WhatsApp, sorularınızı ve daha fazlasını yanıtlamak için Meta’nın yeni AI Asistanını alıyor

TL;DR Meta, yeni Meta AI sanal asistanını duyurdu. Bu yapay zeka destekli dijital asistan, arama için gerçek zamanlı bilgilere erişebilir ve görüntü oluşturmaya yönelik bir araç sunar. Meta AI, ABD’deki WhatsApp, Instagram ve Messenger’da İngilizce konuşan kullanıcılar için mevcut olacak. WhatsApp, telefonunuza yükleyebileceğiniz en iyi mesajlaşma uygulamalarından biridir; sosyal ağınızın geri kalanının da onu birincil […]

WhatsApp, sorularınızı ve daha fazlasını yanıtlamak için Meta’nın yeni AI Asistanını alıyor

TL;DR

  • Meta, yeni Meta AI sanal asistanını duyurdu.
  • Bu yapay zeka destekli dijital asistan, arama için gerçek zamanlı bilgilere erişebilir ve görüntü oluşturmaya yönelik bir araç sunar.
  • Meta AI, ABD’deki WhatsApp, Instagram ve Messenger’da İngilizce konuşan kullanıcılar için mevcut olacak.

WhatsApp, telefonunuza yükleyebileceğiniz en iyi mesajlaşma uygulamalarından biridir; sosyal ağınızın geri kalanının da onu birincil iletişim aracı olarak kullandığını varsayarsak. IM uygulaması dünya çapında birçok bölgede son derece popüler olup kişilerarası ve hatta iş iletişimi için tercih edilen platform olarak hizmet vermektedir. Şimdi Meta, yakında WhatsApp’ta kullanıma sunulacak yeni Meta AI asistanıyla mesajlaşma uygulamasına bazı AI süslemeleri ekliyor.

Meta, Meta AI Assistant’ı ve diğer AI botlarını başlattı

Duyuruldu Meta Connect 2023 sırasında Meta AI, Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi Meta’nın yeni asistanıdır. Yapay zeka bu sanal asistana güç veriyor ve Meta’nın Bing ile olan arama ortaklığı aracılığıyla gerçek zamanlı bilgilere erişebiliyor. Aynı zamanda görüntü oluşturmak için bir araç sunar.

Meta AI yeni bir bilgi tabanına sahip olacak ve konuşma sonuçlarınızı zamanında ve alakalı hale getirecek.

Meta, Meta AI’nın yanı sıra belirli bir kişiliğe, geçmişe ve uzmanlığa sahip diğer AI botlarını da getiriyor. Bu yapay zeka asistanlarını bünyesinde barındırmak için MrBeast, Kendall Jenner, Snoop Dogg ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli alanlardan önde gelen ünlülerle ortaklık kurdu.

Meta, bu yapay zeka botlarından gelen bilgilerin 2023’ten öncesine ait olacağı konusunda uyarıyor ancak bunu iyileştirmek için çalışıyor.

Meta Yapay Zeka Asistanı WhatsApp’a geliyor

Meta, Meta AI’yi WhatsApp, Messenger ve Instagram’ın yanı sıra Ray-Ban Meta akıllı gözlükleri ve Quest 3 VR kulaklığına da getirecek. Bu AI Asistanı yalnızca ABD’de ve İngilizce olarak mevcuttur. Gelecekte daha geniş bir kullanıma sunulacağını tahmin ediyoruz.

Kullanıcılar kişisel ve grup sohbetlerinde doğrudan yapay zekaya soru sorabilirler. Görüntü oluşturucu, “@MetaAI /imagine” istemi üzerinden çalışarak üretken yapay zeka yoluyla rozetler ve diğer görüntüler oluşturmanıza olanak tanır.

WhatsApp, sorularınızı ve daha fazlasını yanıtlamak için Meta’nın yeni AI Asistanını alıyor

Teknory