Apple Vision Pro’nun Misafir Modu, kulaklığı arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır

TL;DR VisionOS SDK’sında bir Konuk Modu tespit edildi. Bu, Apple Vision Pro’nun kulaklığı başkalarıyla paylaşmanıza izin veren bir misafir moduna sahip olacağını gösterir. Vision Pro, sahibinin kimliğini doğrulamak için Optik Kimliği kullanır. Apple Vision Pro, yüzünüze takılan heyecan verici bir son teknoloji ürünüdür. Kuşkusuz pahalıdır, ancak inkar edilemez bir şekilde, gelecek ne kadar distopik olursa […]

Apple Vision Pro’nun Misafir Modu, kulaklığı arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır

TL;DR

  • VisionOS SDK’sında bir Konuk Modu tespit edildi.
  • Bu, Apple Vision Pro’nun kulaklığı başkalarıyla paylaşmanıza izin veren bir misafir moduna sahip olacağını gösterir.
  • Vision Pro, sahibinin kimliğini doğrulamak için Optik Kimliği kullanır.

Apple Vision Pro, yüzünüze takılan heyecan verici bir son teknoloji ürünüdür. Kuşkusuz pahalıdır, ancak inkar edilemez bir şekilde, gelecek ne kadar distopik olursa olsun, geleceğe açılan bir penceredir. Son derece kişisel olacak bir bilgi işlem cihazına 3.500 dolar harcamayı düşünmek gerçeküstü bir duygu. Neyse ki Vision Pro, yüksek maliyetli yeni aygıtınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanıza izin verecek bir Konuk Modu ile birlikte gelecek.

tarafından tespit edildiği gibi 9to5Mac VisionOS SDK içinde Apple, Apple Vision Pro’daki visionOS’ta bir Misafir Modu ekledi. Adından da anlaşılacağı gibi Misafir Modu, diğer kişilerin bir başkası adına kayıtlı bir Apple Vision Pro’yu kullanmasına izin verecektir.

Apple Vision Pro Misafir Modu

Twitter kullanıcısı @james_dombro

Apple Vision Pro, çeşitli görünmez LED ışık pozlamaları altında kullanıcının irisini analiz eden bir kimlik doğrulama sistemi olan Optik Kimlik’e dayanır. Bu daha sonra kaydedilen Optik Kimlik verileriyle karşılaştırılır ve veriler eşleştiğinde Vision Pro’nun kilidi açılır. Gözlerinden parmak izi almak gibi düşün.

Apple WWDC 2023 vizyon uzmanı optik kimliği

Bu nedenle, Vision Pro’nuzu kilitlediğinizde, siz Misafir Modu ile yapmalarına izin vermedikçe başkaları onu kullanamaz.

Misafir Modu ile aileniz ve arkadaşlarınız kişisel dosyalarınıza müdahale etmeden parlak yeni kulaklığınızı deneyebilir. Gizli ve silinmiş fotoğraflar gibi şeylerin Optik Kimlik aracılığıyla kilitlenmesi bekleniyor. Ayrıca sahibi, Vision Pro’yu kullanan diğer kişilerin belirli uygulamalara ve ayarlara Optik Kimlik olmadan erişebilmesi için bir parola belirleyebilir.

Apple Vision Pro, piyasaya çıktığı ilk birkaç ay benzersiz bir deneyim olacak ve etrafınızdaki herkes onun ne olduğunu merak edecek. Uzamsal bir bilgi işlem cihazının, başkalarının da aynı karma gerçeklik deneyimlerini deneyimlemesine izin verecek bir yolu olması mantıklı. Umarım Misafir Modu, kişisel verileri gözden uzak tutarken karma gerçeklik başlığını kullanma deneyimlerini dengeler.


Apple Vision Pro’nun Misafir Modu, kulaklığı arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır

Teknory