Sefil ‘Yıldız Savaşları’ Hayranları, Anakin’in Neden Kefareti Hak Etmediğini Açıkladı

Yıldız Savaşları: Sith’in İntikamı Hepimiz filmin yürek burkan sonunu hatırlıyoruz. Yıldız Savaşlar İster Jedi’ların yok edilmesi, ister Cumhuriyet’in yerine Palpatine’in acımasız otoriter rejiminin getirilmesi olsun, ön filmler, ruh burkan anlar beklentileri karşıladı ve orijinal üçleme için sağlam bir temel oluşturdu. Pek çok olay arasında saf Anakin Skywalker’ın gaddar Darth Vader’a dönüşmesi milyonlarca insan için hala […]

Sefil ‘Yıldız Savaşları’ Hayranları, Anakin’in Neden Kefareti Hak Etmediğini Açıkladı

Yıldız Savaşları: Sith’in İntikamı

Hepimiz filmin yürek burkan sonunu hatırlıyoruz. Yıldız Savaşlar İster Jedi’ların yok edilmesi, ister Cumhuriyet’in yerine Palpatine’in acımasız otoriter rejiminin getirilmesi olsun, ön filmler, ruh burkan anlar beklentileri karşıladı ve orijinal üçleme için sağlam bir temel oluşturdu.

Pek çok olay arasında saf Anakin Skywalker’ın gaddar Darth Vader’a dönüşmesi milyonlarca insan için hala rahatsız edici ve yürek burkan. İçinde Sith’in intikamı, Anakin’in aile geçmişi, Obi-Wan Kenobi ile arkadaşlığı ve karısı Padme’ye olan sevgisi ile tanışıyoruz. Daha sonra bunlar, karakterin karanlık tarafı benimseme seçimine sempati duymak için geçerli nedenler olarak kullanıldı ve insanların Darth Vader’ı tamamen şeytanlaştırmasını engelledi.

Tartışma, Vader’ın katmanlı bir karakter olduğu ve Anakin’in Vader’a geçişinin, Palpatin’in keskin manipülasyonunun, Jedi konseyinin onu usta olarak seçme konusundaki güven eksikliğinin ve en önemlisi Padme’nin hayatını kurtarma girişimlerinin bir sonucu olduğudur. .

Bu karakter yayına odaklanmak farklı yorumlara açık olsa da, birçoğu Anakin’in nesnel olarak kötü eylemleri nedeniyle insanlaştırılması fikrine karşı çıkıyor, onlara göre bu eylemler göz ardı edilemez veya aşk veya kişisel travmanın bir sonucu olarak göz ardı edilemez. Son zamanlarda Reddit, bu karakter dönüşümü hakkındaki görüşlerin yanı sıra Anakin’in masumiyeti hakkındaki tartışmalarla doluydu.

kullanıcı yücemccream Vader’ın insanlaştırılmasına itiraz etti ve aynı şeyi yapan argümanların derinlikten yoksun çok basit olduğunu düşünüyor.

“Bence klon savaşlarındaki tasviri havalı olsa da, Prequel üçlemesinde aldığınız kasıtlı olarak öfkeli, neredeyse sinir bozucu Anakin’e sahip olmanın Vader’a geçişini daha anlaşılır kılmak için kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Vader çizgi romanları Vader’daki “Anakin”i bulmak için çok zaman harcıyor ama ona bu şansı vermenin adil olduğunu düşünmüyorum. Vader’ın işlediği vahşetlerin çoğu Anakin Skywalker’ın iradesi ve eylemleridir ve bu, kötü bir çocukluk geçirdiği veya öldürdüğü karısını hala sevdiği ve özlediği için (öldürdüğüne inanmasanız bile) affedilme eğilimindedir. hamile karısına saldırdı). Bu inanılmaz derecede basitleştirilmiş bir döküm ama bu uzun zamandır ilgilendiğim bir konu olduğu için düşüncelerinizi duymak isterim.”

Tabii ki, argüman biraz destek aldı, çünkü Simge240 Anakin’i kötüledi.

“Elbette istemiyor. Anakin, oda sıcaklığında bir IQ’ya sahip saf bir aptal olduğu için kötülüğe dönüştü. Aslında o, Palpatine’in ayakçısı olmaya karar vermeden çok önce zaten bir toplu katildi. OT her zaman LUKE’NUN SEÇİMLERİ hakkındaydı, Anakin’in değil ve Anakin hak etse de etmese de Luke’un babasını nasıl kurtardığıyla ilgiliydi. Anakin’in sonunda jedi cennetinde bir güç hayaleti olmasının oldukça sorgulanabilir olduğunu hepimiz görmezden geliyoruz çünkü doruğa ulaşan sahne o kadar iyi ki filmin geri kalanı bir nevi geçiş yapıyor. Himmler’in 1945’te Hitler’i öldürdüğünü söyleseydi, insanlar onun için geçit törenleri yapmazdı.

Bu arada, birçok kullanıcı Anakin’in geçmişinin hikayeye önemli bir katkı sağladığı görüşüne vardığı için bazı kesin anlaşmazlıklar var. Bir, HauntedReader üslupla cevap verdi.

“Katılmıyorum, hikayenin onu insanlaştırmasının ve onu Vader olma yolunda yönlendiren olayların yararına olduğunu düşünüyorum. En iyi kötüler, doğuştan kötü olan insanlar değil, kötü olanlardır. yapılmış. İyi kötü adamların bir köken hikayesi ve biraz insanlığı vardır çünkü bu onların seçenek kötülüğün yolunu tut.”

Bir diğer, RitmikMeleme ayrıca anlaşmazlık içinde yorum yaptı.

“Pek katılmıyorum. Çocukluğu nedeniyle ya da karısını özlediği için affedilmeyi hak etmiyor, bu çok saçma. Bu sadece bize onun insan olduğunu hatırlatmak ve empati kurmak için bir olay örgüsü noktası olarak var. Bağışlanmayı hak ediyor çünkü değişmeye karar verdi ve davranmak imparatoru öldürerek. Bu büyük ve önemli bir fark.”

Darth Vader en çok tartışılan ve tartışılan olmaya devam ediyor Yıldız Savaşları düşman, Anakin’in dönüşümü ile kolayca serinin en ikonik hikayelerinden biri.

Teknory