Roblox’ta Hata Kodu 279 Nasıl Onarılır

Bir PC’de video oyunları oynarken, hata mesajları almak alışılmadık bir durum değildir ve Roblox da farklı değildir. En çok karşılaşılan hatalardan biri, genellikle zayıf internet bağlantısı, geliştirici hatası veya güvenlik duvarı sorunlarından kaynaklanan Kod 279’dur. İyi haber şu ki, topluluk uzun zamandır nedenlerin farkında ve bazı çözümler buldu. Hata Kodu 279’u yeni aldıysanız endişelenmenize gerek […]

Roblox’ta Hata Kodu 279 Nasıl Onarılır

Bir PC’de video oyunları oynarken, hata mesajları almak alışılmadık bir durum değildir ve Roblox da farklı değildir. En çok karşılaşılan hatalardan biri, genellikle zayıf internet bağlantısı, geliştirici hatası veya güvenlik duvarı sorunlarından kaynaklanan Kod 279’dur.

İyi haber şu ki, topluluk uzun zamandır nedenlerin farkında ve bazı çözümler buldu. Hata Kodu 279’u yeni aldıysanız endişelenmenize gerek yok. Nasıl ele alınacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Roblox’ta Hata Kodu 279’un Nedenleri

Hata Kodu 279, oyun sunucusuna bağlanmanızı engelleyen bir şey olduğunda ortaya çıkar. Bu genellikle bir internet engelleme durumudur ve bunun olmasının internet sorunlarından geliştirici hatalarına ve güvenlik duvarı engellemelerine kadar değişen birkaç nedeni vardır.

Zayıf İnternet Bağlantısı

İnternet servis sağlayıcınız (İSS) sorun yaşıyorsa veya bölgenizdeki ağa bir şey oluyorsa bağlantı hızları düşebilir. Eviniz ayrıca internet bağlantısı için zayıf bir yer olabilir. Düşük bant genişliği, birçok oyunun sorunsuz bir şekilde oynanmasını engelleyen ortak bir suçlu olabilir.

Roblox’ta aynı. Oyunun sunucularına bağlantınız düzensizse, bağlanamama ihtimaliniz vardır. gösterecek (ID=17: Connection Attempt Failed) (Error Code 279) sonuç olarak.

Geliştirici Hatası

Roblox Experiences, geliştiricilerinden periyodik güncellemeler alabilir, ancak tüm oyunlarda olduğu gibi aksaklıklar ve hatalar vardır. Bazen yeni bir güncelleme, bağlantıyı önleyen veya başka sorunlara neden olan aksaklıklara neden olabilir. Durum buysa, sorun internet bağlantınız değil, Deneyimdir.

Keyif aldığınız birkaç Deneyimi başlatarak bu olasılığı test edebilirsiniz. Bunlardan herhangi biri hala bağlanmanıza izin veriyorsa, geliştirici muhtemelen kodlama sürecinde bir yerde hata yapmıştır.

Güvenlik Duvarı Sorunları

Windows Güvenlik Duvarı, sizi zarar görmekten koruyan gayretli bir uygulamadır. Ancak, belirli başlıkları zararsız yazılım olarak tanımadığı için oyunları onlarca yıldır engellediği biliniyor. Güvenlik duvarınızı devre dışı bırakabilir veya ayarları düzenleyerek oyunun durmamasını sağlayabilirsiniz.

Bir oyunu engelleyen güvenlik duvarı, oyunun sunucuya sinyal göndermesini engeller, dolayısıyla oyunu oynayamazsınız. Bu nedenle, oyun oynarken güvenlik duvarları bir güçlük olabilir. Bu sebep bugün eskisi kadar yaygın değil. Güvenlik duvarları artık yazılımları yanlış tanımlamaya daha az eğilimlidir.

Hata Kodu 279’u Düzeltme

Artık Hata Kodu 279’un neden ortaya çıkabileceğini bildiğimize göre, çözümlere dalmanın zamanı geldi. Bunlar, tekrar Roblox oynamanıza yardımcı olabilir, ancak değilse, yardım için müşteri desteği ile iletişime geçmenizi öneririz. Ayrıca, bazen bilinmeyen sorunlara çare olan bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Yönlendiricinizi Yeniden Başlatın

İnternet bağlantınız alışılmadık derecede yavaşsa, yönlendiricinizi açıp kapatabilir ve belki de sorunu çözebilirsiniz. İşte böyle yapılır.

 1. Modeminizin ve internet yönlendiricinizin fişini prizden çekin.
 2. 15 saniye bekleyin.
 3. Modemi tekrar prize takın ve bir veya iki dakika bekleyin.
 4. Yönlendiriciyi açın.
 5. Modemin ışıklarının yeşil yanmasını bekleyin.
 6. Bilgisayarınızı ağa bağlayın ve Roblox’un size tekrar hata verip vermediğini test edin.

Başka birinin ağınızı sormadan kullandığından şüpheleniyorsanız, parolayı sıfırlamanız gerekir. Diğer zamanlarda, evdeki biri büyük bir dosya indiriyor olabilir ve internet bant genişliğiniz aynı anda büyük indirmeleri ve oyunları kaldıracak kadar güçlü olmayabilir. Bu durumda, indirme işleminin bitmesini beklemelisiniz.

