Samsung, Exynos işlemcilerinde AMD GPU’ları kullanmaya devam edecek

TL;DR Samsung ve AMD, mobil çip anlaşmalarını uzattıklarını duyurdu. Anlaşma, Samsung’un Exynos akıllı telefon işlemcilerinde AMD GPU’ları kullanmaya devam etmesini sağlayacak. Samsung ve AMD, 2019’da AMD Radeon grafik teknolojisini Exynos işlemcilere getirmek için bir araya geldi ve 2022’nin Exynos 2200’ü bu birlikteliğin şimdiye kadarki tek sonucuydu. Şimdi, iki şirketin sahip olduğu ortak bildiriyle duyurdu AMD’nin […]

Samsung, Exynos işlemcilerinde AMD GPU’ları kullanmaya devam edecek

TL;DR

  • Samsung ve AMD, mobil çip anlaşmalarını uzattıklarını duyurdu.
  • Anlaşma, Samsung’un Exynos akıllı telefon işlemcilerinde AMD GPU’ları kullanmaya devam etmesini sağlayacak.

Samsung ve AMD, 2019’da AMD Radeon grafik teknolojisini Exynos işlemcilere getirmek için bir araya geldi ve 2022’nin Exynos 2200’ü bu birlikteliğin şimdiye kadarki tek sonucuydu.

Şimdi, iki şirketin sahip olduğu ortak bildiriyle duyurdu AMD’nin Radeon grafik silikonunu gelecekteki yonga setlerine getirmek amacıyla anlaşmayı uzatıyorlar.

Daha spesifik olarak, iki teknoloji şirketi, anlaşmanın “birden fazla nesil yüksek performanslı, ultra düşük güçlü AMD Radeon grafik çözümlerini genişletilmiş bir Samsung Exynos SoC portföyüne getireceğini” söyledi.

“Genişletilmiş bir yonga seti portföyüne” yapılan atıf, bu anlaşmanın bir parçası olarak birden fazla AMD destekli Exynos işlemci alabileceğimizi gösteriyor. Bunun, Samsung’un orta sınıf Exynos işlemcilerinin de AMD GPU’ları alacağı anlamına geldiğini umuyoruz, çünkü daha güçlü, zengin özelliklere sahip grafikler, Samsung’un ucuz telefonlarını paketin geri kalanından ayırmanın iyi bir yolu olabilir.

Amiral gemisi Galaxy telefonlar için bu ne anlama geliyor?

Samsung Galaxy S23 Plus uygulama başlatıcı

Robert Triggs / Android Otoritesi

Belki de en büyük soru, bu anlaşmanın 2024’te Galaxy S akıllı telefonlarda AMD destekli Exynos işlemcilere kapı açıp açmadığıdır. Ne de olsa, Samsung ve Qualcomm, 2022’de Samsung’un yalnızca birinci sınıf Galaxy telefonları için Snapdragon yonga setlerini kullandığını gören çok yıllı bir anlaşma duyurdu ( Galaxy S serisi dahil). Yani gelecek yıl Exynos destekli bir Galaxy S24 göremeyeceğimizi düşünebilirsiniz.

AMD grafikli bir Samsung telefon alır mıydınız?

67 oy

Bunu söylerken, daha önce Samsung’un 2025 için “Galaxy’ye özel” yeni bir işlemci üzerinde çalıştığına dair söylentiler duyduk. Bu nedenle, bu yonga setinin gerçekten de bir AMD GPU kullanacağını varsaymanız gerekiyor, eğer gerçekten çalışıyorsa.

Yine de AMD destekli Exynos 2200, kendi testlerimize göre Galaxy S22 serisinde biraz hayal kırıklığı yarattı. Kıyaslamamız, Exynos 2200’ün daha iyi sürdürülebilir performans sunmasına rağmen, Snapdragon 8 Gen 1’in klasik kıyaslamalarda birinci olduğunu ortaya çıkardı. Bunu söylerken, Exynos 2200 aslında Snapdragon 8 Gen 2 telefonlardan daha iyi ışın izleme performansı sunuyor. Her iki durumda da, bir sonraki AMD destekli Exynos işlemcinin önemli performans ve verimlilik kazanımları sağlamasını umuyoruz.

Samsung, Exynos işlemcilerinde AMD GPU’ları kullanmaya devam edecek

Teknory