Saw X, 10 Film Arasında En Yüksek Rotten Tomatoes Puanıyla İlk Çıkışını Yaptı

Özet Saw X, orijinal Saw’ın %50’sini geride bırakarak %82 Rotten Tomatoes puanıyla tüm korku serisindeki en yüksek reytingli film olarak ilk kez sahneye çıkıyor. Testere ve Testere II arasında geçen onuncu bölüm, John Kramer’in beyin kanserine çare bulma arayışını, ancak Meksika’da bir dolandırıcılığı keşfetmesini konu alıyor. Geri dönen kadroda John Kramer/Jigsaw rolünde Tobin Bell’in yanı […]

Saw X, 10 Film Arasında En Yüksek Rotten Tomatoes Puanıyla İlk Çıkışını Yaptı

Özet

  • Saw X, orijinal Saw’ın %50’sini geride bırakarak %82 Rotten Tomatoes puanıyla tüm korku serisindeki en yüksek reytingli film olarak ilk kez sahneye çıkıyor.
  • Testere ve Testere II arasında geçen onuncu bölüm, John Kramer’in beyin kanserine çare bulma arayışını, ancak Meksika’da bir dolandırıcılığı keşfetmesini konu alıyor.
  • Geri dönen kadroda John Kramer/Jigsaw rolünde Tobin Bell’in yanı sıra Shawnee Smith, Synnøve Macody Lund, Steven Brand, Michael Beach ve Renata Vaca yer alıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Testere X Rotten Tomatoes, korku serisinin tamamında en yüksek puanı aldı. Olaylar arasında geçen Testere Ve Testere IIKorku serisinin onuncu filmi, John Kramer’ın beyin kanseri için deneysel tedavi görmek üzere Meksika’ya gitmesini, ancak tüm operasyonun bir aldatmaca olduğunu keşfetmesini konu alıyor. Testere X Kadroda bir kez daha John Kramer/Jigsaw rolünde Tobin Bell’in yanı sıra Shawnee Smith, Synnøve Macody Lund, Steven Brand, Michael Beach ve Renata Vaca yer alıyor.

Önünde Testere X vizyon tarihi 29 Eylül’dür, eleştirmenler yorumlarını paylaşmaya başladı ve şimdi de film Çürük domates puan belli oldu. Testere XRotten Tomatoes’un puanı yüzde 82 olarak açıklandı. Bu sadece en yüksek değil, aynı zamanda korku serisinin şimdiye kadar gördüğü tek taze Rotten Tomatoes puanıdır ve orijinalini geride bırakır. Testereyüzde 50’si.

Saw X Rotten Tomatoes Puanının Geçmiş Taksitlerle Karşılaştırılması

Testere XÖnceki filmlerde çıta çok yüksek olmasa da, Rotten Tomatoes’un yüksek bir seriyle çıkış yapması kayda değer bir başarı. İşkence ve kana dair algılanan boş takıntı nedeniyle, Testere franchise eleştirmenler tarafından olumlu karşılanan bir franchise değil. Şaşırtıcı bir şekilde, seri daha önce Rotten Tomatoes’da tek bir yeni derecelendirme bile elde etmemişti. Testere X. Orijinal Testere2000’li yılların ortalarında korku sinemasındaki işkence trendini başlatan film, önceki seriyi yüzde 50 gibi vasat bir oranla yüksek tuttu.

İlgili: Testere Zaman Çizelgesinde Testere X Gerçekleştiğinde

Orijinal Testere Bunu, getirilerin azaldığı bir dizi doğrudan devam filmi izledi. Testere IIRotten Tomatoes’un puanı yüzde 37’ye düştü Testere III (%30), Testere IV (%18), Testere v (%13) ve Testere VI (%39). Testere: Son Bölümki bu aslında son bölüm değildi, yüzde 9’luk en düşük franchise oranına düştü. Franchise’ı yeniden canlandırmaya veya devre dışı bırakmaya yönelik girişimler Yapboz (%32) ve Sarmal (%37) büyük ölçüde başarısız oldu. Fakat, Testere XRotten Tomatoes’un skoru serinin yeni bir hayat bulduğunu gösteriyor gibi görünüyor.

Kaynak: Çürük domates

Anahtar Yayın Tarihi

  • Testere X Posteri

Teknory