Songbirds & Snakes Şarkısı Gişesi Önemli Küresel Dönüm Noktasını Aştı

Özet Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı dünya çapında 200 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek gişede önemli bir dönüm noktasına ulaştı. film, yurt içi gişede üçüncü haftasonunda yalnızca %47’lik bir düşüşle güçlü bir izleyici kitlesi elde etmeyi başardı. film, yurt içinde hafta sonunda 15,3 milyon dolar ekleyerek, onu dünya çapında 200 milyon doları […]

Songbirds & Snakes Şarkısı Gişesi Önemli Küresel Dönüm Noktasını Aştı

Özet

 • Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı dünya çapında 200 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek gişede önemli bir dönüm noktasına ulaştı.
 • film, yurt içi gişede üçüncü haftasonunda yalnızca %47’lik bir düşüşle güçlü bir izleyici kitlesi elde etmeyi başardı.
 • film, yurt içinde hafta sonunda 15,3 milyon dolar ekleyerek, onu dünya çapında 200 milyon doları aşan yalnızca 22. film yapıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı gişede önemli bir kilometre taşını aştı. Önceki dört filmin ön filmi olan film Açlık Oyunları Filmde Tom Blyth, distopik Panem ülkesinin gelecekteki başkanı olan genç Coriolanus Snow’u canlandırıyor. Snow’un, Lucy Gray Baird (Rachel Zegler) adlı genç bir Bölge 12 haraçının akıl hocası olmasını ve arenada hayatı için savaşmak zorunda kalmasıyla zorlanan onunla romantik bir bağ kurmasını konu alıyor.

Başına Son teslim tarihithe Ötücü Kuşlar ve Yılanlar Türküsü gişe önemli bir dönüm noktasını geçti. Yurtiçi gişede üçüncü hafta sonunu ek 15,3 milyon dolar hasılatla tamamlaması bekleniyor; bu güçlü bir rakam, ancak %47 düşüş gösterdi. Bu toplam, filmin dünya çapındaki toplam gişe hasılatında 200 milyon dolar eşiğini geçmesini sağladı ve bu yıl bunu başaran yalnızca 22. film oldu.


Ötücü Kuşlar ve Yılanlar Baladının Diğer Açlık Oyunları Filmleriyle Karşılaştırması

Lucy Gray, The Ballad of Songbirds and Snakes'daki gökkuşağı elbisesiyle.

Genel olarak, Ötücü Kuşlar ve Yılanlar Türküsü film, açılış hafta sonundan sonra izleyicilerin sinemaya gelmesini sağlama konusunda güçlü bir yetenek gösteriyor. Aslında, tüm serinin en düşük ikinci hafta sonu düşüşüne sahipti, bu nedenle bu dönüm noktasını geçerken 3. haftadaki güçlü tutunması muhtemelen uzun ömürlülüğü için iyi bir işaret. Ancak film, tanıtım maliyetlerini hesaba katmadan önce 100 milyon dolarlık bir prodüksiyon bütçesiyle geldiğinden, başabaş olasılığına ancak şimdi yaklaşıyor.

Tipik olarak bir filmin finansal başarı olarak kabul edilebilmesi için yapım bütçesinin en az iki katını kazanması gerekir.

Ilık Ötücü Kuşlar ve Yılanlar Türküsü Filmin sağlam tutunmasına rağmen büyümesinin yavaş olmasının arkasında açılış var. Bu, serinin bugüne kadarki en düşük gişe hasılatıydı ve filmin gişesi büyümeye devam etse de, şimdiye kadar serideki önceki filmlerin toplam hasılatının yanına bile yaklaşamadı. En düşük hasılatlı taksit oldu Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 2ve bu unvan bile dünya çapında 646,2 milyon dolar hasılat elde etti; bu, Ballad’ın mevcut toplamının üç katından fazla.

Ne kadar yüksek olduğu henüz bilinmiyor Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı dünya çapındaki genel koşusu sona erdiğinde tırmanabilir. Bununla birlikte, 200 milyon dolara ulaşması zaten üç hafta sürdüğünden, 400 milyon dolara tırmanmak muhtemelen daha da uzun sürecek ve bu da önceki filmlerin toplamının oldukça altında kalacak. Bununla birlikte, önümüzdeki haftalarda hala düzenli bir kâr elde etme ve serinin geri kalanı ölçeğinde olmasa bile uygun bir başarıya ulaşma şansı var.

Kaynak: Son Tarih

 • Songbirds ve yılanların ballad geçici posteri
  Açlık Oyunları: Ötücü Kuşların ve Yılanların Şarkısı

  Yayın tarihi:
  2023-11-17

  Müdür:
  Francis Lawrence

  Döküm:
  Rachel Zegler, Josh Andrés Rivera, Hunter Schafer, Jason Schwartzman, Peter Dinklage, Viola Davis, Tom Blyth

  Değerlendirme:
  Henüz derecelendirilmedi

  Ana Tür:
  Aksiyon

  Türler:
  Aksiyon, Macera, Dram

  Yazarlar:
  Michael Arndt, Michael Lesslie

  Özet:
  Suzanne Collins’in aynı adlı romanından uyarlanan Açlık Oyunları: Songbirds ve Yılanların Şarkısı, ilk film/kitaptaki olaylardan altmış dört yıl önce geçen orijinal Açlık Oyunları serisinin bir ön filmidir. Hikaye Coriolanus Snow’un soğuk ve hesapçı Başkan Snow olarak iktidara gelmesinden önceki dönemini anlatıyor. Snow, yoksul hayatından kaçmak ve üniversiteye gitmek için ihtiyaç duyduğu öğrenim ücretini güvence altına almak için, kendisine akıl hocalığı yapmakla görevlendirilen bir haraçla ortak olacak ve onun her ikisine de fayda sağlamasına yardımcı olacak.

  Hikaye Yazan:
  Suzanne Collins

  Karakterler:
  Suzanne Collins

  Devam filmi:
  Açlık Oyunları

  Görüntü yönetmeni:
  Jo Williams

  Üretici:
  Nina Jacobson, Francis Lawrence, Brad Simpson

  Üretim şirketi:
  Renk Gücü, İyi Evren, Lionsgate

  Ana karakterler :
  Lucy Gray Baird, Dicle Karı, Lucretius ‘Şanslı’ Flickerman, Sejanus Plinth, Casca Highbottom, Dr. Volumnia Gaul, Coriolanus Snow

  Sfx Süpervizörü:
  Claudius Rauch

  Distribütör:
  Aslan kapısı

  Yardımcı yönetmen :
  Christopher Cerrah

Teknory