Sonuçta Firefox tablet kullanıcı arayüzünü alabilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Mozilla’nın Firefox için tablet kullanıcı arayüzü üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Mozilla’nın bir kullanıcı incelemesine verdiği yanıt, Firefox ekibinin şu anda tablet kullanıcı arayüzü üzerinde çalışmadığını ileri sürdü. Tablet kullanıcı arayüzü şirket için yüksek bir öncelik değil ancak mevcut bir prototipi var. Geçen hafta, bizimki de dahil olmak üzere birçok satış […]

Sonuçta Firefox tablet kullanıcı arayüzünü alabilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Mozilla’nın Firefox için tablet kullanıcı arayüzü üzerinde çalıştığı bildiriliyor.
  • Mozilla’nın bir kullanıcı incelemesine verdiği yanıt, Firefox ekibinin şu anda tablet kullanıcı arayüzü üzerinde çalışmadığını ileri sürdü.
  • Tablet kullanıcı arayüzü şirket için yüksek bir öncelik değil ancak mevcut bir prototipi var.

Geçen hafta, bizimki de dahil olmak üzere birçok satış noktası, tablet kullanıcı arayüzünün yakın zamanda Firefox’a gelmeyeceğini bildirdi. Tablet kullanıcı arayüzü tarayıcı için hala çok uzakta olsa da, Mozilla’nın en azından bunun üzerinde çalıştığı görülüyor.

Daha ileri gitmeden önce, konunun etrafındaki kafa karışıklığını açıklayalım. Bu ayın başlarında bir Mozilla temsilcisi, tablet kullanıcı arayüzünün eksikliğinden şikayetçi olan bir Google Play Store kullanıcı incelemesine yanıt verdi. Şirket şu ifadelerle yanıt verdi:

Android için Firefox ekibi, tarayıcıyı tablet cihazlar için optimize etmeye daha fazla yatırım yapmayı çok istiyor. Ancak şu anda ekibin odak noktası ürün yol haritasındaki daha yüksek öncelikli öğelere yöneliktir. Zamanın ve kaynakların izin vermesiyle bunu yeniden gözden geçirmeyi umuyoruz.

Yanıt, tablet kullanıcı arayüzünün ekip için düşük öncelikli olduğunu ve şu anda buna odaklanmadığını gösteriyor. Ancak Firefox ekibinin tablet kullanıcı arayüzü üzerinde çalışmaya başladığı ve yakında geliştirmeye devam edebileceği keşfedildi.

Web geliştiricisinin tespit ettiği gibi Sören HentzschelBir Mozilla çalışanı şu yorumda bulundu: Hatalı iki ay önce şirketin daha sağlam bir tablet deneyimine yönelik çalışmaları hakkında. Çalışan ayrıca 2024’ün ilk yarısında daha fazla ilerleme kaydettiğini belirtiyor.

ne yazık ki bu konuda henüz pek bir ilerleme yok. Bununla birlikte uygulama genelindeki tasarım sistemimizi yeniden canlandırıyoruz ve bunu 2024’ün ilk yarısında daha sağlam tablet davranışı konusunda daha somut ilerleme kaydetmek için kullanmayı umuyoruz.

Yoruma ek olarak Hentzschel, Github’da Firefox’un tablet sürümüne sekme çubuğu ekleyen bir ilk taslak prototip de keşfetti. Aşağıda Hentzschel’in oluşturduğu videoda bunun bir örneğini görebilirsiniz.

Daha önce de belirtildiği gibi, Firefox için tablet kullanıcı arayüzünün hâlâ çok uzakta olması muhtemeldir. Ancak bu bilgi, bunun önceden düşünüldüğü kadar uzak olmayabileceğini gösteriyor.

İlgili bir haberde, Android için Firefox yakın zamanda çok sayıda uzantı aldı; tam olarak 450’nin üzerinde. Ve artık daha geniş bir kullanıcı tabanının uzantı geliştiricisinden aynı şeyi talep edebilmesi için Android için daha fazla uzantının mevcut olması gerekiyor.

Sonuçta Firefox tablet kullanıcı arayüzünü alabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow