Samsung Galaxy AI uygulamalı: Görünmez robot arkadaşınız

Şirketin Galaxy AI adını verdiği yeni teknolojiye sahip amiral gemisi S24 telefon modellerini tanıttığı San Jose’deki Samsung Unpacked’de utanç verici pek çok şey var. Etkinliğe kendi girişleri olan “etkileyicilere” odaklanma: utanma. Çoğunlukla çikolatasını satmak için orada olan MrBeast’in videosu: mega-utanç. En iyi Twitch yayıncısı Pokimane’yi sahnede canlı olarak “Pokémon” olarak tanıtan Samsung yöneticisi: oof. Ve […]

Samsung Galaxy AI uygulamalı: Görünmez robot arkadaşınız

Şirketin Galaxy AI adını verdiği yeni teknolojiye sahip amiral gemisi S24 telefon modellerini tanıttığı San Jose’deki Samsung Unpacked’de utanç verici pek çok şey var.

Etkinliğe kendi girişleri olan “etkileyicilere” odaklanma: utanma. Çoğunlukla çikolatasını satmak için orada olan MrBeast’in videosu: mega-utanç. En iyi Twitch yayıncısı Pokimane’yi sahnede canlı olarak “Pokémon” olarak tanıtan Samsung yöneticisi: oof. Ve sonra Galaxy AI’nın “yaratıcılığımızı güçlendirdiği” yönündeki tüm konuşmalar, merkezi oyuncu kadrosunun spesifik olmayan kısa videolar hazırlayan gençlerin görüntüleri ile eşleştirildi: Nasılsınız çocuklar?

AYRICA BAKINIZ:

Galaxy AI ve Galaxy Ring dahil olmak üzere Samsung Unpacked’de duyurulan her şey

Aralıksız yapay zeka reklamının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, bunun başlıca belirtisi konusunda biraz daha akıllıyız: Yeni teknoloji hakkında ChatGPT tarafından yazılmış gibi görünen pazarlama gevezelikleri. Las Vegas’taki bu ayki Tüketici Elektroniği Fuarı’nın teması “İçine yapay zekayı koyun” olabilirdi.

Samsung’un bunu öngörmemesi ve farklı türde bir sunumla gürültüyü ortadan kaldırmaya çalışması çok yazık – çünkü GalaxyAI ile kaliteli zaman geçirmiş biri olarak bunun basit, abartısız bir şekilde oldukça etkileyici olduğunu doğrulayabilirim. .

Yapay zeka sizin için ne yapabilir?

Burada, yaratıcılık/etkileyici pablumunun altına indiğinizde, Samsung’un Unpacked’de Galaxy AI’ye dahil olduğunu iddia ettiği tek şey şu:

  • Anında çeviri yapabilmesi, cihazda canlı olarak çalışabilmesi (yani, tatildeyken ve en çok çeviriye ihtiyaç duyduğunuzda telefonunuzun içinde olabileceği Uçak Modunda bile çalışması gerektiği anlamına gelir).

  • Notlarınızın küçük özetlerini yazacak, bunları sizin için formatlayacak ve el yazınızı düzenleyecektir.

  • Videolarınızı olaydan sonra ağır çekime dönüştürecek; aynı zamanda cihazda da canlı olarak yayınlanacak.

  • Söylemek istediğiniz şeyi “sakinleşin” veya “Shakespearevari” gibi çeşitli modlarda söyleyen alternatif metinler önerecektir.

  • Tamamen yeni bir Google arama modunu içerir; yapmanız gereken tek şey, herhangi bir görselin veya duraklatılmış videonun bir bölümünün etrafına bir daire çizmektir.

S24 modellerinin üçüyle de geçirdiğim sınırlı süre içinde, Galaxy AI işlevlerinin biri hariç hepsinin reklamda anlatıldığı gibi çalıştığını gördüm. Bu garip olan biraz halüsinasyon görmeyi başardı, bu da tüm bu teknoloji paketindeki en yapay zeka özelliği olabilir.

AYRICA BAKINIZ:

Galaxy S24 Ultra ile ‘altın saatim’: Galaxy S24 Ultra ile olan kısa deneyimim iPhone 15 Pro Max’i nasıl geride bırakıyor?

Aksi takdirde bunlardan herhangi birinin yapay zeka olarak sayılıp sayılmayacağı açık bir sorudur, çünkü… yani, çünkü bu terimin ne anlama geldiği konusunda hâlâ anlaşamadık. Onlara Moore Yasasının getirdiği en son buluşlar da diyebilirsiniz. Ama ne olursa olsun etkileyiciler. Her birine hızlıca göz atalım:

Aranacak daire

Portakal ile kafiyeli.
Kredi bilgileri: Chris Taylor / Mashable

Evet, reklamı yapıldığı gibi çalışıyor: Bir resimdeki bir meyve parçasının etrafına parmağınızla basit bir daire çizin; örneğin, bunun tam olarak ne tür bir meyve olduğuna dair Google’ın en iyi tahminini alın. Tek dezavantajı, özellik etkinleştirilmeden önce ana sayfa düğmesine uzun basmanız gerekmesidir. Yanlışlıkla bir şeyi Google’da aramak istemiyorsanız bu mantıklıdır. Peki gerçekten de ekranlarımızda bu kadar tesadüfi daire çiziyor muyuz?

Tercüme

İfade

“Dokuz dikiş, zamanında bir dikiş kurtarır.” –Yoda
Kredi bilgileri: Chris Taylor / Mashable

Telefonu Uçak Moduna getirerek çeviri motorunun gerçekten cihazda olduğunu doğrulayabildim. Sadece bu da değil, çoğu internet tabanlı çeviri aracından daha hızlıdır.

Galaxy AI’nin lansman sırasında tercüme etmeyi sunduğu diller Çince, Fransızca, Almanca, Hintçe, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, İspanyolca (Meksika, Amerika ve orijinal tatlarda), Tayca ve Vietnamca’dır. Peki çevirilerin kalitesi nasıl değerlendirilecek? Şans eseri, Hintçeyi akıcı bir şekilde konuşan biri vardı. Bir yapay zekanın kolayca beceremeyeceği türden bir İngilizce deyimi tercüme etmeyi denemeyi önerdi: “Zamanında atılan bir dikiş dokuz kazandırır” – ve sonuçtan etkilendi. (Galaxy AI bunu kelimenin tam anlamıyla “bir dikiş dokuz dikişten tasarruf sağlar” şeklinde yorumladı: yeterince yakın.)

AYRICA BAKINIZ:

Galaxy AI: Tek dil bilen gezginler için 3 Samsung Galaxy S24 özelliği

Galaxy AI, birkaç ünlü alıntıyla daha az etkiliydi. Hamlet. “Olmak ya da olmamak…” “olmak ya da olmamak, bütün mesele bu.” Ve “ölmek, uyumak, belki rüya görmek” Hintçe’de bir şekilde “uykuda, uykuda ve bir rüya için” olarak ortaya çıktı.

Ve bu Galaxy AI için yapılan son Shakespeare testi değildi.

Alternatif metin

Alternatif sunan bir metin kutusu "şimdi ateşkes" bu da anlamını tersine çevirir.

Biliyor musun, bu… boşver.
Kredi bilgileri: Chris Taylor / Mashable

İşte yapay zekanın durumu çok ama çok yanlış anlayabildiği halüsinasyon vakalarından biri.

Galaxy AI, birkaç kategoriden birinde bir mesaj yazdığınızda alternatif öneriler sunabilir: Modern İngilizcede sıradan ifadelerden oluşan “Remix”; Shakespeare’ci; Sakin olmak; Lirik; Heyecanlı; Resmi. Hepsi çabuk eskiyecek yeniliklere benziyor ama şimdilik bununla yetinelim.

Sonuç olarak, protesto işaretleri yaparken yapay zekaya danışmamak muhtemelen en iyisidir.

“Hemen ateşkes” kelimelerini girmeyi denedim; bunun nedeni sadece birçok genç nüfuz sahibi kişinin şu anda mesaj attığı türden bir şey olması değil, aynı zamanda bu, etkisiz hale getirildiğinde yapay zekayı tetikleyebilecek aldatıcı derecede karmaşık bir eylem çağrısı olması. bağlam.

Gerçekten de öyle oldu. Galaxy AI’nin ilk “heyecanlı” versiyonu, orijinalinin tam tersi bir duyguyu içeriyordu: “EVET! Ateşkes artık bitti! .” Benzer şekilde, “sakin” ses, Orwell’in tüyler ürpertici bir beyanını akla getiriyordu: “barışın durma zamanı.” (İkinci öneri şu kafa karıştırıcıydı: “Harika kardeşim, şimdi yapabilir misin?”)

En azından AI Shakespeare şu konsepti anladı: “Sevgili dostum, düşmanlıkları artık durdurun” diye teklif etti. “Hepimiz barışalım.” Her ne kadar ikinci önerisi fazla tek taraflı bir dokunuş olsa da: “Bilinsin, düşmanlıkları bırakacağım ve silahlarımı bırakacağım.”

Sonuç olarak, protesto işaretleri yaparken yapay zekaya danışmamak muhtemelen en iyisidir.

Ağır çekim ve Notlar

Hızlı yazılan bazı notların adil bir özetini görüntüleyen bir telefon.

Kesin.
Kredi bilgileri: Chris Taylor / Mashable

Tüm etkileyicilerin Samsung Unpacked’in etrafında dolaşmasına rağmen, etkinlikte Galaxy AI’dan ağır çekime dönüşmesini istemeye değecek kadar heyecan verici bir aksiyon videosu elde etmek zordu. Uçak Modunda bile çalıştığını ve son derece özelleştirilebilir olduğunu söylemek yeterli: videonun yavaş gidecek alanlarını ve normal hıza dönecek alanları seçebilirsiniz.

Samsung Notes’a gelince… evet, elle yazdığınız veya yazdığınız eski saçmalıkların küçük yönetici özetlerini sağlayabilir. ChatGPT ve Google Dokümanlar da aynı şeyi yapabilir, dolayısıyla bu pek de büyük bir buluş gibi görünmüyor. Yine de, el yazısının yeniden düzenlenmesi gibi otomatik biçimlendirme de düzgündü ve kesinlikle çevrimdışı çalışıyor.

Hala bir sürü sorumuz var: Tüm bu özellikler Galaxy AI S23’te piyasaya sürüldüğünde de mevcut olacak mı? Bu yıl içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Ancak şimdilik S24’te pek çok etkileyici gibi Galaxy AI’nın da yakın çekime hazır olduğunu söyleyelim.

Samsung Upacked’de daha fazla bilgi için Mashable sizi ilgilendiriyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow