Samsung, Klavye uygulamasının One UI 5.1’in pil boşaltma sorunlarına neden olduğunu doğruladı

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR One UI 5.1’i yükledikten sonra, neredeyse tüm büyük Galaxy cihazlarında pilin bitmesi sorunları yaşandı. Samsung için bir topluluk moderatörü, Klavye uygulamasının hatalı olduğunu doğruladı. Samsung, sorunu çözmek için bir güncelleme yayınladı. Samsung, Galaxy S23 serisini piyasaya sürdüğünde, uygun eski cihazları için One UI 5.1 güncellemesini de yayınladı. Ancak güncellemeyi […]

Samsung, Klavye uygulamasının One UI 5.1’in pil boşaltma sorunlarına neden olduğunu doğruladı

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • One UI 5.1’i yükledikten sonra, neredeyse tüm büyük Galaxy cihazlarında pilin bitmesi sorunları yaşandı.
  • Samsung için bir topluluk moderatörü, Klavye uygulamasının hatalı olduğunu doğruladı.
  • Samsung, sorunu çözmek için bir güncelleme yayınladı.

Samsung, Galaxy S23 serisini piyasaya sürdüğünde, uygun eski cihazları için One UI 5.1 güncellemesini de yayınladı. Ancak güncellemeyi yükledikten sonra, sahipleri pillerinin daha hızlı tükendiğini fark etmeye başladılar. Artık pillerin neden bu kadar hızlı tükendiğini biliyoruz.

üzerine bir gönderide Samsung Tayland topluluğu sayfasında, bir topluluk moderatörü aşırı pil kullanımından Samsung Klavye uygulamasının sorumlu olduğunu doğruladı. Moderatöre göre, bu sorun özellikle “bazı ek eleme işlemlerinden (çıkartmalar ve emojilerle ilgili)” kaynaklanıyordu.

Sorunu keşfettikten sonra Samsung, sorunu çözmek için uygulama için bir güncelleme yayınladı. Uygulamanın en son sürümü (v5.6.10.31) şu anda Galaxy Store’da mevcuttur ve 2 Mart’tan beri yayındadır. Uygulamanın bu güncellemeyi sizin için zaten yüklemiş olma ihtimali yüksektir. Ancak olmaması durumunda, güncellemeyi cihazınıza manuel olarak nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  • Galaxy Store > Menü > Güncellemeler > Samsung Klavye > Güncelle
  • Samsung Klavye > Ayarlar > Samsung Klavye Hakkında > Güncelle düğmesine dokunun.

Moderatörün belirttiği gibi, uygulama zaten otomatik olarak güncellendiyse güncelleme düğmesi görünmez. Farklı bir klavye uygulaması kullansanız bile, Samsung’un uygulaması pilinizi tüketmeye devam edebileceğinden bu güncellemeyi yüklemeye devam etmek isteyeceksiniz.

Telefonunuzun pil ömrüyle ilgili hâlâ sorun yaşıyorsanız, daha uzun süre dayanmasını sağlamanın pek çok yolu vardır. El cihazınızda pil ömrünü nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı öğrenmek için makalemize göz atabilirsiniz.

Samsung, Klavye uygulamasının One UI 5.1’in pil boşaltma sorunlarına neden olduğunu doğruladı

Teknory