Samsung, Snapdragon’u Galaxy S23 ve dünya çapındaki diğer amiral gemileri için kullanacak

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Bir rapor, Samsung’un küresel olarak tüm Galaxy S23 modellerinde Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 yongasını kullanacağını iddia ediyor. Söylentilere göre Samsung, kendi çipini geliştirene kadar Snapdragon’a güvenmeye devam edecek. Çok sayıda sızıntı ve söylenti sayesinde, Samsung’un Exynos işlemcisini Galaxy S23 serisinde kullanmaktan Qualcomm’un Snapdragon yongası lehine uzaklaşması bekleniyor. Ancak […]

Samsung, Snapdragon’u Galaxy S23 ve dünya çapındaki diğer amiral gemileri için kullanacak

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Bir rapor, Samsung’un küresel olarak tüm Galaxy S23 modellerinde Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 yongasını kullanacağını iddia ediyor.
  • Söylentilere göre Samsung, kendi çipini geliştirene kadar Snapdragon’a güvenmeye devam edecek.

Çok sayıda sızıntı ve söylenti sayesinde, Samsung’un Exynos işlemcisini Galaxy S23 serisinde kullanmaktan Qualcomm’un Snapdragon yongası lehine uzaklaşması bekleniyor. Ancak yeni bir rapor, Samsung’un diğer amiral gemileri için de bu yola devam edebileceğini iddia ediyor.

yayına göre daumSamsung, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 yongasını Galaxy S23 serisinin tüm küresel modellerinde kullanmayı planlıyor. Bu, daha önce bildirdiğimiz gibi, Samsung’un üç telefonda da Snapdragon 8 Gen 2’nin güçlendirilmiş bir sürümünü kullanabileceğini bildirdiğimiz için sürpriz olmayabilir.

Bununla birlikte, yeni olan bir şey, raporun Galaxy S23 serisinin Snapdragon çipine sahip tek Samsung amiral gemisi olmayacağını öne sürmesidir. Satış noktası, Samsung’un Snapdragon kullanmasının tek seferlik bir şey olmayacağını söyleyen bir sızıntıdan bahsediyor. Bunun yerine şirket, yeni Exynos çipini geliştirmeyi bitirene kadar Snapdragon’u kullanmayı planlıyor olabilir.

Samsung’un Pixel için Google’ın Tensor çipine benzer özel bir çip oluşturmayı planladığı doğrulandı. Ancak, bu çipin bitmesine hala birkaç yıl olması bekleniyor. Yani bu sızıntı doğruysa, Samsung birkaç nesil Qualcomm’a güvenebilir.

Galaxy S23 serisiyle ilgili tüm resmi detayları öğrenmemize bir haftadan az kaldı. Ancak Samsung’un sonraki nesillerde amiral gemisi ile ne yapacağını kesin olarak öğrenmemiz biraz zaman alacak.

Samsung, Snapdragon’u Galaxy S23 ve dünya çapındaki diğer amiral gemileri için kullanacak

Teknory