Snapchat’in Bitmoji güncellemesi kullanıcıları üzdü

Snapchat kullanıcıları bir kez daha sosyal medya platformuna yapılan güncellemeden dolayı hüsrana uğradı. Bu kez bir zamanlar keyifli, şimdi ise rahatsız edici olan Bitmoji’yi içeriyor. Geçtiğimiz hafta Snapchat’in çizgi film avatarları, şirketin Bitmoji’yi 3 boyutlu hale getirme çabasının bir parçası olarak kullanıcıları şaşırtan bir değişikliğe uğradı. Şirket, “Yeni avatar stili saç dokusu, yüz gölgelemesi ve […]

Snapchat’in Bitmoji güncellemesi kullanıcıları üzdü

Snapchat kullanıcıları bir kez daha sosyal medya platformuna yapılan güncellemeden dolayı hüsrana uğradı. Bu kez bir zamanlar keyifli, şimdi ise rahatsız edici olan Bitmoji’yi içeriyor. Geçtiğimiz hafta Snapchat’in çizgi film avatarları, şirketin Bitmoji’yi 3 boyutlu hale getirme çabasının bir parçası olarak kullanıcıları şaşırtan bir değişikliğe uğradı.

Şirket, “Yeni avatar stili saç dokusu, yüz gölgelemesi ve vücut oranları gibi özellikleri iyileştiriyor. Bitmoji’niz artık daha cesur bir gülümsemeye, şaşırdıklarında daha şaşkın bir yüze sahip olabiliyor ve en incelikli ve incelikli duyguları bile ifade edebiliyor.” dedi ki Bir basın açıklaması.

AYRICA BAKINIZ:

Snapchat Dreams, yapay zeka tarafından oluşturulan fantastik selfie’leri canlandırıyor

Ancak sonuç, doğal olmayan bir şekilde uzun kollar ve daha köşeli, sinir bozucu yüzlerdir. Bir X kullanıcısı olarak yazdı, “Bitmoji, Snapchat’in gözden geçirilmesi gereken korkunç ve rahatsız edici bir şeye dönüştü.” Bir başkası Bitmoji’lerinin öncesi ve sonrasını şöyle yazdı: “BITMOJİME NE OLDU??????”

Bu yılın başlarında Snapchat kullanıcıları, Snapchat’in My AI sohbet botunun Sohbet akışlarına entegrasyonu nedeniyle öfkeliydi.

Snapchat, Bitmoji’yi ilk kez 2016 yılında platforma entegre etti ve o zamandan beri avatarlar kullanıcı deneyiminin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Güncellemeyle ilgili hayal kırıklığının büyük kısmı, Bitmoji’nin Snapchat’te benliğin temsili olmasından kaynaklanıyor. Bir kullanıcı tweet attı“Lütfen Bitmoji’yi eski haline döndürebilirler mi ???????? çok çirkin görünüyorum.”

Bir diğer söz konusu“Artık kendimi Bitmoji’mle ilişkilendirmiyorum.”

Diğer kullanıcılar bu değişikliği önemsemiyor. Biri yazdı“Düşük tonlu bitmojim çok hoş görünüyor.”

Bir sosyal medya platformuna yapılan herhangi bir güncellemede olduğu gibi, kullanıcılar Snapchat’in eski güzel günlerine ve bu güncellemeden çok önce var olmayan orijinal Bitmoji’ye nostalji duymaya başlıyor. 2,8 milyondan fazla görüntüleme ve 320.000 beğeni toplayan bir TikTok’ta @prenses0 Eski Bitmojilerin olduğu bir videoya “Eski 2D Bitmojileri özledim” şeklinde başlık ekledi. “Kanye’yi seviyorum”un “Eski Kanye’yi özledim” pasajı videonun müziklerini oluşturuyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow