Sonos Era 300 ve Era 100 hoparlörler çıtayı yükseltiyor, fiyat

Lily Katz / Android Otoritesi TL;DR Sonos, Era 300 ve Era 100 akıllı hoparlörlerini sunar. Era 300, mekansal sese odaklanırken Era 100, sevilen Sonos One’ın yerini alıyor. Sonos Era 300 ve Era 100, 28 Mart’ta satışa sunulacak ve sırasıyla 449$ ve 249$ fiyatla satışa sunulacak. Minimalist akıllı hoparlörleri ve soundbar’ları ile tanınan Sonos, Era 100 […]

Sonos Era 300 ve Era 100 hoparlörler çıtayı yükseltiyor, fiyat

Lily Katz / Android Otoritesi

TL;DR

  • Sonos, Era 300 ve Era 100 akıllı hoparlörlerini sunar.
  • Era 300, mekansal sese odaklanırken Era 100, sevilen Sonos One’ın yerini alıyor.
  • Sonos Era 300 ve Era 100, 28 Mart’ta satışa sunulacak ve sırasıyla 449$ ve 249$ fiyatla satışa sunulacak.

Minimalist akıllı hoparlörleri ve soundbar’ları ile tanınan Sonos, Era 100 ve Era 300 akıllı hoparlörlerini duyurdu. Sonos Era 300 ve Era 100 aynı adı paylaşsa da çok farklı ürünlerdir. Baştan sona uzamsal ses düşünülerek tasarlanan Era 300, sürükleyici bir medya deneyimi sağlamayı amaçlar. Bu arada Sonos Era 100, Sonos One’ın (Gen 2) yerini tamamen yenilenmiş akustikle alıyor.

Era 300’ün hantal, yekpare tasarımı, Sonos’un diğer hoparlör silüetlerinden farklıdır. Papyon benzeri bir şekil, ses çıkışını en üst düzeye çıkarır ve altı D sınıfı amplifikatör, iki woofer, dört tweeter ve dalga kılavuzunu barındırır. Bu dalga kılavuzları sesi daha uzağa, sola, sağa, merkeze ve yukarıya atabilir. Yönlü bir kornaya yerleştirilmiş üst tweeter, Dolby Atmos içeriği için sesi tavandan yansıtır.

Hayranı olan herkes Sonos Beş içiniz rahat olsun: Era 300, Five’ın yerini almıyor. Sonos, Five’ı daha fazla bas uzantısına sahip Hi-Fi ev hoparlörü olarak sunmaya devam ediyor. Five ayrıca Era 300’den 100 $ daha pahalı. Bu arada Sonos Era 300, mekansal ses nişini dolduruyor. Era 300, Apple Music ve Amazon Music aracılığıyla uzamsal sesi desteklerken, sinematik deneyimlerde en yüksek seviyededir.

Era 300’ün aksine Sonos Era 100, uzamsal bir ses hoparlörü değildir. Bunun yerine, sevilen Sonos One’ın (Gen 2) yerini almaya koyulur. Benzer boyutların yanı sıra Sonos Era 100, One’dan tamamen farklıdır. Üç D sınıfı amplifikatör, iki yan tweeter’a ve bir orta orta woofer’a güç sağlar. Tek bir Era 100’den stereo ses elde edersiniz ve daha geniş bir ses alanı için aynı odada iki Era 100 hoparlörü eşleştirebilirsiniz. Sonos, Era 100’ü Sonos One’ın orta woofer’ından %25 daha büyük bir orta woofer ile donatıyor. Bu boyut artışı, daha iyi bas üretimi sağlar.

Bir masa üzerinde Sonos Era 300 ve Era 100 akıllı hoparlörler.

