Şimdiye Kadar Yapılan En İyi 8 Moto Guzzi Motosiklet

Tıpkı herhangi bir başlangıç ​​şirketi gibi, Moto Guzzi’nin ilk günleri, doğru yapana kadar neyin işe yarayıp neyin yaramayacağına karar veren pek çok deneme yanılma içeriyordu. Dönemin bazı şirketleri küçük ve ekonomik motorlarla başlarken, Moto Guzzi 499cc’lik bir single ve 1928 500 GT Norge (Norveç) ile gruptan ayrıldı. Dönemin herhangi bir motosikletinde nadir görülen, dört valfli […]

Şimdiye Kadar Yapılan En İyi 8 Moto Guzzi Motosiklet

Tıpkı herhangi bir başlangıç ​​şirketi gibi, Moto Guzzi’nin ilk günleri, doğru yapana kadar neyin işe yarayıp neyin yaramayacağına karar veren pek çok deneme yanılma içeriyordu. Dönemin bazı şirketleri küçük ve ekonomik motorlarla başlarken, Moto Guzzi 499cc’lik bir single ve 1928 500 GT Norge (Norveç) ile gruptan ayrıldı. Dönemin herhangi bir motosikletinde nadir görülen, dört valfli üstten kam tasarımı kullanan 4 zamanlı bir motordu. Diğer bir gelişmiş tasarım öğesi, arka tekerlek süspansiyonunun motorun altında bir yay ve arkada sürtünme amortisörleri kullandığı benzersiz bir kurulum kullanan yaylı arka tekerlekti. Arka süspansiyonlu bisikletler yeni bir şey değildi, ancak çoğu tasarım yol tutuşunu çok fazla tehlikeye attığı için o zamanlar hala nadirdi. Moto Koleksiyonu.

Moto Guzzi, o zamanlar yoğun bir şekilde yarışla ilgileniyordu. Ancak Carlo Guzzi’nin erkek kardeşi Guiseppe, makineleri tur ve maceralı sürüş için kullanmayı tercih etti. Göre üretici, sıcak havayı küçümsüyordu ve yaz tatili dönemlerini motosikletlerinden birini Avrupa’nın dağları arasındaki daha serin yerlere uzun yolculuklara çıkarmak için kullanırdı. Bir tür tanıtım gösterisi olarak, 500 cc’lik makinelerine 1926’da Kuzey Kutbu’nu geçen aynı adı taşıyan hava gemisinden sonra Norge adı verildi. o zamanlar için son derece cüretkar bir macera olan Moto Guzzi ile kutup dairesine ulaşana kadar.

[Featured image by Serge PIOTIN via Wikimedia Commons | Cropped and scaled | CC BY-SA 2.5]

Teknory