Bilime göre en korkunç 10 korku filmi sıralandı

Sosie Bacon, Paramount Pictures’ın Paramount Oyuncularıyla İşbirliği İçinde Bir Temple Hill Yapımı “SMILE”da başrolde yer alıyor. Cadılar Bayramı’na sadece birkaç gün kaldı, bu da dünyanın dört bir yanındaki korku meraklılarının ürkütücü tatil öncesinde film maratonlarına katılmaları anlamına geliyor. Eğer siz de benim gibiyseniz, Ekim ayında mümkün olduğu kadar çok korku filmi izlemeye çalışın, çünkü onları […]

Bilime göre en korkunç 10 korku filmi sıralandı

Sosie Bacon, Paramount Pictures’ın Paramount Oyuncularıyla İşbirliği İçinde Bir Temple Hill Yapımı “SMILE”da başrolde yer alıyor.

Cadılar Bayramı’na sadece birkaç gün kaldı, bu da dünyanın dört bir yanındaki korku meraklılarının ürkütücü tatil öncesinde film maratonlarına katılmaları anlamına geliyor. Eğer siz de benim gibiyseniz, Ekim ayında mümkün olduğu kadar çok korku filmi izlemeye çalışın, çünkü onları tüm yıl boyunca izleyebiliyor olsanız da (ki ben izliyorum) Cadılar Bayramı’nda çok farklı bir etki yaratıyorlar. Ama korku filmlerini sevmeme rağmen korkmak benim için gerçekten çok zor. Dürüst olmak gerekirse sinir bozucu olabiliyor çünkü bazen tek istediğim bu!

Bir filmin pazarlaması onun en korkunç filmlerden biri olduğunu iddia ettiğinde izleyicilerin bayıldığına veya kustuğuna dair raporlar Tiyatroda (ya da daha kötüsü) ilgim artıyor. Bu benim için bir meydan okuma gibi ve eminim pek çok korku hayranı da vardır. Peki korku filmleri nelerdir Aslında korkutucu? Bilime göre izleyicinin kalp atışlarını hızlandırdığı kanıtlanmış bir dizi film var. Elbette her insanın deneyimi farklıdır ancak hangi filmlerin insanlarda fiziksel reaksiyona neden olduğunu duymak yine de ilginçtir.

tarafından yürütülen “Korku Bilimi” adlı bir çalışma ParaSüperMarketizleyicilerin kalp atış hızını ve kalp atış hızı değişimini ölçerek en korkunç İngilizce filmlerin bir listesini belirledi. Çalışmanın açıkladığı gibi, kişinin kalp atış hızı sayısı ne kadar yüksekse, kanları da o kadar hızlı pompalanıyor, bu da muhtemelen korktuklarının sinyalini veriyor. Kalp atış hızı varyans testi, kalbinizin ne sıklıkta attığını ölçer ve kişinin varyansı düşük olduğunda bu, “yavaş yanan korku ve dehşete” işaret eder.

Site bu çalışmayı 2020’den beri yürütüyor ve burada sunduğumuz liste 2023 için güncelleniyor. Evet, yeni çıkan filmlerin de dahil edilmesini bekleyebilirsiniz! O halde hadi bilime göre en korkunç 10 filme girelim ve bunların gerçekten o kadar da kötü olup olmadığını tartışalım. Hepsini gördüm, bu yüzden düşüncelerimi açıklamaya hazırım!

Teknory