Lily Katz / Android Otoritesi

Hem Sonos Era 300 hem de Era 100, sesi odanıza göre optimize eden Sonos Trueplay’i destekler. Android telefon sahipleri nihayet bir nevi Trueplay’den faydalanabilir. Trueplay’in Quick Tune özelliği, sesi kalibre etmek için konuşmacının yerleşik mikrofonlarını kullanır. Quick Tune’u bir Android telefon veya iPhone ile kullanabilirsiniz. Öte yandan, iPhone sahipleri Trueplay Advanced Tuning’in keyfini çıkarabilir. Bu yöntem, siz telefonu odanın içinde hareket ettirirken iPhone mikrofonlarını kullanır. Hızlı Ayar hiç yoktan iyidir, ancak Gelişmiş Ayar, sesi optimize ederken konuşmacıya daha doğru bilgiler verir.

Era 300 ve 100, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 ve USB-C’yi destekleyerek dinleyiciye birçok bağlantı yolu sunar. Çoğu insanın Wi-Fi üzerinden nasıl müzik akışı yaptığı göz önüne alındığında, Era hoparlörlerinin yalnızca SBC ve AAC Bluetooth codec bileşenlerini desteklemesi şaşırtıcı değil. iPhone sahipleri, AirPlay 2 ile hoparlöre müzik akışı sağlayabilir. Sonos, Era 300 ve 100’ü diğer cihazlara bağlamak için iki aksesuar kablosu satmaktadır.

Sonos Combo Adaptöründe bir ethernet bağlantı noktası bulunurken, Sonos Line-In Adaptöründe bir ethernet bağlantı noktası ve 3,5 mm giriş bulunur. Bunlar, Era’nın USB-C giriş bağlantısıyla çalışan tek adaptörlerdir. (Diğer bağdaştırıcılar yalnızca hat çıkışıdır.) USB-C hat girişi, gelecekteki bağlantılar ve teknolojilerle uyumluluk için kapıyı açar.

Dinleyiciler, stereo oynatma için iki Era hoparlörü bir döner tablaya bağlayabilir. Bir Sonos Ray, Beam veya Arc’a sahipseniz Era hoparlörler, ev sineması kurulumunuzu genişletmenin kolay bir yoludur. Arc ve subwoofer’a sahip bir çift Era 300 hoparlör, muhteşem bir 7.1.4 surround ses deneyimi yaratacaktır. Dinleyiciler, diğer Sonos ürünlerine bağlandıklarında her iki Era hoparlörüyle de çok odalı sesin keyfini çıkarabilir.

Sonos Voice Control, müziğinizi Sonos’un EQ’yu manuel olarak ayarlamanıza izin verdiği Sonos uygulaması aracılığıyla yönetir. Bunlar akıllı hoparlörler olsa da Era 300 ve Era 100 yalnızca bir akıllı asistanı destekleyecektir: Amazon Alexa. Alexa’yı kullanmak zorunlu değildir, ancak başka akıllı ev cihazlarınız varsa kullanışlıdır. Tabii ki, mikrofonu her zaman kapatabilirsiniz. Her hoparlörün arkasında bir sessize alma anahtarı bulunur ve bu anahtarın açılması, mikrofon donanımına giden gücü anında keser.

Her iki hoparlör de aynı tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastiği kullanıyor ve Sonos Era vidalar için yapışkanlardan kaçınıyor. Bu erişilebilir donanım, ürünün ömrünü uzatır. Bir şey çalışmayı durdurursa, alıcıların hoparlörü çöpe atması gerekmez.

ön sipariş verebilirsiniz Sonos Dönemi 300 Ve Sonos Dönemi 100 bugün ve 28 Mart’ta satışa sunulacak. Hoparlörler mat siyah veya mat beyaz olarak geliyor. Era 300, 449 $, 449 £, 499 € ve 749 AU $ karşılığında perakende satış yapacak. Sonos Era 100, Sonos One’dan (Gen 2) 249 $, 249 £, 279 € ve 399 AU $ – 30 $ daha pahalıya mal olacak.

Sonos Era 300 ve Era 100 hoparlörler çıtayı yükseltiyor, fiyat

Teknory