Sesli ChatGPT artık herkesin kullanımına ücretsiz olarak sunuluyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR ChatGPT artık tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sesli konuşma olanağı sunuyor. Bu özellik daha önce yalnızca ödeme yapan kullanıcılar tarafından kullanılabiliyordu. Yapay zekanın mobil uygulaması aracılığıyla ChatGPT ile konuşmaya başlayabilirsiniz. Sam Altman’ın kovulması, Microsoft tarafından işe alınması ve sonunda CEO olarak OpenAI’ye geri dönmesi arasında bir yerde ChatGPT, bir zamanlar […]

Sesli ChatGPT artık herkesin kullanımına ücretsiz olarak sunuluyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • ChatGPT artık tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sesli konuşma olanağı sunuyor.
  • Bu özellik daha önce yalnızca ödeme yapan kullanıcılar tarafından kullanılabiliyordu.
  • Yapay zekanın mobil uygulaması aracılığıyla ChatGPT ile konuşmaya başlayabilirsiniz.

Sam Altman’ın kovulması, Microsoft tarafından işe alınması ve sonunda CEO olarak OpenAI’ye geri dönmesi arasında bir yerde ChatGPT, bir zamanlar yalnızca ödeme yapan kullanıcıların kullanımına sunulan yeni bir özelliğe kavuştu. Yapay zekanın ses tabanlı konuşma yapma yeteneği artık ChatGPT uygulamasındaki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Dolayısıyla sorgunuzu metin alanına yazmak yerine artık bir düğmeye dokunarak ChatGPT’ye sorunuzu sözlü olarak sorabilirsiniz. Yapay zeka sohbet robotu, konuşmanızı metne dönüştürür ve onu Büyük Dil Modeline (LLM) besler. Benzer şekilde, metin tabanlı yanıtı, size robotik sesiyle yanıt verdiğinde duyabileceğiniz sözlü sözcüklere dönüştürecektir. Bunu Google Asistan veya Alexa ile konuşmak gibi düşünün.

ChatGPT’de sesli sohbetlere başlamak için şuraya gidin: Ayarlar > Yeni Özellikler mobil uygulamada ve sesli konuşmaları seçin. Bunu yaptıktan sonra ana ekranın sağ üst köşesindeki kulaklık düğmesine dokunun ve beş farklı ses arasından tercih ettiğiniz sesi seçin.

OpenAI, birkaç saat süren büyük bir kesintinin ortasında geçen akşam bu özelliği duyurdu. ChatGPT, 21 Kasım’da dünya çapındaki kullanıcılar için erişilemez durumdaydı ve şirket, neler olduğuna ve gelecekte benzer bir kesintinin nasıl önleneceğine dair halka açık bir otopsi paylaşma sözü verdi.

Sesli ChatGPT artık herkesin kullanımına ücretsiz olarak sunuluyor

Teknory