Samsung’un One UI 6.1 güncellemesi telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Bir sızıntı, Samsung’un One UI 6.1 güncellemesinin Galaxy telefonunuzun şarjı konusunda size daha fazla kontrol sağlayabileceğini öne sürüyor. Samsung’un “Pili koru” özelliğinin üç yeni seçenek ekleyebileceği söyleniyor: Temel, Uyarlama ve Maksimum. Güncelleme aynı zamanda Google’ın yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtları gibi bir duvar kağıdı özelliği de sunabilir. Samsung’un […]

Samsung’un One UI 6.1 güncellemesi telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Bir sızıntı, Samsung’un One UI 6.1 güncellemesinin Galaxy telefonunuzun şarjı konusunda size daha fazla kontrol sağlayabileceğini öne sürüyor.
  • Samsung’un “Pili koru” özelliğinin üç yeni seçenek ekleyebileceği söyleniyor: Temel, Uyarlama ve Maksimum.
  • Güncelleme aynı zamanda Google’ın yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtları gibi bir duvar kağıdı özelliği de sunabilir.

Samsung’un One UI 6’nın kararlı sürümünü ilk kez yayınlamasından bu yana birkaç ay geçti. Ancak artık One UI 6 çıktığına göre, sonraki güncellemeyi neler bekliyor? Yeni bir sızıntı bize ne bekleyeceğimiz konusunda bir fikir vermiş olabilir.

Tahminci Tarun Vats’ın X’teki (eski adıyla Twitter) bir gönderisine göre One UI 6.1, kullanıcılara telefonlarının nasıl şarj edileceği konusunda daha fazla kontrol sağlayarak Samsung’un “Pili koru” özelliğini iyileştirebilir. Sızıntıya göre Samsung’un üç yeni seçenek eklediği anlaşılıyor: Temel, Uyarlama ve Maksimum. Vats ayrıca, Koruma pilinin “Pil koruması” olarak yeniden markalanabileceğinden de bahsediyor.

Özel Bir Kullanıcı Arayüzü 6.1❗

Pili koruyun artık daha fazla seçeneğe sahip *Pil koruması*

Basic’in, %100’e ulaştığında telefonunuzun şarj edilmesini durduracağı ve %95’e düşene kadar devam etmeyeceği bildiriliyor. Adapt, Pixel’in kendi uyarlanabilir şarj özelliği gibi çalışır; şarj işlemi, genellikle uykuda olduğunuz bir zamanda %80’de duraklatılır ve daha sonra siz uyanmadan önce tamamlanır. Max’in telefonunuzun %80’in üzerinde şarj olmasını önlediği söyleniyor. Lityum pilleri %100’e kadar şarj etmek veya %20’nin altına düşmelerine izin vermek çoğu zaman bozulma hızlarını etkileyebilir, bu nedenle böyle bir özellik yararlı olabilir.

Şarj etme üzerinde daha fazla kontrole ek olarak, One UI 6.1’in Google’ın yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtlarından da ipucu alabileceği görülüyor. Sızıntı yapan kişi, “Duvar kağıdı hizmetlerinin” “daha fazla özelleştirmeye” sahip olacağını iddia ederek, Samsung’un yapay zekasının bir tür rol oynayabileceğini öne sürüyor.

Muhtemelen Samsung’un One UI 6.1’i yayınlamasından hala bir yolumuz var, ancak güncelleme beklemeye değer gibi görünüyor.

Samsung’un One UI 6.1 güncellemesi telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow