Reddit CEO’su AMA yapıyor, ancak protestolar hakkında konuşmayacak

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Reddit CEO’su Steve Huffman, yaklaşmakta olan API değişiklikleriyle ilgili devam eden tartışmalar hakkında bir açıklama yaptı. Gönderi aynı zamanda bir AMA idi (bana bir şey sor), ancak Huffman birçok önemli soruyu atladı. Huffman, yaklaşan 12 Haziran elektrik kesintisi protestolarını kabul etmedi ve hatta bunlardan bahsetmedi. Reddit’i sık kullanıyorsanız, çılgın […]

Reddit CEO’su AMA yapıyor, ancak protestolar hakkında konuşmayacak

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Reddit CEO’su Steve Huffman, yaklaşmakta olan API değişiklikleriyle ilgili devam eden tartışmalar hakkında bir açıklama yaptı.
  • Gönderi aynı zamanda bir AMA idi (bana bir şey sor), ancak Huffman birçok önemli soruyu atladı.
  • Huffman, yaklaşan 12 Haziran elektrik kesintisi protestolarını kabul etmedi ve hatta bunlardan bahsetmedi.

Reddit’i sık kullanıyorsanız, çılgın bir hafta oldu. İlk olarak, Reddit’in geliştiricilerin kendi API’sini kullanmasına izin verme biçiminde yapılacak bazı değişikliklerin en popüler üçüncü taraf Reddit uygulamalarını öldüreceğini öğrendik. Ardından, 12 Haziran’dan itibaren 48 saat boyunca karanlığa girerek bu değişiklikleri protesto edecek sürekli genişleyen bir dizi alt dizi keşfettik. Son olarak, dün en popüler üç üçüncü taraf Reddit uygulamasının — Sync, reddit eğlencelidir, ve Apollo – 30 Haziran’da kapanacak ve geri gelmeyecek.

Şimdi, bugün elimizde Steve Huffman’dan bir AMAu/spez olarak da bilinir. Görünüşe göre, Reddit’in CEO’su ve kurucu ortağının bu AMA’sı, kullanıcıların ve moderatörlerin en çok önemsediği bazı konularda havayı temizlemenin kolay bir yolu olmalıydı. Ancak, Huffman ve diğer üç Reddit yöneticisinden oluşan bir ekip, binlerce soruya yalnızca 21 yanıt gönderdi. Bu 21 yanıttan bazıları ifade bile değildi, sadece önceki yorumların açıklamalarıydı veya bir durumda, başka bir yoruma yalnızca bir köprü.

Ancak en önemlisi, yöneticilerin hiçbiri – Huffman dahil – yaklaşan 12 Haziran protestolarını kabul etmedi. Bu protestolar, Reddit’in yaklaşık 19 yıllık varoluşunda gördüğü en büyük protesto olacak. Bu makalenin yayınlanmasından itibaren, 10 milyondan fazla aboneye sahip 26 subreddit ile birlikte karartılacak. kelimenin tam anlamıyla binlerce kişi. Teorik olarak, Reddit bu 48 saat içinde on milyonlarca dolar gelir kaybedecek.

Aynı şekilde Huffman ve ekibi, soruların çoğunun odaklandığı konuları ele almadı. Bunlar, Reddit’in geliştiricilere bu API değişiklikleriyle nasıl başa çıkacaklarını anlamaları için neden daha fazla zaman vermediğini, API’lerin neden bu kadar pahalıya mal olacağını, Reddit’in bu uygulamalar artık çalışmadığında bıraktığı boşlukları doldurmak için ne yapacağını ve , en bariz şekilde, Reddit’in neden bu değişikliklerle ilerlediği önce bu uygulama ve araçların yokluğuna zemin hazırlıyor.

Yine de Huffman, Reddit’te yaklaşan değişiklikleri halka açık bir şekilde tartışarak tüm bu tartışmayı başlatan Apollo’nun geliştiricisi Christian Selig’e seslenmek için zaman ayırdı. Huffman, “onlarla nasıl iş yapabileceğimizi bilmediğini söyledi. [Selig]” tekrar ve ayrıca onu “özel” konuşmaları kaydetmeye ve bunları herkese açık bir şekilde yayınlamaya çağırdı. Selig’in kendisi bile devreye girdi. Huffman’dan herhangi bir kanıt sunmasını iste Selig’in özel olarak söylediği şeyle uyuşmayan bir şeyi herkesin önünde söylemesi. Huffman buna da yanıt vermedi.

Sonuç olarak, AMA bir felaket oldu ve 12 Haziran protestolarının artık sadece gerçekleşmesi değil, ivme kazanması da muhtemel.

AMA teknik olarak henüz kapanmadı, bu yüzden Reddit CEO’su ve ekibinin yanıt vermeye devam etme şansı var. Dikkate değer bir şey olursa bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Reddit CEO’su AMA yapıyor, ancak protestolar hakkında konuşmayacak

Teknory