Özel: İşte Fairphone 5’e ilk bakışımız

TL;DR Yaklaşan Fairphone 5’in özel sızdırılmış görüntülerine sahibiz. Yeni telefon, su damlası çentiği yerine selfie kamera deliği ile yenilenmiş bir ekran tasarımına sahip olacak. Fairphone 4 ile sunulan iki yeşil renk yerine, mavi ya da şık şeffaf bir versiyon seçeneğine sahip olacaksınız. Fairphone 4’ün lansmanını gördüğümüzden bu yana neredeyse iki yıl geçti. Diğer Fairphone’lar gibi, […]

Özel: İşte Fairphone 5’e ilk bakışımız

TL;DR

  • Yaklaşan Fairphone 5’in özel sızdırılmış görüntülerine sahibiz.
  • Yeni telefon, su damlası çentiği yerine selfie kamera deliği ile yenilenmiş bir ekran tasarımına sahip olacak.
  • Fairphone 4 ile sunulan iki yeşil renk yerine, mavi ya da şık şeffaf bir versiyon seçeneğine sahip olacaksınız.

Fairphone 4’ün lansmanını gördüğümüzden bu yana neredeyse iki yıl geçti. Diğer Fairphone’lar gibi, bu cihaz da beş yıllık garanti vaadi ve beş yıl boyunca Android yükseltmeleri sunma tutkusu dahil olmak üzere ana satış noktası olarak sürdürülebilirliğe odaklandı. yıl. Tabii ki, donanımın arada bir yükseltilmesi gerekiyor, bu da bir Fairphone 5’in kaçınılmaz olduğu anlamına geliyor.

Şimdi, Android Yetkilisi Fairphone 5’ten neler beklenebileceğine dair özel görüntülere sahiptir. Bu görseller, güvenilir bir kaynak aracılığıyla Fairphone’un kendisinden geldikleri için resmidir (teşekkürler, Kibbeling!).

Aşağıda yeni telefonun resim galerisine sahibiz. Bununla birlikte, bu seferki en dikkate değer farklar, yenilenmiş bir ekran, biraz yeniden yapılandırılmış bir arka kamera modülü, SIM ve microSD kart tepsileri için kaydırılmış bir konum ve iki yeni renk yolu.

Gösterge ile başlayalım. Fairphone 4, su damlası çentikli bir ekrana sahipti, ancak Fairphone 5, bir selfie kamera kesmesi sunarak modern bir makyaj kazanıyor. Bu, telefonu anında daha az eski hale getiriyor ve bu da hayranlar için hoş bir değişiklik olacak.

Arkada, arka kamera modülü çoğunlukla aynı görünüyor. Buradaki ana fark, flaş modülünün oval bir şekilden daireye doğru kırpılmasıdır. Artık tüm öğeler dairesel olduğundan bu, modüle bir derece tekdüzelik ekler. Modülün geri kalanına gelince, uçuş süresi sensörü için üçüncü bir daire ile birlikte iki lens (birincil ve ultra geniş) ile işler çoğunlukla aynı gibi görünüyor. Fairphone 5’in alabileceğiniz en iyi kameralı cep telefonlarından biri olması pek olası değil, ancak en azından gereksiz sensörler var veya hiç yok.

İçeride, microSD kart yuvası ve SIM kart yuvası hareket etti. Hâlâ pilin altındalar, ancak artık cihazın yanından ziyade üst kısmındalar.

Son olarak, üç renk yolu vardır. İlki, her Fairphone’un sahip olduğu olağan siyahtır. Bunun yanı sıra açık mavi ve çok şık yeni transparan bir modelimiz var. Bu iki yeni renk grubu, Fairphone 4’teki yeşil ve Benekli Yeşil modellerin yerini alıyor.

Fairphone 5 sızdırılmış görseller

Bu işleme koleksiyonu, belirli geri dönen özellikleri de doğrular. İlk olarak, her Fairphone’da olduğu gibi bu yılki modelde de kolayca değiştirilebilen bir pil bulunacak. Aynı şekilde, telefonun hiçbir yerinde yapışkan yoktur, bu nedenle herhangi bir terslik olması durumunda telefonu kendiniz tamir etmek için yedek parça siparişi verebilirsiniz.

Ne yazık ki, bu renderlar bize Fairphone 5 teknik özellikleri açısından ne bekleyeceğimiz konusunda bir fikir vermiyor. Örneğin, işlemcinin önemli bir yükseltme yapıp yapmadığını bilmiyoruz. Fairphone 4, Snapdragon 750G ile geldi, ancak yeni modelin tekrar 7 serisinde bir şey alıp almayacağını veya 8 serisine atlayıp atlamayacağını bilmiyoruz. Ayrıca RAM, dahili depolama, pil kapasitesi vb. konularda da bilgimiz yok. Ancak, genel özelliklerin Fairphone 4’te gördüğümüze eşit veya onlardan daha iyi olması çok muhtemel. Kayıt için, Fairphone 4 6/8 GB RAM, 128/256 GB depolama, 3.905 mAh pil, NFC desteği ve 6,3 inç Full HD+ ekran.

Bu sızıntıyı şimdi gördüğümüze göre, önümüzdeki birkaç hafta veya ay içinde Fairphone 5’in resmi olarak lansmanını görmemiz muhtemel. Daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin!

Özel: İşte Fairphone 5’e ilk bakışımız

Teknory