Samsung beş yıldan fazla güvenlik güncellemesi sunabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Görünüşe göre Samsung beş yıldan fazla güvenlik güncellemesi sunmayı düşünüyor. Şirketin yeni düzenlemeler nedeniyle çıtayı yükseltmek istediği bildiriliyor. Google, geçen hafta Pixel 8 telefonlarının yedi yıllık işletim sistemi ve güvenlik güncellemelerini alacağını doğrulayarak çıtayı büyük ölçüde artırdı. Bu vaat, güncelleme politikaları söz konusu olduğunda büyük Android markaları arasında bir […]

Samsung beş yıldan fazla güvenlik güncellemesi sunabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Görünüşe göre Samsung beş yıldan fazla güvenlik güncellemesi sunmayı düşünüyor.
  • Şirketin yeni düzenlemeler nedeniyle çıtayı yükseltmek istediği bildiriliyor.

Google, geçen hafta Pixel 8 telefonlarının yedi yıllık işletim sistemi ve güvenlik güncellemelerini alacağını doğrulayarak çıtayı büyük ölçüde artırdı. Bu vaat, güncelleme politikaları söz konusu olduğunda büyük Android markaları arasında bir önceki lider olan Samsung’u kolaylıkla geride bırakıyor.

Görünüşe göre Samsung şu anda sunduğundan daha uzun bir güvenlik güncellemesi taahhüdü vermeyi düşünüyor. Samsung yöneticisi Shin-Chul Baik şunları söyledi: SamMobile Şirketin, telefonları için beş yıldan fazla bir süredir güvenlik güncellemelerini “aktif olarak tartıştığı” belirtildi.

Baik, Samsung’un yaklaşan yeni düzenlemeler nedeniyle beş yıldan fazla güvenlik güncellemesi sunmaya hazırlandığını da sözlerine ekledi. Bu muhtemelen şirketleri akıllı telefonları için en az beş yıllık sistem güncellemeleri sunmaya çağıran teklif edilen AB düzenlemelerine atıfta bulunuyor.

Bir telefonda kaç yıllık güvenlik güncellemesi istiyorsunuz?

196 oy

Ancak Samsung işletim sistemi güncellemelerinden bahsetmiyordu. Dolayısıyla şirketin dört büyük işletim sistemi yükseltmesine sadık kalarak beş yıldan fazla güvenlik yamasına geçmesi mümkün. Samsung’un bir numaralı durumu ve portföyündeki çok sayıda telefon göz önüne alındığında bu, Android ekosistemi için yine de olumlu bir adım olacaktır.

Her iki durumda da Samsung’un nasıl daha uzun güvenlik güncelleme politikaları sunabileceğini merak ediyoruz. Yonga seti satıcıları bu bağlamda büyük zorluklardan biridir. Samsung bazı telefonlarda kendi Exynos çiplerini kullanıyor ancak diğer telefonlarda da Qualcomm veya MediaTek çiplerini kullanıyor. Dolayısıyla Koreli markanın bu silikon tasarımcılarını adım atmaya ikna etmesi gerekebilir.

Samsung beş yıldan fazla güvenlik güncellemesi sunabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow