13 Star Trek filminin tümü en kötüden en iyiye doğru sıralandı

2 Kasım 2015 – CBS Television Studios bugün, Ocak 2017’de tamamen yeni bir “Star Trek” televizyon dizisi yayınlayacağını duyurdu. Yepyeni “Star Trek”, yaratıcı yeni dünyalar ve yeni medeniyetler arayan yeni karakterleri tanıtacak ve aynı zamanda dünyayı keşfedecek. 1966’daki başlangıcından bu yana serinin imzası olan dramatik çağdaş temalar. Yeni dizi, CBS Television Network’te özel bir ön […]

13 Star Trek filminin tümü en kötüden en iyiye doğru sıralandı

2 Kasım 2015 – CBS Television Studios bugün, Ocak 2017’de tamamen yeni bir “Star Trek” televizyon dizisi yayınlayacağını duyurdu. Yepyeni “Star Trek”, yaratıcı yeni dünyalar ve yeni medeniyetler arayan yeni karakterleri tanıtacak ve aynı zamanda dünyayı keşfedecek. 1966’daki başlangıcından bu yana serinin imzası olan dramatik çağdaş temalar. Yeni dizi, CBS Television Network’te özel bir ön izleme yayınıyla başlayacak. İlk bölüm ve sonraki tüm ilk bölümler, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde, Ağın isteğe bağlı dijital abonelik videosu ve canlı yayın hizmeti olan CBS Tam Erişim üzerinden izlenebilecek.
Resim: STAR TREK’te (The Original Series) Kaptan James T. Kirk (Altın gömlek) rolünde William Shatner ve Bay Spock (Mavi Gömlek) rolünde Leonard Nimoy
Ekran görüntüsü: ©1966 CBS Broadcasting Inc. Tüm Hakları Saklıdır.

Star Trek’in beyazperdedeki maceralarından hangileri zaman ve mekan testinden geçti ve hangileri biraz geride kaldı?

Star Trek filmlerinin muhteşem dünyasına dalalım!

Kemerlerinizi bağlayın çünkü bir dizi sinematik muhteşemliğe doğru bir yolculuğa çıkmak üzereyiz (her ne kadar yol boyunca birkaç tümsek olsa da; bilirsiniz, warp sürücüsünde birkaç tribble vurmak gibi). Hepimizin sevdiği bu inanılmaz evrende her biri kendine özgü bir baharata ve kendi sesine sahip 13 Star Trek filmi var. Bunları sıralıyor musunuz? Çok zor bir görev. Ama hey, başardım.

Star Trek evreninin enginliğinde her film farklı bir maceraya bilettir. Politika, derin düşünceler ya da sadece çok hızlı aksiyon; her zaman yeni bir şeyler vardır. Star Trek sıradan bir uzay operası değil: bizi daha önce kimsenin gitmediği yerlere cesurca götüren, akıllara durgunluk veren bir hikayeler koleksiyonu. Ve bu sadece kozmosta çarpıp giden yıldız gemileriyle ilgili değil; bir Ferengi’nin kar marjları kadar zengin geçmişe sahip karakterlerle de ilgili. İlişkileri gelişiyor ve paylaştıkları duygusal anlar ne oluyor? Dünya çapındaki trekki’ler, bunlara değerli dilityum kristalleriymiş gibi değer veriyor.

Artık bu sıralama bir Vulkan’ın yoga yapması kadar esnektir. Bu benim görüşüm ve elbette, bunun bir kısmı için Vulkan sinir sıkışmasını hak ettiğimi düşünebilirsiniz. Ama hey, benim kişisel tercihim bu yıldız gemisinin kaptanı. Bununla birlikte Star Trek’in beyaz perde geçmişine girelim ve şimdiye kadarki her macerayı sıralayalım.

Bu sıralama macerasına ışınlanmaya hazır mısınız? Angaje etmek!

Teknory