Legacy of Monsters, Godzilla hayranları için her ne kadar kusurlu olsa da iddialı, yeni bir deneyim

Monarch: Legacy of Monsters, MonsterVerse destanında yeni bir sayfa açıyor ama amacına ulaşabilecek mi? “Lütfen normal hayata devam edin.” Bu, kalbindeki temel tezdir. Monarch: Canavarların MirasıMonsterverse’in Gareth Edwards’la başlayan en yeni girişi Godzilla Bu yeni dizi, Godzilla’nın San Francisco’da ilk kez ortaya çıktığı “G-Day”den bir yıl sonra geçiyor ve Cate Randa’nın babasının işlerini yoluna koymak […]

Legacy of Monsters, Godzilla hayranları için her ne kadar kusurlu olsa da iddialı, yeni bir deneyim

Monarch: Legacy of Monsters, MonsterVerse destanında yeni bir sayfa açıyor ama amacına ulaşabilecek mi?

“Lütfen normal hayata devam edin.” Bu, kalbindeki temel tezdir. Monarch: Canavarların MirasıMonsterverse’in Gareth Edwards’la başlayan en yeni girişi Godzilla Bu yeni dizi, Godzilla’nın San Francisco’da ilk kez ortaya çıktığı “G-Day”den bir yıl sonra geçiyor ve Cate Randa’nın babasının işlerini yoluna koymak için Tokyo’ya gelişini konu alıyor, ancak buldukları şey onu yönlendiriyor. Titanların yoluna ve ailesinin geçmişi hakkında daha fazla şey öğrendikçe Godzilla’nın ağzına geri dönüyor. Ancak sadece şu anda kalmıyoruz, aynı zamanda Monarch’ın gerçek başlangıçlarını da görüyoruz, şimdi onları biliyoruz. Kong: Kafatası Adası.

Yalnızca bu çok temel özete dayanarak, bu çok iddialı bir seri. Bu emelleri karşılıyor mu? Yalnızca ilk beş bölümü gördükten sonra bunu söylemek zor, ancak şu ana kadar hem bu hedefleri hem karşıladı hem de karşılayamadı.

Monarch: Legacy of Monsters’ın büyük hedefleri var

Bu dizide şu ana kadar pek çok harika şey var, ancak zaman zaman odaklanma eksikliği nedeniyle çıkmaza giriyor. Bu dizinin en güçlü yanı, Monsterverse serisinin başından beri uğraştığı şeyi yapması, çoğunlukla karakterleri önemsemenizi sağlaması.

Gerçekten en çok önemsediğiniz iki kişi yukarıda adı geçen Cate ve Lee Shaw’dur; ikincisini geçmişte Wyatt Russell, günümüzde ise Kurt Russell canlandırıyor. Cate, G-Day’den itibaren TSSB’si olduğu çok çabuk ortaya çıktığı için ilgi çekici bir karakter. Kendisiyle ve ailesiyle ilgili çok daha fazlası var, ancak tekil bir karakter olarak, travmasıyla nasıl yaşayacağını öğrendiği ve bunun onu nasıl etkilediğini gördüğümüz için dizinin en ilgi çekici olanı o. ve sezonun ilk yarısı boyunca onu değiştirdi.

Monarch: Canavarların Mirası

Yelpazenin diğer ucunda ise çeşitli zaman çizelgelerinde tutarlı olan tek karakter olan Lee Shaw var. Geçmişte, Wyatt tarafından canlandırıldığında daha huysuz, yoğun ve çevresine inanmayan biriydi, ancak hem Bill’e hem de Keiko Randa’ya (Cate’in büyükanne ve büyükbabası) son derece değer veriyordu ve aynı zamanda Monarch’ın inşa ettiği şeye gerçekten inanıyordu. Ancak şu anda Lee (Kurt’un canlandırdığı) çok daha vahşi ve dışarıda bir yerde, bu da karakter (aynı zamanda karakterin baba/oğul aktörleri) için çok büyük bir ikilem yaratıyor ve karakteri onu daha da belirgin kılıyor. Hükümdar ne zaman ekranda olsa onu izlemek büyük keyif.

Dizinin şu ana kadarki en büyük sorunu, hırsları nedeniyle, bu iddialı bir şeyin ihtiyaç duyduğu odaklanma ve uyumdan genellikle yoksun olmasıdır. Basitçe şu büyük bir soru var: “Bu iki zaman çizelgesinin neden aynı şovda olması gerekiyor?” şu an itibariyle. Şu anda görülenlere göre, bu sorunun aslında bir cevabı yok. Umarız bu hedefler tam olarak gerçekleşir, çünkü eğer dizi sonunda bu hedefleri gerçekleştirmeyi başarırsa, muazzam miktarda övgüyü hak edecektir.

Ancak günün sonunda Godzilla hayranları büyük ihtimalle bundan memnun olacaklar. Monarch: Canavarların Mirasıçünkü genellikle eğlenceli bir izleme oluyor – özellikle de Kurt Russell ekranda olduğunda – ve karakterler çoğunlukla çok ilginç.

Monarch: Legacy of Monsters ilk iki bölümünü 17 Kasım Cuma günü Apple TV+’ta yayınlayacak ve bölüm 12 Ocak’a kadar haftalık olarak yayınlanacak.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow