Scarlett Johansson, izinsiz olarak kendi benzerliğini kullanan bir yapay zeka uygulamasının peşine düşüyor

Aktör Scarlett Johansson, izni olmadan sesini ve benzerliğini yeniden oluşturmak için yapay zekayı kullanan bir uygulamaya karşı yasal işlem başlatıyor. Lisa AI: 90’ların Yıllığı ve Avatar, özel avatarlar, çizimler ve muhtemelen TikTok’un her yerinde görmüş olduğunuz 90’ların yıllığı fotoğraflarını oluşturmak için yapay zekayı kullanan bir uygulamadır. Buna göre ÇeşitlilikJohansson, uygulamanın reklamını yapmak için görselini ve […]

Scarlett Johansson, izinsiz olarak kendi benzerliğini kullanan bir yapay zeka uygulamasının peşine düşüyor

Aktör Scarlett Johansson, izni olmadan sesini ve benzerliğini yeniden oluşturmak için yapay zekayı kullanan bir uygulamaya karşı yasal işlem başlatıyor.

Lisa AI: 90’ların Yıllığı ve Avatar, özel avatarlar, çizimler ve muhtemelen TikTok’un her yerinde görmüş olduğunuz 90’ların yıllığı fotoğraflarını oluşturmak için yapay zekayı kullanan bir uygulamadır. Buna göre ÇeşitlilikJohansson, uygulamanın reklamını yapmak için görselini ve sesini kullandığı için Lisa AI’ye karşı yasal işlem başlatıyor. Johansson’un temsilcileri basına onun sözcü olmadığını doğruladı.

AYRICA BAKINIZ:

Viral Drake/Weeknd şarkısının arkasındaki adam Ghostwriter, AI müziğinin hayran kurgusu gibi olduğunu düşünüyor

Ünlülerin sesini ve benzerliğini yeniden yaratmak için yapay zekayı kullanmak daha yaygın hale geliyor. Gelişmiş yapay zeka araçlarının yaygın erişimi, önceden var olan ses örneklerinden derin sahte ses oluşturmayı veya ünlü kişilerin görüntülerini oluşturmayı nispeten kolaylaştırdı. Geçen yıl, sosyal medyada ve yayın platformlarında dolaşan bir şarkıda, Drake ve The Weeknd’e benzeyen, yapay zeka tarafından oluşturulan ses kullanıldı. Daha yakın bir zamanda, Tom Hanks’in yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir versiyonunun diş hekimliği planı sattığını gösteren bir reklam Instagram’da dolaştı. Birinin benzerini klonlamak için yapay zeka kullanma tehdidi o kadar gerçek hale geldi ki yasa koyucular, Yapay Zeka kopyalarının izinsiz dağıtımını önleyecek Sahte Olmama Yasası adı verilen bir yasa tasarısı sundu.

Lisa AI’nin Scarlett Johansson’un yer aldığı reklamı ilk yayınlandığı yer olan X/Twitter’dan kaldırıldı, ancak Çeşitlilik kaldırılmadan önce görüntüledi. Videoda Johansson’un filmini tanıtan eski bir klibi yer alıyor Karadul. Çeşitlilik “Johansson, ‘Naber millet? Scarlett ve benimle gelmenizi istiyorum…’ diyor, ardından ağzını bir grafik kaplıyor ve ekran, aktöre benzeyen yapay zeka tarafından oluşturulmuş fotoğraflara dönüşüyor.” Açıklamaya göre Johansson’a benzeyen sahte bir ses, “Sadece avatarlarla sınırlı değil. Ayrıca metinlerle görseller ve hatta AI videolarınız da oluşturabilirsiniz. Bence bunu kaçırmamalısınız.” Reklamın altında ince baskıda şu yazıyor: “Görüntüler Lisa AI tarafından üretilmiştir. Bu kişiyle hiçbir ilgisi yoktur.”

Johansson’un avukatı Kevin Yorn, ellerindeki tüm hukuki yollara başvuracaklarını söyledi. Yorn, “Bunları hafife almıyoruz” dedi.

Konular
Yapay Zeka Ünlüleri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow