Snapchat’te Yasak Nasıl Kaldırılır?

Sıradan bir gün. Snapchat’inizi kontrol ediyorsunuz ve bum: yasaklandınız. Bu nasıl oldu? Bazıları neden yasaklandıklarını bilse de, diğerleri tamamen karanlıkta. Neyse ki, banınızı kaldırmak için kullanabileceğiniz yöntemler var. Daha doğrusu, Snapchat yasağını kaldırmanın üç yolu vardır. Bu yazıda her birini açıklayacağız. Snapchat’ten Yasağı Kaldırma Yöntemleri Belirtildiği gibi, bu sosyal medya ağından çıkmanın üç yolu vardır: […]

Snapchat’te Yasak Nasıl Kaldırılır?

Sıradan bir gün. Snapchat’inizi kontrol ediyorsunuz ve bum: yasaklandınız. Bu nasıl oldu? Bazıları neden yasaklandıklarını bilse de, diğerleri tamamen karanlıkta.

Neyse ki, banınızı kaldırmak için kullanabileceğiniz yöntemler var. Daha doğrusu, Snapchat yasağını kaldırmanın üç yolu vardır. Bu yazıda her birini açıklayacağız.

Snapchat’ten Yasağı Kaldırma Yöntemleri

 • Belirtildiği gibi, bu sosyal medya ağından çıkmanın üç yolu vardır: Snapchat hesabınızın kilidini açmak
 • Snapchat Desteği ile İletişime Geçme
 • Better Business Bureau (BBB) ​​aracılığıyla şikayette bulunma

Daha ayrıntılı olarak açıklayalım.

Hesabınızın Kilidini Açın

Snapchat yasağını kaldırmanın ilk yolu hesabınızın kilidini açmaktır. Ancak, bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir. İlk yöntemin geçici bir yasak alan kişiler için tasarlandığını unutmayın (bunu birazdan açıklayacağız).

Nasıl devam edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • buna git web sitesi bağlantısıve “Kilidi Aç”ı seçin.
 • Hesabınızın kilidi kısa süre içinde açılacaktır. Hemen çalışmazsa, 48 saat beklemeniz gerekebilir.

Snapchat Destek ile İletişime Geçin

Snapchat Destek ekibi, en sık sorulan soruların yanıtlarıyla donatılmıştır. Her şeyden önce, hesabınızın yasağını kaldırmanıza yardımcı olacak yollar. Ancak Snapchat Destek bu konuda size nasıl yardımcı olabilir?

İşte izlenecek altı basit adım:

 1. Ziyaret etmek Snapchat Desteği.
 2. “Hesabıma erişemiyorum” seçeneğine tıklayın.
 3. “Ah, hayır! Bize daha fazla bilgi verin…” bölümünde, “Hesabım kilitli” seçeneğine tıklayın.
 4. Snapchat, hesabınızı kurtarmak için birkaç seçenek sunacaktır.
 5. Aşağı kaydırırsanız, doldurulacak bir form göreceksiniz. Kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve cep telefonunuzu girin ve hesabınızla yaşadığınız sorunu açıklayın. Mümkün olduğunca çok ayrıntı sağlayın.
 6. Snapchat ekibi kısa süre içinde size geri dönecektir.

Snapchat’in Topluluk İlkelerini ve Hizmet Koşullarını ihlal ettiğiniz için hesabınızın yasaklanabileceğini unutmayın. Durum buysa, hesabınızı kurtarma şansınız çok yüksek değil.

BBB Aracılığıyla Şikayette Bulunun

Snapchat hesabınızın yasağını kaldırmak için son seçenek, Better Business Bureau olarak da bilinen BBB aracılığıyla bir şikayette bulunmak olacaktır. Better Business Bureau, halka işletmeler ve hayır kurumları hakkında bilgi sağlayan, kar amacı gütmeyen özel bir kuruluştur. Ayrıca, Snapchat gibi büyük platformlarla ilgili sorunları çözmek için de çalışır.

BBB’nin hesap sorununuzu çözmenize yardımcı olacağını umuyorsanız, nasıl ilerleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bunu ziyaret et İnternet sitesi – BBB’nin şikayet sayfası.
 2. “Şikayette bulunun”u tıklayın.
 3. “Nasıl yardımcı olabiliriz”in altında “Bir işletmeye karşı şikayette bulunmak istiyorum…”u seçin.
 4. Formu, Snapchat hesabınızla ilgili sorununuzla ilgili tüm gerekli ayrıntılarla doldurun. Ne kadar fazla ayrıntı verirseniz, sorununuzun çözülme olasılığı o kadar yüksek olur.
 5. BBB kısa süre içinde size e-posta ile dönecektir.
 6. Geri bildirim aldığınızda, durumu tekrar Snapchat’e yönlendirin.

Snapchat’ten Yasaklanmaktan Kurtulun

Snapchat’ten yasaklanmak herkesin en kötü kabusudur. Ancak bunun olmasını engellemenin ve sadık bir Snapchat kullanıcısı olarak kalmanın bir yolu var.

Aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmak, Snapchat varlığınızı korumanın harika bir yoludur. Bu sosyal medya uygulamasına değer veriyorsanız ve yasaklanmak istemiyorsanız, mesaj yazarken Snapchat’in Topluluk Kurallarına uymalısınız.

Snapchat, kullanıcının deneyimini iyileştirmek için elinden gelenin en iyisini yapar ve bu kuralı ihlal etmek size kalıcı bir yasak getirebilir.

Snapchat’in hesabınızı yasaklamasını istemiyorsanız, yapmaktan kaçınmanız gereken bazı şeyler şunlardır:

 • Metin üzerinden birini tehdit etme
 • Sert dil kullanmayın
 • Sansürlenmemiş şiddeti paylaşmayın
 • Kendini yaralamayı veya intiharı teşvik etmeyin
 • Yeme bozukluklarını teşvik etmeyin
 • Herhangi bir ayrımcılığı teşvik etmeyin

SSS

Hesabım neden yasaklandı?

Snapchat hesabınızın yasaklanmasının tonlarca nedeni var. Bu ücretsiz bir uygulama olmasına rağmen, şüpheli faaliyetler gerçekleştiren kullanıcılar yasaklanma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

En yaygın nedenler şunlardır:

• Taciz ve zorbalık

• Hesabınızdaki müstehcen içerik

• Tehditler, şiddet ve zarar

• Nefret gruplarına ve nefret söylemine katılma

Siber zorbalık daha yaygın hale geldi ve Snapchat dahil sosyal medya uygulamaları, çevrimiçi tacizin her türünü önlemek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyor.

Ne tür Snapchat yasakları var?

Esasen, Snapchat’te üç tür yasak vardır:

• Geçici bir Snapchat yasağı: Bu, bu uygulamada şüpheli faaliyetler gerçekleştiren kullanıcılar için bir uyarı gibidir. Geçici bir Snapchat yasağı 24 ile 48 saat arasında sürer. 48 saat geçtikten sonra hesabınıza tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

• Cihaz yasağı: Bu, ilk cezadan biraz daha ağırdır. Bir cihaz yasağı ile, otomatik olarak çıkış yapacaksınız. Bazı topluluk kurallarını aştıysanız veya birisini kısa mesajla rahatsız ettiyseniz, cihaz yasağı alabilirsiniz.

• Kalıcı bir yasaklama: Snapchat sağlam bir kanıt bulursa, hesabınızı süresiz olarak kalıcı olarak yasaklar. Snapchat’ten kalıcı olarak yasaklandıktan sonra hesabınızı kurtaramazsınız, bu da yeni bir hesap oluşturmanız gerektiği anlamına gelir.

30 gün sonra Snapchat hesabımı yeniden etkinleştirebilir miyim?

Kesinlikle! Snapchat hesabınızı devre dışı bıraktıysanız, kayıtlı e-posta adresinizle giriş yaparak yeniden etkinleştirmek için 30 gününüz vardır. Bu kadar.

Snapchat’te engellendiğimi nasıl anlarım?

Snapchat’inizi açın ve sol üst köşedeki arama çubuğuna tıklayın. Bulmaya çalıştığınız kişinin adını yazın. Adları görünmezse, iki seçenek vardır: ya engellenirsiniz ya da hesaplarını silmişlerdir.

Snapchat’te sizi engelleyen birini görmeye devam edebilir misiniz?

Evet. Diğer sosyal medyanın aksine, Snapchat ile birisinin sizi arkadaşlıktan çıkarması %100 belli olmaz. Onlara yine de mesajlar ve anlık görüntüler gönderebileceksiniz.

Snapchat’te gri bir ok ne anlama geliyor?

Yakın zamanda arkadaşlık isteği gönderdiğiniz birinin yanında gri bir ok görürseniz, bu, sizi henüz Snap arkadaşları olarak kabul etmedikleri anlamına gelir.

Yasağı Yen

Snapchat’te bir yasağı aşmak üç şekilde elde edilebilir: Snapchat Destek ile iletişime geçmek, hesabınızın kilidini açmak veya BBB aracılığıyla şikayette bulunmak. Hesabınızda bir sorun olduğunu fark ettiğiniz an, tüm bu seçenekleri denemelisiniz. Kurallara ve çevrimiçi topluluklara saygısızlık etmenin Snapchat gibi uygulamalardan yasaklanmanıza neden olabileceğini unutmayın.

Şiddeti, kendine zarar vermeyi, ayrımcılığı vb. paylaşmayarak ve teşvik etmeyerek Snapchat’te yasaklanmaktan kaçınabilirsiniz.

Snapchat hesabınız yakın zamanda yasaklandı mı? Özetlediğimiz adımlardan herhangi birini kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory