Reddit, Altın ödül sistemini öldürüyor, ancak yakında bir alternatif geliyor

Mitja Rutnik / Android Yetkilisi TL;DR Reddit, platformu daha basit hale getirmek için ödül ve madeni para sistemini kaldırıyor. Kullanıcılar artık yeni jeton satın alamayacak ve mevcut ödüller ve jetonlar 12 Eylül 2023’ten sonra kullanımdan kaldırılacak. Reddit, yeni bir ödül sistemi üzerinde çalıştığını doğruladı ancak daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Bununla ilgili bulgularımızı daha önce bildirmiştik. […]

Reddit, Altın ödül sistemini öldürüyor, ancak yakında bir alternatif geliyor

Mitja Rutnik / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Reddit, platformu daha basit hale getirmek için ödül ve madeni para sistemini kaldırıyor.
  • Kullanıcılar artık yeni jeton satın alamayacak ve mevcut ödüller ve jetonlar 12 Eylül 2023’ten sonra kullanımdan kaldırılacak.
  • Reddit, yeni bir ödül sistemi üzerinde çalıştığını doğruladı ancak daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Bununla ilgili bulgularımızı daha önce bildirmiştik.

Reddit, kafa karıştırıcı ödül ve madeni para sisteminden kurtuluyor, yani topluluk platformunun kullanıcıları artık içerikleri için birbirlerine teşekkür etmek için gerçek dünyadan para harcayamayacak. Ancak platform, “ödüllendirme için yeni bir yön” üzerinde çalışıldığını vaat ediyor, ancak bunun ne olabileceğine dair zaten adil bir ipucumuz olduğunu düşünüyoruz.

bir resmi duyuru yazısı, Reddit, platformda bulunan çok sayıda madeni para ve ödülü kullanımdan kaldırma kararını açıkladı. Bu madeni paralar ve ödüller, topluluk tarafından diğer üyelerin iyi katkılarını takdir etmek için farklı şekillerde kullanıldı.

Bununla birlikte, Reddit Gold ile başlayan (basit ve çok iyi karşılanan) kısa sürede Reddit Silver, Platinum, Ternium ve Argentium’a dönüştü. Bu daha sonra topluluklara özgü olan ve genellikle bir mem olarak da kullanılan ödüllerle tamamlandı. Birini bu ödüllerden biriyle ödüllendirmek istiyorsanız, Reddit Paraları satın almak için gerçek dünya parasını kullanmanız ve ardından birine hediye ettiğiniz bir ödülü satın almanız gerekir.

Reddit'in kafa karıştıran ödülleri

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

Bu zaten kafa karıştırıcı değilse, moderatörler için Topluluk paraları ve Topluluk Ödülleri de vardı. Aldığınız ödüllerin hiçbirinin, sözde anonim internet profilinizdeki bazı pikseller dışında gerçek dünyada herhangi bir değeri yoktur.

Bu nedenle, Reddit’in tüm bu sistemi sonlandırması şaşırtıcı değil. Kullanıcılar artık yeni jeton satın alamayacak, ancak tüm ödüller ve mevcut jetonlar 12 Eylül 2023’e kadar mevcut olmaya devam edecek. Kaldırılan 50’den fazla sanal rozet ve para birimi arasında jetonlar, moderatörler için Topluluk jetonları, Madalyalar, Tepkiler, Premium Ödüller ve Topluluk Ödülleri.

Reddit yaptığı duyuru gönderisinde yeni bir ödül sisteminin yakında geleceğinden bahsediyor ancak kullanılabilir herhangi bir ayrıntıyı paylaşmakta yetersiz kalıyor.

Ödüllendirici içerik ve katkı (aynı zamanda altın bir şey) Reddit’in temel bir parçası olmaya devam edecek. Önümüzdeki aylarda bu yeni geleceğin neye benzediğine dair daha fazla şey paylaşacağız.

Bunun ne olabileceğine dair bir fikrimiz var. Topluluğun Reddit altınlarını ve karmasını nakde çevirmesine olanak sağlayacak olan Reddit Katılımcı Programı hakkında daha önce bilgi vermiştik. Bununla birlikte, Reddit Gold şu anda kullanımdan kaldırıldığı için, programın belki de farklı bir para birimine uyum sağlamak için bir şekilde değişmesi an meselesidir. Reddit’in yeni bir ödül sisteminin üzerinde çalışıldığını doğrulaması, Katılımcı Programına ilişkin bulgularımızı doğruluyor.

Reddit, Altın ödül sistemini öldürüyor, ancak yakında bir alternatif geliyor

Teknory