Samsung ChatGPT sızıntısı: Samsung, yapay zeka sohbet robotlarının çalışanlar tarafından kullanılmasını yasaklıyor

Samsung, çalışanları yanlışlıkla chatbot’a hassas bilgiler ifşa ettikten sonra ChatGPT’nin kullanımını yasakladı. Buna göre Bloomberg(yeni bir sekmede açılır), çalışanlara yönelik bir not, şirkete ait cihazlarda ve dahili ağlarda üretici yapay zeka sistemlerinin kısıtlandığını duyurdu. Samsung çalışanları, hataları kontrol etmek için ChatGPT ile kaynak kodunu paylaştı ve toplantı notlarını özetlemek için kullandı. Notta, “Bu ilgi, bu […]

Samsung ChatGPT sızıntısı: Samsung, yapay zeka sohbet robotlarının çalışanlar tarafından kullanılmasını yasaklıyor

Samsung, çalışanları yanlışlıkla chatbot’a hassas bilgiler ifşa ettikten sonra ChatGPT’nin kullanımını yasakladı.

Buna göre Bloomberg(yeni bir sekmede açılır), çalışanlara yönelik bir not, şirkete ait cihazlarda ve dahili ağlarda üretici yapay zeka sistemlerinin kısıtlandığını duyurdu. Samsung çalışanları, hataları kontrol etmek için ChatGPT ile kaynak kodunu paylaştı ve toplantı notlarını özetlemek için kullandı. Notta, “Bu ilgi, bu platformların kullanışlılığı ve verimliliğine odaklanırken, üretken yapay zekanın sunduğu güvenlik riskleri hakkında da artan endişeler var” dedi. ChatGPT ile paylaşılan bilgiler, OpenAI’nin sunucularında saklanır ve kullanıcılar devre dışı bırakmadıkça modeli geliştirmek için kullanılabilir.

AYRICA BAKINIZ:

Hay aksi, Samsung çalışanları yanlışlıkla ChatGPT aracılığıyla ticari sırları sızdırdı

Samsung ChatGPT sızıntısı, AI sohbet robotlarıyla kişisel ve profesyonel bilgileri paylaşmanın risklerinin altını çizdi. ChatGPT, görevleri hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmek için bir üretkenlik aracı olarak lanse edilir.

Ancak, çalışanlar gizli bilgileri paylaşıyorsa, bu bir gizlilik muamması yaratır. Finans kurumları gibi JP Morgan(yeni bir sekmede açılır), Amerika Bankası ve Citigroup(yeni bir sekmede açılır) ChatGPT’yi de bu nedenle yasaklamış veya kısıtlamıştır. ChatGPT, İtalya’da OpenAI’ye kadar geçici olarak yasaklandı uygulandı(yeni bir sekmede açılır) 13 yaşın altındaki veya ebeveyn izniyle 18 yaşın altındaki kullanıcılar için veri paylaşımı ve yaş kısıtlamalarını devre dışı bırakmanın daha net bir yolu.

Son zamanlarda OpenAI, kullanıcıların sohbet geçmişlerini devre dışı bırakmalarına izin veren bir “gizli mod” da başlattı. OpenAI ayrıca, varsayılan olarak sohbet verilerini paylaşmayan işletmeler için bir ChatGPT sürümü üzerinde çalıştığını duyurdu.

Teknory