Samsung’un Odyssey Neo G9 oyun monitörü lansman tarihi ve teaser’ını aldı

TL;DR Samsung şimdiye kadarki en büyük PC monitörünü piyasaya sürüyor. Odyssey Neo G9, 23 Ağustos’ta piyasaya sürülecek. Monitörün ne kadar tutacağına dair henüz bir detay yok. Yılın başında, CES sırasında Samsung, Odyssey Neo G9 adlı 57 inçlik bir oyun monitörü de dahil olmak üzere birkaç yeni PC monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu. Yedi ay sonra, nihayet […]

Samsung’un Odyssey Neo G9 oyun monitörü lansman tarihi ve teaser’ını aldı

TL;DR

  • Samsung şimdiye kadarki en büyük PC monitörünü piyasaya sürüyor.
  • Odyssey Neo G9, 23 Ağustos’ta piyasaya sürülecek.
  • Monitörün ne kadar tutacağına dair henüz bir detay yok.

Yılın başında, CES sırasında Samsung, Odyssey Neo G9 adlı 57 inçlik bir oyun monitörü de dahil olmak üzere birkaç yeni PC monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu. Yedi ay sonra, nihayet Samsung’un şimdiye kadarki en büyük PC monitörünün ne olacağı için bir çıkış tarihimiz var.

Dün Samsung, YouTube kanalında Odyssey Neo G9 için bir fragman yayınladı. Video, devasa oyun monitörünün yakında çıkacağını söylese de, videonun altındaki açıklama bize gerçek bir lansman tarihi olan 23 Ağustos’u veriyor.

Bu, ekranla ilgili aklımızda kalan iki sorudan birini yanıtlıyor. Şimdi son kalan soru fiyat. Samsung’un koleksiyonunda G9’a yaklaşan tek monitör, 3.500 dolardan başlayan, ancak o zamandan beri 3.000 dolara düşen 55 inçlik Odyssey Ark. Samsung resmi olarak bir fiyat açıklayana kadar bilemeyeceğiz, ancak teknoloji devinin bu monitör için benzer veya daha yüksek bir fiyat noktası hedeflemesi şaşırtıcı olmaz.

Ark gibi, G9 da 1000R eğrisine, kuantum mini LED teknolojisine ve 32:9 en boy oranına sahiptir. Ancak Ark’ın aksine bu ekran, 7.680×2.160 çözünürlükle 8K’yı destekliyor. Bu, sahiplerin bir ekranda iki UHD ekrana eşdeğer olacakları anlamına gelir. Ayrıca VESA Display HDR 1000 desteği ve ışık hızında 240 Hz yenileme hızı sunar. Karşılaştırıldığında Ark, HDR10+ ve 165 Hz’e kadar yenileme hızı sunar.

Ark’ın Multi-View modu ve Samsung Gaming Hub gibi özelliklere sahip olduğu göz önüne alındığında, bu monitörün de bu özelliklere sahip olmasını beklerdik. Samsung, bu monitörün eski teknolojiye göre iki kat daha hızlı veri aktaran DisplayPort 2.1 desteğine sahip olacağından da bahsetmişti. Bu, ister PC oyunlarını ister en iyi Android oyunlarını PC’de oynuyor olun, deneyiminizin pürüzsüz olması gerektiği anlamına gelir.

Samsung’un Odyssey Neo G9 oyun monitörü lansman tarihi ve teaser’ını aldı

Teknory