Shazam! Fury of the Gods’ın Yıldızı, Kötü İncelemeler Nedeniyle Siyaseti ve Trolleri Suçluyor

Warner Bros aracılığıyla görüntü Çizgi roman dünyası oldukça çalkantılı bir dönemden geçiyor; Marvel Studios, daha önce stüdyonun Fiziksel, Post Prodüksiyon, VFX ve Animasyon Başkanı olarak görev yapan Victoria Alonso’nun ayrılışının ardından şu anda epey drama ile mücadele ediyor, ancak yine de DC’deki çatışmaların çamaşır listesiyle tam olarak eşleşemiyor. sinematik çabalar Henry Cavill’in çıkışı, SnyderVerse hayranlarının […]

Shazam!  Fury of the Gods’ın Yıldızı, Kötü İncelemeler Nedeniyle Siyaseti ve Trolleri Suçluyor

Warner Bros aracılığıyla görüntü

Çizgi roman dünyası oldukça çalkantılı bir dönemden geçiyor; Marvel Studios, daha önce stüdyonun Fiziksel, Post Prodüksiyon, VFX ve Animasyon Başkanı olarak görev yapan Victoria Alonso’nun ayrılışının ardından şu anda epey drama ile mücadele ediyor, ancak yine de DC’deki çatışmaların çamaşır listesiyle tam olarak eşleşemiyor. sinematik çabalar

Henry Cavill’in çıkışı, SnyderVerse hayranlarının onun dışındaki her şeyle alay etmesi ya da DC Extended Universe’den pek fazla iyi filmin çıkmamış olması gibi basit bir gerçek olsun, şirketin çabaları için verilen mücadele hiç eksik olmadı; James Gunn’ın DCU’su yüksek vitese geçtiğinde umarız bir daha olmayacak bir mücadele.

Şimdilik, DCEU dünyanın gazabını çenesine almaya devam edecek gibi görünüyor ve şu anki alıcı Shazam! Tanrıların Öfkesi. Şimdiye kadar gişede berbat bir performans ve benzer eleştirmen puanları ile, başlık kahramanının son DCEU yaşasın için pek iyi görünmüyor.

Pek çok sıkıntı, bunun pek iyi olmadığı gerçeğine bağlanabilir; aslında, süper kahraman yorgunluğunun neden bir şey olduğunun belki de en iyi örneğidir.

Ancak filmin yıldızlarından birinin başka şüpheleri var; ile bir röportajda Doğrudan, Martha MilansShazamily’nin üvey annesi Rosa’yı canlandıran, suçlandı Tanrıların ÖfkesiEleştirmenlerin çoğunun içine battığını öne sürdüğü siyaset ve internet trolleriyle ilgili sorunlar.

“Biliyorum işin içinde çok fazla siyaset var ve bir tarafta çok fazla fanatik varken, diğer tarafta internette çok fazla anti var. Pek çok eleştirmen, oturup filmi izlemek ve ondan zevk almak yerine siyasi bir gündemleri varmış gibi hissediyor. Herhangi bir gündem yaratmaya çalışmıyoruz. Herhangi bir noktayı kanıtlamaya çalışmıyoruz. Ve bunun ne hakkında olduğunu bilmiyorum, bugünlerde toplumumuz eğlenceyi kutlamanın yeterince iyi olup olmadığını bilmiyorum. Öyle bir film ki, sadece gidiyorsunuz ve kendinizi iyi hissediyorsunuz, güzelce gülüyorsunuz ve Shazamil’i izliyorsunuz, bu bazı insanlar için yeterince iyi görünüyor.”

Şimdi, hangi belirli politika ve gündemlerden bahsettiğinden tam olarak emin değiliz (DC draması Dwayne Johnson’dan siyah adam gelen Gunnverse’e ve aradaki her şeye), ancak her iki şekilde de yapmak oldukça ağır bir suçlama.

Gişe sorunlarının, filmin sürekliliğinin, gelen yeniden başlatma nedeniyle nihayetinde sonuçsuz kalmasına bağlı olması bir şeydir; Mükemmel bir dünyada, iyi bir filmin gerçeği her zaman bağlantı saplantısından önce gelmelidir. Ancak, gişe rekorları kıran bir filmin, yalnızca eğlenceli bir şey yapmak istediği için (mutlaka başarılı olmak zorunda olmadığını da ekleyebilir miyiz), eleştirinin belirli bir noktasının ötesinde olması gerektiğini önermek, düpedüz çirkindir. DC siyasetinin ve trollerin yorucu olduğunu kabul edeceğiz, ancak bunlar o kadar da harika olmayan bir film için mazeret değiller.

Teknory