Google, Gizli sekmelerinizi kilitlemek için Android için yeni Chrome özelliği ekliyor

TL;DR Google, Android’de Chrome’dan çıktığınızda Gizli sekmelerinizi kilitleyen yeni bir özellik kullanıma sundu. Kullanıcılar, cihazlarının kilidini açmak için kullandıkları her şeyi kullanarak Gizli sekmelerinin kilidini açabilir. Bu özellik henüz tüm cihazlara ulaşmadı. Neredeyse Veri Gizliliği Günü (28 Ocak) olduğunu biliyor muydunuz? Google, Chrome’da güvende kalmaya yönelik ipuçları yayınlayarak günü biraz erken kutluyor. Diğer her şeyin […]

Google, Gizli sekmelerinizi kilitlemek için Android için yeni Chrome özelliği ekliyor

  • Google, Android’de Chrome’dan çıktığınızda Gizli sekmelerinizi kilitleyen yeni bir özellik kullanıma sundu.
  • Kullanıcılar, cihazlarının kilidini açmak için kullandıkları her şeyi kullanarak Gizli sekmelerinin kilidini açabilir.
  • Bu özellik henüz tüm cihazlara ulaşmadı.

Neredeyse Veri Gizliliği Günü (28 Ocak) olduğunu biliyor muydunuz? Google, Chrome’da güvende kalmaya yönelik ipuçları yayınlayarak günü biraz erken kutluyor. Diğer her şeyin altında biraz gömülü Blogşirket, Android kullanıcılarının Gizli sekmelerini kilitlemesine izin verecek yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu açıkladı.

Bilmiyorsanız, Chrome’da Gizli sekmeleri kilitleme ve kilidini açma özelliği 2021’den beri kullanılmaktadır. Ancak bu, iOS’ta Chrome’a ​​özel bir özellikti. Şimdi Google, özelliği Android cihazlara getiriyor.

Özelliği kendiniz kullanmaya başlamak istiyorsanız, etkinleştirmek oldukça basittir. sadece git Ayarlar > Gizlilik ve güvenlik > ve geçiş Chrome’dan çıktığınızda Gizli sekmeleri kilitleyin. Ayarlamak için takip edebileceğiniz bazı ekran görüntüleri (aşağıda) aldık.

Özelliğin kurulumu kadar kullanımı da aynı derecede basittir. Tek yapmanız gereken Chrome uygulamasını kapatmak ve bir sonraki açışınızda, sekmenin kilidini açmak için düğmeli bir açılış ekranı göreceksiniz. Düğmeye dokunduğunuzda, cihazınızın kilidini açmak için genellikle kullandığınız şeyi soracaktır. Bu, parmak iziniz, PIN kodunuz veya deseniniz olabilir.

Ek olarak, genel sekmeleriniz tamamen erişilebilir durumda kalacaktır.

Telefonunuzu başka birine vermeniz gerekiyorsa, ancak ziyaret ettiğiniz web sitelerinde zirveye çıkmasını istemiyorsanız, bu kullanışlı bir özelliktir. Telefonunuzda bulamıyorsanız, Google, hala Android cihazlara yayılma sürecinde olduğunu söylüyor.

Google, Gizli sekmelerinizi kilitlemek için Android için yeni Chrome özelliği ekliyor

Teknory