Yeni bir Sony elde taşınır cihaz geliyor, ancak hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Sony’nin yeni bir PlayStation el cihazı üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Ancak bu cihaz sadece PlayStation 5 ile Remote Play için kullanılacak gibi görünüyor. Sony, 2011’deki PlayStation Vita’dan bu yana yeni bir PlayStation avuçiçi piyasaya sürmedi, ancak Steam Deck, Nintendo Switch ve çeşitli Android tabanlı cihazlar gibi birçok seçenek hala mevcut. […]

Yeni bir Sony elde taşınır cihaz geliyor, ancak hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Sony’nin yeni bir PlayStation el cihazı üzerinde çalıştığı bildiriliyor.
  • Ancak bu cihaz sadece PlayStation 5 ile Remote Play için kullanılacak gibi görünüyor.

Sony, 2011’deki PlayStation Vita’dan bu yana yeni bir PlayStation avuçiçi piyasaya sürmedi, ancak Steam Deck, Nintendo Switch ve çeşitli Android tabanlı cihazlar gibi birçok seçenek hala mevcut. Şimdi, Sony segmente bir tür geri dönüş için hazırlanıyor gibi görünüyor.

Tom Henderson İçeriden Öğrenen oyun Sony’nin kod adı Q Lite olan yeni bir PlayStation avuçiçi üzerinde çalıştığını bildiriyor. Ancak bir PlayStation Vita 2 veya PSP 3 umuyorsanız, beklentilerinizi yumuşatmak isteyebilirsiniz, çünkü bunun yerine Wii U gamepad’e benzer bir şey alabiliriz.

Henderson, yeni elde taşınır cihazın PlayStation 5 ile Uzaktan Oynatma için tasarlandığını ve kalıcı bir internet bağlantısı gerektireceğini iddia ediyor. Konsolun 1080p/60 fps’ye kadar kalitede uyarlanabilir akışı desteklediği söyleniyor. Tüm bunlar, bu elde taşınır cihazın yerel olarak herhangi bir oyun çalıştırmayacağını kuvvetle önerir.

Yeni PlayStation elde taşınır cihazdan başka ne beklenebilir?

Kaynak, erken prototiplerin ortasında 8 inçlik bir LCD ekran bulunan bir PlayStation 5 kontrolcüsü gibi göründüğünü iddia ediyor. Uyarlanabilir Tetikleyiciler ses düğmeleri, hoparlörler ve 3,5 mm bağlantı noktası gibi özelliklerin de mevcut olduğuna inanılıyor.

Bu PlayStation avuçiçi için kesin bir çıkış penceresi yok, ancak satış noktası, söylentili PS5 Pro’dan önce bir sürüm göreceğimiz konusunda ısrar ediyor (2024’ün sonlarında çıkacak). Fiyatlandırma konusunda da emin değiliz, ancak Sony’nin raflardan uçmasını istiyorsa, bu cihazın Nintendo Switch gibi özel el bilgisayarlarından çok daha ucuz olması gerektiğini tahmin ediyoruz. Ayrıca, mevcut akıllı telefonunuzdaki Uzaktan Oynatmayı bir kontrol cihazıyla birlikte zaten kullanabilirsiniz.

Henderson’ın nispeten sağlam bir geçmişi var, ancak yine de bu son iddiaları sağlıklı bir şekilde düşünmenizi öneririz. Ne de olsa, yıllar içinde yeni bir Sony elde taşınır cihazla ilgili çok sayıda söylenti duyduk, ancak bu söylentiler doğru çıkmadı.

Yeni bir Sony elde taşınır cihaz geliyor, ancak hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz

Teknory