Sims 4’te Yükseltme Parçaları Nasıl Elde Edilir

Sims 4’te yükseltme parçaları mutfak aletlerini, elektronik aksamları, sıhhi tesisatı, hayvan barınaklarını, kümesleri ve diğer şeyleri iyileştirmek için kullanılır. Beceriklilik becerileriniz, özellikle bir Sim’in temel oyunda tamirci hizmetleri için gerekli kaynağı olmadığı durumlarda, kırık nesneleri onararak geliştirilebilir. Yeterli beceri ile zaten sahip olunan cihazlar ve ekipmanlar yükseltilebilir. Ancak, bu seçeneği kullanmak için bazı yükseltme parçalarına […]

Sims 4’te Yükseltme Parçaları Nasıl Elde Edilir

Sims 4’te yükseltme parçaları mutfak aletlerini, elektronik aksamları, sıhhi tesisatı, hayvan barınaklarını, kümesleri ve diğer şeyleri iyileştirmek için kullanılır. Beceriklilik becerileriniz, özellikle bir Sim’in temel oyunda tamirci hizmetleri için gerekli kaynağı olmadığı durumlarda, kırık nesneleri onararak geliştirilebilir. Yeterli beceri ile zaten sahip olunan cihazlar ve ekipmanlar yükseltilebilir. Ancak, bu seçeneği kullanmak için bazı yükseltme parçalarına ihtiyacınız var. Sims 4’te yükseltme parçaları alma hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Temel oyun Öğeleri için Yükseltme Parçaları Alma

Sims 4 ana oyununda yükseltme parçaları alabilirsiniz. Yükseltme parçaları sipariş edilebilir veya bazı bozuk öğeleri onarabilirsiniz. Satın alarak yükseltmek için yapmanız gerekenler:

 1. “Yükseltmeleri satın al”ı seçin.
 2. Satın almak istediğiniz parçaları seçin.
 3. Yapılan seçimi onaylayın. Bu, parçaları yükseltecek ve Sims ekipmanında mevcut olacak.

Elektronik cihazlar, sıhhi tesisat ve mutfak aletleri dahil olmak üzere farklı yükseltme parçaları vardır.

Temel Oyunda Öğeleri Tamir Etme ve Yükseltme

Sim’iniz, daha fazla yükseltme parçası almak için evinizde bozulan nesneleri de onarabilir. Bir öğe tamir edildikten sonra, o öğenin yanında bir çöp yığını gösterilir. Daha fazla yükseltme parçası almak için o yığını seçebilir ve “Parçaları topla”yı seçebilirsiniz.

Sim’iniz buzdolapları, bilgisayarlar, yataklar ve TV setleri dahil olmak üzere parçaları yükseltebilir. “Death by Murphy” yatağı, “Güçlendirilmiş Yay Kablolaması” özelliği eklenerek yataklar kırılmaz hale getirilerek önlenebilir.

Bilgisayarınızı kullanarak parçaları yükseltmeyi seçerseniz, bozuk aygıtlar ve nesneler onarıldıktan sonra parçaları toplamaya kıyasla bunun pahalı bir seçenek olduğunu fark edeceksiniz. Sim’inizin becerikliliği çok düşükse, bozulan elektronik cihazları onarmaya çalıştıklarında elektrik çarpabilir. Bu, Dazed Moodlet’e yol açar.

Sim, Dazed Moodlet’te başka bir cihazı onarmaya çalışırsa, ikinci bir elektrik çarpması yaşar. Bu durumda, Sim ölecek.

Yükseltme Parçalarına Erişmek İçin Beceri Becerilerini Artırın

Paranız olmadığında eşyalarınızı tamir etmesi için bir uzman bulamazsınız. Bozulan herhangi bir ekipmanı kendi başınıza onarmanız gerekir. Bunu yapmak için belirli bir beceri düzeyine ihtiyacınız var. Neyse ki, bu beceri artırılabilir ve paradan tasarruf etmenin mükemmel bir yoludur.

Beceri önemlidir ve cihazları ve ekipmanı tamir etmenize yardımcı olur. Daha yüksek bir seviyedeyseniz, arızalanma olasılıklarını azaltmak için cihazlar yükseltilebilir ve modernize edilebilir. Kullanışlılığı öğrenmek, hasarlı cihazlara tıklamayı ve onları düzeltmeye çalışmayı içerir.

Beceri, başka bir cihazı tamir ederek daha da yükseltilebilir. Yükseltebilir veya yığınlardan ekstra parçalar alabilirsiniz. Kurtarılan parçalar daha sonra başka operasyonlarda kullanılabilir. Mutfak ve elektronik cihazlar daha düşük seviyelerde yükseltilebilirken, elektronik cihazlar daha yüksek seviyelerde yükseltilebilir. Bir “Yükseltme Seçeneği” olup olmadığını görmek için farklı nesnelere tıklayın.

Kullanışlılık ahşap işçiliği ile geliştirilebilir. Farklı türde nesneler oluşturarak kullanışlılık düzeylerini artırabilirsiniz. Alt seviyelerde, küçük dekorasyonlarla başlarsınız ve daha sonra yükseldikçe yükseltirsiniz. Ahşap işçiliğindeki ustalık becerileri, dekoratif heykeller, tuvaletler, banyolar, sandalyeler ve masalar yaratmak için “Ağaç İşleme Masası”nı kullanmanızı sağlar. Bunlar, en iyi el sanatlarının daha yüksek bir fiyata satılmasıyla satılabilir.

Kilitsiz bir yükseltme seçeneği seçmek imkansızsa bu, gerekli tüm parçalara sahip olmadığınız anlamına gelir.

Eco Lifestyle’da Eco Yükseltme Parçaları Alma

Eco fabrikatör, Eco Lifestyle’a kurulursa yükseltme parçaları oluşturabilir. Böyle yaparak:

 1. Hedef yükseltme parçalarınız için “tarifi” alın.
 2. Üreticiye gidin ve yükseltme parçalarını oluşturmaya başlayın.

Üretici rastgele bozulabilir, ancak hızlı bir şekilde düzeltilebilir. Port Promise’ın yeşil olmasını sağlamak için tüm ev aletleri yükseltilmelidir. Bunun gerçekleşmesi için, görev için eko-yükseltme parçalarına ihtiyaç vardır.

Hata Ayıklama Kataloğunu veya Dumpster Dive’ı Kullanarak Eco-Upgrade Parçaları Alın

Çöp bidonuna dalış yaparken eko-yükseltme parçaları bulabilirsiniz. Bu garanti edilmez, ancak bundan yararlanma şansınız vardır. Buna bir alternatif, hata ayıklama kataloğundan 50 Simoleon için yükseltme parçalarını almaktır. Buna erişmek için:

 1. Shift, C ve Ctrl tuşlarına basın.
 2. “Testing cheats true” yazın
 3. “bb.showhiddden nesneleri” girin. Bu, kataloğa erişmenizi sağlar. Daha sonra kullanmanız gereken parçaları seçebilirsiniz.

Eko yaşam tarzı, enerjinin korunabileceği birçok yol sunar. Araziniz endüstriyel bir çorak arazi ise, çevre dostu bir alana da dönüştürülebilir. Bunu güneş panelleri ve rüzgar türbinleri alarak yapabilirsiniz. Ancak bunlar yükseltildikten sonra potansiyellerinin en iyi şekilde kullanılması gerekir.

Eko yükseltme seçeneğinde fabrikatör kullanabilirsiniz. Burada 10 adet (muz ikonu) ve 15 bit (vida ikonu) kullanmanız gerekiyor. Yapılan her başarılı girişim için tek bir yükseltme parçası oluşturabilirsiniz. Denemeler başarısız olabileceğinden, daha fazla parça ve bit kullanmaya hazır olun.

