Samsung Galaxy S23 fiyatları bu yıl daha yüksek olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Bir sızıntı, Samsung Galaxy S23 fiyatlarının önceki yıllara göre daha yüksek olabileceğini gösteriyor. Sızıntı, artıyor gibi görünen Avustralya fiyatlandırmasına dayanıyor. Sızan fiyatlandırma, özellikle diğer ülkelerde çok güvenilir değildir, bu nedenle bu haberi biraz kuşkuyla karşılayın. Son iki yıldır, Galaxy S telefonları tahmin edilebilir fiyatlara indi. Vanilya modeli 799 dolardı, […]

Samsung Galaxy S23 fiyatları bu yıl daha yüksek olabilir

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bir sızıntı, Samsung Galaxy S23 fiyatlarının önceki yıllara göre daha yüksek olabileceğini gösteriyor.
  • Sızıntı, artıyor gibi görünen Avustralya fiyatlandırmasına dayanıyor.
  • Sızan fiyatlandırma, özellikle diğer ülkelerde çok güvenilir değildir, bu nedenle bu haberi biraz kuşkuyla karşılayın.

Son iki yıldır, Galaxy S telefonları tahmin edilebilir fiyatlara indi. Vanilya modeli 799 dolardı, Plus modeli 999 dolardı ve Ultra modeli 1.199 dolardı. 2021’den beri böyle.

Ancak, yeni bir söylenti (üzerinden 9to5Google), Samsung Galaxy S23 fiyatları söz konusu olduğunda durumun böyle olmayabileceğini öne sürüyor. Söylenti, fiyatların aslında önemli ölçüde artabileceğini öne sürüyor.

Söylenti, Avustralya’daki iddia edilen fiyatlandırmadan kaynaklanıyor. 9to5Google şöyle olabileceğini söylüyor:

  • 1.350 ABD Doları (~943 ABD Doları) — 128 GB depolama alanına sahip Galaxy S23
  • 1.450 ABD Doları (~1.013 ABD Doları) — 256 GB depolama alanına sahip Galaxy S23
  • 1.650 ABD Doları (~1.153 ABD Doları) — Galaxy S23 Plus
  • 1.950 ABD Doları (~1.363 ABD Doları) — Galaxy S23 Ultra

Sızan bu AUD fiyatlarını Galaxy S22 serisi için AUD fiyatlarıyla karşılaştırdığınızda, yaklaşık 100 AUD’lik sıçramalar görüyorsunuz. Bu USD cinsinden yaklaşık 70 dolar.

Şimdi, bunu görebilir ve Samsung Galaxy S23 fiyatlarının ABD’de daha pahalı olma ihtimalinin yüksek olduğunu varsayabiliriz. Ancak, bu sonuca ilişkin iki sorun vardır. Birincisi, diğer ülkelerden sızan fiyatların bazen işe yaramaması. Bunun geçmişte gerçekleştiğini gördük, unutulmaz bir örnek olarak sızdırılan Galaxy Z Fold 3 fiyatlandırması değişmedi. Bu söylentiye şüpheyle yaklaşmanızın ikinci nedeni, yabancı fiyat artışlarının mutlaka o ülke dışındaki fiyat artışları anlamına gelmemesidir. Samsung’un telefonlar için Avustralya fiyatlarını artırmayı planlaması, ancak bunu başka hiçbir yerde yapmaması çok olası.

Bunun nasıl sonuçlanacağını bekleyip görmemiz gerekecek. Bununla birlikte, Samsung telefonların fiyatlarını artırırsa, muhtemelen büyük bir hata olur. Telefonlar, son iki nesilde önemli ölçüde yükseltilmiş gibi görünmüyor ve şu anda ekonomi harika değil. Benzer telefonları daha fazla para için piyasaya sürmek büyük bir hata olur. Umarız Samsung bu yola başvurmaz.

Samsung Galaxy S23 fiyatları bu yıl daha yüksek olabilir

Teknory