Seveal Kaiju’nun Eksi Bir tedavisine ihtiyacı var

Godzilla King Kong’a Karşı: Yeni İmparatorluk – ©2023 Warner Bros Godzilla: Eksi Bir sinemalarda eleştirmenleri hayrete düşürürken, bu filmin yarattığı Eksi Bir evreninde başarılı olabilecek diğer bazı kaijulara bakalım. Godzilla: Eksi Bir artık üzerimizde ve hâlâ bir film eleştirmeni sevgilim (isimlerinin en üstte görünmesini sağlamak için sahte kötü eleştiriler yaparak ücretsiz tanıtım yapmaya çalışan birkaç […]

Seveal Kaiju’nun Eksi Bir tedavisine ihtiyacı var

Godzilla King Kong’a Karşı: Yeni İmparatorluk – ©2023 Warner Bros

Godzilla: Eksi Bir sinemalarda eleştirmenleri hayrete düşürürken, bu filmin yarattığı Eksi Bir evreninde başarılı olabilecek diğer bazı kaijulara bakalım.

Godzilla: Eksi Bir artık üzerimizde ve hâlâ bir film eleştirmeni sevgilim (isimlerinin en üstte görünmesini sağlamak için sahte kötü eleştiriler yaparak ücretsiz tanıtım yapmaya çalışan birkaç eleştirmen dışında, sizi görüyoruz) ve dürüst olmak gerekirse, inanılmaz bir bir kaiju “sür ya da öl” olarak bile düşünülmesi çılgınca bir film. Mesela elime geçen her Godzilla filmini izledim ve her ne kadar onu sevsem de insanlara bunların “iyi filmler” olduğunu söyleyemem. Cehennem, en sevdiğim Godzilla Son SavaşlarıÖzellikle iyi bir film olduğu için değil, ne kadar çılgın ve delice olduğu için seviyorum.

Ancak Eksi bir gelecekte kaiju filmlerimizden potansiyel olarak neler bekleyebileceğimize dair oyunu tamamen değiştirdi. Büyük olasılıkla bu filmin başarısı bir tür devam filmine neden olacak. Gelecekteki Godzilla filmlerinde başka canavarlar da ortaya çıkabilirken Eksi bir Evrende, kendi filmleri için mükemmel olabilecek pek çok harika yaratık var.

Beni yanlış anlamayın, Godzilla gibi her büyük adama rağmen, Monster Island’da emekliliklerine bırakılması en iyisi olan bir sürü berbat görünüşlü yaratık vardır. Kral Caesar, Gorosaurus ve son derece aptal Zandora gibi yaratıkların dev radyoaktif barakanın arkasına götürülmesi en iyisidir.

Bu yazıyla yapmamız gereken şey dünyayı düşünmek. Eksi bir. Filmde Japonya İkinci Dünya Savaşı’ndan çok şey kaybetmiş olarak çıkıyor. Ve Amerikalıların nükleer silahlarla ve denemelerle oyalanmaları yüzünden Godzilla uyandı ve en yakın hedefe doğru yola çıktı… tahmin ettiğiniz gibi… Japonya. Yani, dev bir kaiju sayesinde her şeyini kaybetmiş ve şimdi daha fazlasını kaybeden insanlardan oluşan bir kasabamız var, dolayısıyla “Eksi Bir” unvanı.

Peki kim uyacak? Sorunsuz bir şekilde ekleyebileceğimiz birkaç harika şey olduğu ortaya çıktı.

Teknory