İnternet bağlantınızı artırmanın diğer yolları, bir Ethernet kablosu kullanmak ve/veya daha hızlı bir paket almaktır. Wi-Fi kullanıyorsanız, bilgisayarınız ile modem arasında da herhangi bir nesne olmamalıdır.

Güvenlik Duvarını Devre Dışı Bırakın veya Yapılandırın

Ana suçlu güvenlik duvarınızsa, ayarları değiştirmek genellikle oyunların engellemesini kaldırmaya çalışanlar için işe yaramıştır. Bir denemek iyi bir fikir olabilir.

 1. Windows Başlat Menüsü.
 2. Arama çubuğuna yazın Windows Defender Güvenlik Duvarı.
 3. Arayın ve tıklayın Windows Defender Güvenlik Duvarını Açın/Kapatın.
 4. Özel ve genel ağlarda güvenlik duvarını kapatma seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
 5. Tıklamak TAMAM.
 6. Roblox’un çalışıp çalışmadığını test edin ve görün.

Güvenlik duvarını kapatmak istemiyorsanız, Roblox’un geçmesine izin verecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

 1. Gitmek Windows Ayarları Menü.
 2. Aramak Windows Defender Güvenlik Duvarı.
 3. Şu yöne rotayı ayarla Bir Uygulamaya veya Özelliğe Windows Defender Güvenlik Duvarı Üzerinden İzin Verme.
 4. Aramak roblox ve kutuyu işaretleyerek geçmesine izin verin.

Oyunu, özel veya genel ağlar üzerinden izin verilecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Farklı Bir Tarayıcı Kullanın

web versiyonu roblox tüm tarayıcılarda oynatılamaz, bu nedenle bu listedekiler gibi desteklenenleri kullanmanızı öneririz.

Microsoft Edge bazıları için çalışabilir, ancak oyuncular hatalar bildirdi. Eski sürümler hatalara ve sorunlara neden olabileceğinden, tarayıcı sürümünüzü de güncellemenizi öneririz.

Eskiden Roblox sadece özel bir tarayıcıda oynanabiliyordu ama o günler geride kaldı. Hantal bir deneyimdi ve yalnızca Roblox web sitesini yükleyebiliyordu. Başka bir yere gitmek için URL çubuğuna bile yazamazsınız.

Resmi olarak belirtilmese de, bu tarayıcılar Roblox’u da destekleyebilir.

 • Opera GX
 • Cesur Tarayıcı
 • Vivaldi Tarayıcı
 • UR Tarayıcı

Bu tarayıcılar, internette anonim kalmanıza izin veren yerleşik VPN’lere sahip olabilir. Tarayıcınız bu listede yoksa, Roblox’un yüklenip yüklenmediğini test edebilirsiniz.

Tarayıcı Eklentilerini Devre Dışı Bırak

AdBlocker gibi üçüncü taraf eklentiler bazen tarayıcınızı etkileyebilir. YouTube’u reklamsız izleyebilirken, bu eklentiler Roblox sunucularına bağlanmanızı engelleyebilir. Bu nedenle, oynarken bunları devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

Adımlar her tarayıcıda farklıdır, ancak seçeneği genellikle Ayarlar menüsünde bulabilirsiniz.

Açık Bağlantı Noktaları

Ağınız desteklenen portlarda değilse, port yönlendirme zamanı gelmiştir. Bu şekilde, Roblox bağlanabilir ve Hata Kodu 279’un oluşmasını önleyebilir.

 1. Yönlendiricinizin kontrol panelinde oturum açın.
 2. Port yönlendirme seçeneğini arayın.
 3. IP adresini girin.
 4. Bağlantı noktası aralığında şunu girin: 49152-65535.
 5. Protokol için seçin UDP.
 6. Yönlendiricinizi yeniden başlatın ve Roblox’un tekrar çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Antivirüsünüzü Kapatın

Üçüncü taraf virüsten koruma yazılımı da tıpkı Windows Defender Güvenlik Duvarı gibi tehditlere karşı son derece hassas olabilir. Bazen oyunların tehdit olarak görüldüğü için engellendiğini deneyimleyebilirsiniz. Bundan kaçınmak için virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakmayı ve ardından Roblox oynamayı düşünebilirsiniz.

Çalışırsa, programı Roblox’un sunuculara bağlanmasını engellemeyecek şekilde yapılandırmanız gerekir. Bu şekilde, Roblox oynarken tehditlere karşı güvende kalabilirsiniz.

Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Bazen bilgisayarınızı yeniden başlatmak sihirli bir şekilde sorunları çözer. Bu, Roblox için işe yarayabilir, ancak burada hiçbir şey işe yaramazsa, Roblox’un kendisine ulaşmalısınız.

Sorun değil!

Oyunlarınız arızalandığında, mevcut olan her türlü yöntemle onları düzeltmek istemeniz doğaldır. Roblox için Hata Kodu 279’u ele almak zor değildir ve bu düzeltmelerin her biri yalnızca birkaç dakika sürer. Umarız, Roblox sunucularına sorunsuz bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Roblox’ta Hata Kodu 279 ile karşılaştınız mı? Yukarıdaki önerilerden herhangi biri sizin için işe yaradı mı? Hatayı çözmenin başka yollarını biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory