Sonic Mania’nın Arkasındaki Ekibin Bir Sonraki Oyunu olan Penny’s Big Breakaway’den Üç Şarkı Dinleyin

Bu yazın başlarında geliştirici Evening Star Studios ve yayıncı Private Division, Penny’s Big Breakaway’i Nintendo Direct sırasında ortaya çıkardı. Geriye dönük 3D platform macerası kendi başına harika görünse de birçok insanın dikkatini çeken şey, arkasındaki ekipti. Evening Star’ın kreatif direktörü ve baş motor mimarı, 2017’deki Sonic Mania’nın arkasındaki baş geliştiricilerden biri olan Christian Whitehead’dir. Whitehead […]

Sonic Mania’nın Arkasındaki Ekibin Bir Sonraki Oyunu olan Penny’s Big Breakaway’den Üç Şarkı Dinleyin

Bu yazın başlarında geliştirici Evening Star Studios ve yayıncı Private Division, Penny’s Big Breakaway’i Nintendo Direct sırasında ortaya çıkardı. Geriye dönük 3D platform macerası kendi başına harika görünse de birçok insanın dikkatini çeken şey, arkasındaki ekipti. Evening Star’ın kreatif direktörü ve baş motor mimarı, 2017’deki Sonic Mania’nın arkasındaki baş geliştiricilerden biri olan Christian Whitehead’dir. Whitehead yalnız değil, çünkü diğer Evening Star geliştiricileri de Sonic Mania üzerinde çalıştı. Oyunun piyasaya sürülmesinden önce hâlâ biraz zamanımız olsa da – oyunun 2024’te çıkması bekleniyor – oyun Bilgilendirici müziğine özel bir göz atıyor ve oyundan yalnızca üç parçayı ortaya çıkarabiliyor.

Sonic Mania ve TMNT: Shredder’s Revenge bestecisi Tee Lopes, Penny’s Big Breakaway’in müziklerini yapıyor ve aşağıda onun notalarının tadına bakabilirsiniz:

Harekete geç, Penny

Land-ho Diablo

Kobalt Kumlarının Kıvılcımları

Ayrıca Penny’s Big Breakaway’in yaratılışı ve Evening Star’dan Lopes tarafından bestelenen müzikler, ilham kaynakları, yaratılan ilk parça, patron müziği ve daha fazlası hakkında da fikir sahibi olduk. Whitehead, oyunun arkasındaki ilk konseptin, en eski beyin fırtınası oturumlarından itibaren bile her zaman yo-yo olduğunu söylüyor. Ekip buradan yola çıkarak basit bir düzene ulaştı: “Oyuncu, imparatorun sarayında bir sanatçıdır. Bir gün, bir yo-yo rutini çok ters gider. Yo-yo hileye başvurur ve imparatorun kıyafetlerini iplik parça yırtar. İmparator öfkeli ve bütün gözler senin üzerinde. Gösteri salonu penguen muhafızlarla dolu. Yo-yo’nu kullan ve bir ara ver.”

Whitehead, müziğin de oyunun temelinde büyük bir rol oynadığını söylüyor ve Penny’s Big Breakaway’in Evening Star’ın ilk orijinal oyunu olduğunu belirterek şunları söylüyor: “Bu dönemde üzerinde çalıştığımız diğer projelerden ayrı duran bir müzik tarzı tanımlamanın önemli olduğunu hissettik. geçmiş.” Stüdyo aynı zamanda müziğin de oyunun Bauhaus’tan ilham alan dünyasını tamamlamasını istiyordu. Whitehead, Ondioline ve Moog gibi erken dönem synth teknolojisinin seslerinden etkilendiğini ancak Beck’in “Midnight Vultures” dönemi gibi “milenyumun başlangıcındaki titreşimleri” de eklemek istediğini söylüyor.

Lopes, yaptığı ilk parçanın birinci dünyada yer alan ve Penny’s Big Breakaway’de oyuncuların duyacağı ilk şarkılardan biri olan “Vanillatown” için olduğunu söylüyor. Bu parçanın müzik ekibinin oyunun ses kimliğini oluşturmasına olanak sağladığını söylüyor. “Penny’nin eksantrik evrenini çok iyi tamamladığını düşündüğüm klasik ve modern unsurlarla ilginç ama havalı bir ses yaratmak için çeşitli dönemlerden tüm bu farklı sesler ve türlerle denemeler yapmaya başladık.” Oyunun müzikleri içindeki işbirliğinden bahseden oyun yönetmeni Hunter Bridges, “Vanillatown”daki gitarı sağladı.

Whitehead ve Lopes, Sonic Mania’da birlikte çalıştılar, ancak Evening Star, müziklere “dokunuş” vermesi için besteci Sean Bialo’yu görevlendirdi.

“Onun besteleri, sizi kaşındıran enerjik melodilerle dolup taşıyor, [so] İşbirliği fırsatı ortaya çıktığında, bu enerjiyi Penny’s Big Breakaway’deki bazı karakter ve patron temalarımıza yönlendirmek için mükemmel bir fırsat gibi göründü” diyor Whitehead.

Bialo, Whitehead, Lopes ve diğerlerinin çalışmalarının uzun süredir hayranı olarak yer almaktan heyecan duyduğunu söylüyor. “Ben projeye katıldığımda Tee ve Christian oyunun müziklerini detaylandırmak için zaten çok şey yapmışlardı, bu yüzden onların mükemmel çerçevesinde kendi müzikal sesimle gezinmek çok büyük bir deneyimdi” diyor.

Bialo, müzik sürecini açıklamak için oyundaki en sevdiği patronu Denizci Sheila’yı kullanıyor.

“Denizci Sheila’nın patron savaşı son derece vahşi ve buna uygun şekilde yoğun müzik yazmak eğlenceli bir mücadeleydi” diyor. “Hikâyenin başlarında, Penny ve Sheila’nın ilişkisi yanlış bir başlangıç ​​yapıyor ve Penny’nin Sheila’nın bozulan gemisini kıyı şeridinde kovalamasına yol açıyor. Sheila’nın kaba ve sağlam bir denizci olarak kişiliğini eşleştirmek ve aynı zamanda teknesinin kontrolden çıkması çılgınlığı.”

Bu hikayenin üst kısmına yakın bir yerde Denizci Sheila boss parçasını dinleyebilirsiniz – adı “Land-ho Diablo”.

Lopes baş besteci olsa da, gitarda Jonny Atma, miksaj ve mastering için Andrew Gomes ve ses yönetmeni Jameson Sutton gibi ekipteki diğer kişiler tüm müzik ekibinin tamamlanmasına yardımcı oluyor. “Bence sonuç, çok eklektik bir tarz paleti sayesinde kişiliklerle, eğlenceli unsurlarla ve her fırsatta sürprizlerle dolu bir film müziği oldu. [and] Başardıklarımızdan gurur duyuyorum ve özellikle oyuncuların tepkilerini merak ediyorum.”

Whitehead, tüm projenin işbirliğiyle ilgili olduğunu söyleyerek Lopes’le birlikte oyundaki elektrikli çöl dünyası Zaphara’nın son parçasını yaratmak için işbirliği yaptığını söyledi.

oyun hakkında daha fazla bilgi için Penny’s Big Breakaway tanıtım fragmanına göz atın.


Penny’nin Büyük Ayrılığı için heyecanlı mısın? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory