YouTube Premium, ABD’de herkes için daha pahalı hale geldi

Eric Zeman / Android Otoritesi TL;DR ABD’de YouTube Premium fiyatları artıyor. Fiyat artışı aylık, yıllık ve öğrenci YouTube Premium planlarını etkiler. YouTube ayrıca Music Premium’un fiyatını da yükseltiyor. Güncelleme: 21 Temmuz 2023 (06:17 ET): En son YouTube Premium fiyat artışı, 2018’den beri daha düşük ücret ödeyen daha yaşlı aboneleri de etkileyecek. bildirildiğine göre mevcut kullanıcıları […]

YouTube Premium, ABD’de herkes için daha pahalı hale geldi

Eric Zeman / Android Otoritesi

TL;DR

  • ABD’de YouTube Premium fiyatları artıyor.
  • Fiyat artışı aylık, yıllık ve öğrenci YouTube Premium planlarını etkiler.
  • YouTube ayrıca Music Premium’un fiyatını da yükseltiyor.

Güncelleme: 21 Temmuz 2023 (06:17 ET): En son YouTube Premium fiyat artışı, 2018’den beri daha düşük ücret ödeyen daha yaşlı aboneleri de etkileyecek. bildirildiğine göre mevcut kullanıcıları e-posta yoluyla fiyat artışından haberdar etmek. Ancak YouTube, sadakatlerini takdir etmek için, fiyat artışı planlarını etkilemeden önce eski abonelere mevcut fiyatlarından en az üç ay daha süre tanıdığını söyledi.

Aralık ayında YouTube Premium’umu iptal ediyorum. Beni GERÇEKTEN “uzun süredir devam eden ve değerli bir üye” olarak görüyorlarsa, neden bu fiyat artışını beni zorluyorlar? Görünüşe göre Google biraz fazla açgözlü oluyor! pic.twitter.com/ThxzxQqIvx

Bu nedenle, eski bir YouTube Premium kullanıcısıysanız, hizmet fiyatınız Aralık faturalandırma tarihinizden önce artmayacaktır.


Orijinal makale: 20 Temmuz 2023 (02:32 ET): YouTube, yeni üyeler için Premium abonelik fiyatını artırdı. Yeni YouTube Premium planları şimdi yayında youtube.com/premium.

Bireysel bir YouTube Premium aboneliği artık size 2 ABD doları daha fazlaya mal olacak ve ABD’de ayda 13,99 ABD dolarına çıkacak. Şimdiye kadar, bu standart YouTube Premium planının fiyatı aylık 11,99 dolardı.

Yıllık YouTube Premium planı da yıllık 119,99 dolardan 139,99 dolara çıkıyor. Bu 20 dolarlık bir artış. Ancak, aylık ödeme yapmak yerine yıllık bir plana abone olursanız, yaklaşık 27 ABD doları tasarruf edersiniz.

Bu arada, YouTube Premium aile planının fiyatı hala aylık 22,99 ABD dolarıdır. Ancak, daha önce aylık 6,99 ABD Doları olan öğrenci planının fiyatı artık aylık 7,99 ABD Doları olarak fiyatlandırılacaktır.

YouTube Premium Fiyat Artışı 2023

YouTube ayrıca Music Premium’un fiyatını aylık 9,99 dolardan 10,99 dolara çıkarıyor.

Elbette, yeni bir aboneyseniz YouTube’un üç aylık ücretsiz Premium denemesinden yararlanabilirsiniz.

Mevcut YouTube Premium abonelerinin, aylık veya yıllık üyeliklerinin yenilenme süresi dolduğunda yeni fiyatları ödemeye başlayacaklarını tahmin ediyoruz. Ancak YouTube fiyat artışını resmi olarak açıklamadığı için fiyat değişikliğinin mevcut Premium kullanıcılarını nasıl ve ne zaman etkileyeceği konusunda daha fazla netlik için beklememiz gerekecek.


YouTube Premium, ABD’de herkes için daha pahalı hale geldi

Teknory