Her birinin maliyetinden emin değilseniz, ekranınızın alt kısmına gidin ve hanehalkı fonlarınızın üzerine gelin. Muz ve vida simgeleriyle ekstra sayılara bakın. Bunlar, ihtiyaç duyulan parça ve bit sayısını gösterir. Çöp kutusuna dalış, kullanılabilecek diğer bir seçenektir. içinde bir çöplük bul

Sims dünyasını açın ve “Fırsatlar için dalış yapın”ı seçin. Herhangi bir şey alacağınızın garantisi yoktur, ancak bunun yerine parçalar ve bitler, boyalar veya eski mobilyalar alma şansınız vardır.

Bir çöp kutusu satın alabilir ve doluysa dalabilirsiniz. Daha fazla seçenek için Evergreen Harbours sanayi bölgesindeki Waterfront’a gidin.

Cottage Living: Hayvancılık Yükseltme Parçalarını Almak

Bu yükseltmeye erişmek için Cottage Living Expansion’ın kurulu olması gerekir. Parçaları almak için Henford-on-Bagley köylüleri için farklı işler yapmayı düşünün. Henford-on-Bagley Sims için ayak işleri yapmak size canlı hayvan yükseltme parçalarını kazandırır. Bu tür işleri yürütmek için, Sims dünyasında NPC ile etkileşime geçmeniz ve “Errands ile Yardım Sunmayı” seçmeniz gerekir. Bu seçenek Dostça Sohbet menüsünde bulunur. Aynı anda üç iş kabul edilebilir.

Sim’inizin yürütebileceği olası işler arasında belirli mahsullerin ekilmesi yer alır. Her istek bir ödülle gelir. Canlı hayvan yükseltme parçaları için, tamamlandığında bu tür ödülleri olan işleri seçin.

Kümes ve Hayvan Kulübesi Yükseltmeleri

Canlı Hayvan Yükseltme Parçalarını kullanarak, Sim’iniz kümeslerini ve hayvan barınaklarını yükseltebilir. Burada farklı yükseltmeler var ve her birinin avantajları var. Bina yükseltmeleri birer birer ele alınır.

Kümesi veya hayvan barakasını yükseltmek istiyorsanız:

 1. Kümes veya Hayvan Barınağı’nı seçin ve tıklayın.
 2. “Eylemler” ve “Yükselt”i seçin. Seçtiğiniz için mevcut olan tüm yükseltmelerin bir listesini alacaksınız.
  bina. Herhangi bir seçeneğin üzerine gelmek, o yükseltme için gereken parçaları bilmenizi sağlar.

Hayvan kulübesinde iki yükseltme seçeneğine erişebilirsiniz. Bunlar:

 • ComfortCare ömür uzatıcılar, Lama ve İneklerin ömrünü uzatır. Bu yükseltmeye erişmek için üç bölüme ihtiyacınız var.
 • Hayvancılık Otomatik Besleyici. Burada, hayvan kulübesi yemi otomatik olarak sonsuza kadar yeniden doldurulur. Buna erişmek için altı çiftlik hayvanı yükseltme parçasına ihtiyacınız olacak.

Tavuk kümesi için üç olası yükseltme vardır.

 • ComfortCare Extender: Bu, tavuğun ömrünü uzatır. Bunu etkilemek için iki yükseltme parçasına ihtiyacınız var.
 • Canlı hayvan otomatik besleyici: Bu yükseltme, yemi sonsuza kadar otomatik olarak dağıtır. Bunun için altı canlı hayvan yükseltme parçasına ihtiyacınız var.
 • Fox-Be-Gone Alarmı: Bu seçenek ile tilkilerin kümese saldırması engellenir. Bu, üç yükseltme parçası gerektirir.

Yükseltme Parçalarıyla Sims 4’ten En İyi Şekilde Yararlanın

Sims 4’te yükseltme parçaları almak, deneyiminizi ve oyun deneyiminizi yükseltmenize yardımcı olabilir. Onu daha heyecanlı hale getirir ve Sim’inizin daha da fazla olasılığa erişmesini sağlar. Yükseltme parçalarının erişilebilirliği, sahip olduğunuz paraya ve becerilere bağlıdır.

Sims 4’teki yükseltme parçalarına erişirken herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Bu makalede verilen bilgiler yardımcı oldu mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory