Sam Altman OpenAI CEO’luğundan kovuldu mu? Şu ana kadar bildiğimiz her şey burada.

Sam Altman, OpenAI’nin CEO’luğu görevinden kovuldu. Cuma günü yönetim kurulu duyuruldu OpenAI web sitesindeki karar. Yönetim kurulu kalıcı bir halef bulurken CTO Mira Murati geçici CEO olarak göreve başlayacak. AYRICA BAKINIZ: Beyaz Saray yapay zeka düzenlemesine bomba gibi düştü: sektörü sarsacak 10 yeni talimat Sam Altman neden kovuldu? Kurulun kararı, Altman’ın “kurulla iletişiminde tutarlı bir […]

Sam Altman OpenAI CEO’luğundan kovuldu mu?  Şu ana kadar bildiğimiz her şey burada.

Sam Altman, OpenAI’nin CEO’luğu görevinden kovuldu.

Cuma günü yönetim kurulu duyuruldu OpenAI web sitesindeki karar. Yönetim kurulu kalıcı bir halef bulurken CTO Mira Murati geçici CEO olarak göreve başlayacak.

AYRICA BAKINIZ:

Beyaz Saray yapay zeka düzenlemesine bomba gibi düştü: sektörü sarsacak 10 yeni talimat

Sam Altman neden kovuldu?

Kurulun kararı, Altman’ın “kurulla iletişiminde tutarlı bir şekilde samimi olmadığını ve bu durumun kurulun sorumluluklarını yerine getirme yeteneğini engellediğini” tespit eden “tartışmalı inceleme sürecinin” ardından geldi. Altman’ın iddia ettiği belirsizliğin ayrıntıları net değil.

Altman, ChatGPT’nin meteorik başarısını denetledi; tüm zamanların en hızlı büyüyen platformlarından biridir ve tüketiciye yönelik üretken yapay zeka alanında öncüdür. Altman, CEO sıfatıyla Kongre önünde ifade vererek yapay zekanın düzenlenmesi çağrısında bulundu. Ancak o zamanlar bazıları bu hamleyi OpenAI’nin gündemini ilerletmeye yönelik kendi kendine hizmet eden bir strateji olarak algıladı.

Geçen hafta ChatGPT, platformun birkaç saatliğine kapanmasına neden olan büyük bir kesinti yaşadı. Altman başlangıçta bunun yeni özelliklerin kullanıma sunulmasının ardından artan talepten kaynaklandığını söyledi. Ancak OpenAI daha sonra kesintinin bir DDoS saldırısından kaynaklandığını bildirdi.

OpenAI’yi (501(c)(3) kar amacı gütmeyen bir kuruluş) denetleyen kurul, OpenAI’nin baş bilim adamı Ilya Sutskever’in yanı sıra Quora CEO’su Adam D’Angelo, teknoloji girişimcisi Tasha McCauley ve Georgetown Güvenlik ve Gelişen teknoloji Merkezi’nden Helen’den oluşuyor. Toner.

Duyuruda, OpenAI’nin kurucu ortağı ve başkanı Greg Brockman’ın “bu geçişin bir parçası olarak” yönetim kurulu başkanlığından istifa edeceği belirtildi.

Bu hikaye gelişiyor…

Teknory