Samsung Galaxy Z Fold 5, katlanabilir telefonlarla ilgili en can sıkıcı şeyi çözebilir

Samsung’un katlanabilir telefonları, satın alabileceğiniz en iyi telefonlar arasında yer alıyor, ancak hepsinde can sıkıcı bir sorun var: Cihazı tam olarak açtığınızda, menteşe mekanizmasının bulunduğu ortada görünür bir katlanma oluyor. Bu, Samsung’un yeni nesil katlanabilir amiral gemisi Samsung Galaxy Z Fold 5 ile değişebilir. Naver (üzerinden SamMobile), Samsung’un telefonun menteşesi için bir “su damlası” tasarımı […]

Samsung Galaxy Z Fold 5, katlanabilir telefonlarla ilgili en can sıkıcı şeyi çözebilir

Samsung’un katlanabilir telefonları, satın alabileceğiniz en iyi telefonlar arasında yer alıyor, ancak hepsinde can sıkıcı bir sorun var: Cihazı tam olarak açtığınızda, menteşe mekanizmasının bulunduğu ortada görünür bir katlanma oluyor.

Bu, Samsung’un yeni nesil katlanabilir amiral gemisi Samsung Galaxy Z Fold 5 ile değişebilir. Naver (üzerinden SamMobile), Samsung’un telefonun menteşesi için bir “su damlası” tasarımı uyguladığını, açıldığında tamamen düz olmasını ve katlandığında yarıları arasında fark edilir bir boşluk olmamasını sağladığını iddia ediyor.

Yeni menteşe, yeni görünüm.
Kredi: Naver aracılığıyla Kore Fikri Mülkiyet Ofisi

Samsung’un aslında 2016 yılında verilen su damlası şeklindeki menteşe için bir patenti var ve şimdi şirket nihayet bunu katlanabilir akıllı telefonlarından birinde uygulamaya hazır görünüyor.

AYRICA BAKINIZ:

CES 2023: Samsung, az gören kişiler için yeni bir TV modunu önizliyor

Rapor doğruysa, katlanabilir bir telefonda böyle bir menteşeye sahip olan ilk Samsung olmayacaktı. Örneğin Motorola Razr 2022 benzer bir tasarıma sahiptir ve neredeyse kırışık yok açıldığında. Ama Samsung satıyor çok daha fazla katlanabilir telefon diğer herhangi bir şirketten daha fazla, yani bu çok önemli (tamamen düz ekranları seviyorsanız).


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Uygulamalı: Samsung’un Odyssey Ark’ı Kavisli Bir oyun Monitörü Canavarı


Rapor, Samsung’un diğer katlanabilir telefonlarından bahsetmiyor, ancak şirketin sonunda su damlası şeklindeki ekranı tüm katlanabilir telefonlarına entegre etmesini beklemek mantıklı.

Yine de Samsung Galaxy Z Fold 5’i alana kadar oldukça uzun bir bekleyiş olacak. Selefi Galaxy Z Fold 4, Ağustos 2022’de çıktı, bu nedenle yeni sürüm muhtemelen bu yıl benzer bir zaman diliminde çıkacak.

Teknory