Sony Mocopi Hareket İzleyicileri, VR İçin AirTag’ler Gibidir

sony tanıtıldı “Mocopi” olarak adlandırılan yeni hareket izleme sistemi, gerçekten neler yapabileceğini göstermek için iyi bir iş çıkaran eğlenceli, hızlı tempolu bir videoda. Mocopi, esasen altı Apple AirTag’e benzeyen bir settir, tek fark, düğmelerin anahtarlıklar yerine bantlara bağlanmasıdır. Bu bantlar başa, ayaklara, ellere ve kalçalara takılacak ve düzgün bir şekilde kurulduktan sonra, hareketlerinizi gerçek zamanlı […]

Sony Mocopi Hareket İzleyicileri, VR İçin AirTag’ler Gibidir

sony tanıtıldı “Mocopi” olarak adlandırılan yeni hareket izleme sistemi, gerçekten neler yapabileceğini göstermek için iyi bir iş çıkaran eğlenceli, hızlı tempolu bir videoda. Mocopi, esasen altı Apple AirTag’e benzeyen bir settir, tek fark, düğmelerin anahtarlıklar yerine bantlara bağlanmasıdır. Bu bantlar başa, ayaklara, ellere ve kalçalara takılacak ve düzgün bir şekilde kurulduktan sonra, hareketlerinizi gerçek zamanlı olarak izleyen tamamen senkronize bir avatar oluşturmak için metaverse uygulamalarıyla eşleştirilebilirler.

Mocopi, minimum kısıtlamalarla hareket ölçümü ve takibi gerçekleştirmek için Sony’nin tescilli algoritmasına güveniyor. Tek başına oyun oynamanıza yardımcı olmaz, ancak metaverse oyunlarında ve sosyal uygulamalarda yardımcı bir araç olacaktır. Şu an itibariyle Mocopi henüz bu hizmetlerle bağlantılı değil, ancak Sony 15 Aralık 2022’de Unity (bir geliştirici platformu) ve MotionBuilder’a erişim sağlamanın yanı sıra işi yapan bir yazılım geliştirme kiti piyasaya süreceğini söyledi. Bu, Mocopi’nin 3D animasyon amacıyla hareket verilerini toplamak için de kullanılabileceği anlamına gelir.

Görünüşe göre Mocopi’nin çalışması için Android 11 veya üstü ya da iOS 15.7.1 veya üstü yüklü bir cihaz gerekiyor. Sony, Aralık ortasından başlayarak önümüzdeki birkaç hafta içinde ürün için rezervasyonları açacak, ancak Ocak 2023’te daha geniş bir kullanılabilirlik bekleniyor. Ne yazık ki, cihazın Japonya dışında ne zaman satışa sunulacağını bilmiyoruz.

Teknory