Sony, Twitter/X entegrasyonunu PlayStation konsollarından kaldırıyor

Yine başka bir şirket, eski adıyla Twitter olarak bilinen platform X’i ürünlerinden kaldıracağını duyurdu. Ve bu büyük bir olay. Sony, bu ay PlayStation 5 ve PlayStation 4’ün X entegrasyonlarını sonlandıracağını duyurdu. Bu özelliğin kaldırılması, PS4 ve PS5 oyuncularının artık video oyunu kliplerini ve diğer içerikleri doğrudan konsollarından yayınlayamayacakları anlamına gelecektir. AYRICA BAKINIZ: PlayStation, uzaktan oynatma […]

Sony, Twitter/X entegrasyonunu PlayStation konsollarından kaldırıyor

Yine başka bir şirket, eski adıyla Twitter olarak bilinen platform X’i ürünlerinden kaldıracağını duyurdu. Ve bu büyük bir olay.

Sony, bu ay PlayStation 5 ve PlayStation 4’ün X entegrasyonlarını sonlandıracağını duyurdu. Bu özelliğin kaldırılması, PS4 ve PS5 oyuncularının artık video oyunu kliplerini ve diğer içerikleri doğrudan konsollarından yayınlayamayacakları anlamına gelecektir.

AYRICA BAKINIZ:

PlayStation, uzaktan oynatma cihazı Portal’ın fiyatını ve özelliklerini açıkladı

Sony’nin Pazartesi günü yayınlanan açıklamasında, “13 Kasım 2023 itibarıyla X (eski adıyla Twitter) entegrasyonu artık PlayStation 5 ve PlayStation 4 konsollarında çalışmayacak.” “Bu, X’te yayınlanan herhangi bir içeriği PS5/PS4’te görüntüleme yeteneğini ve doğrudan PS5/PS4’ten X üzerinde içerik, kupa ve diğer oyunla ilgili etkinlikleri yayınlayıp görüntüleme (veya bunu yapmak için bir X hesabı bağlama) olanağını içerir ).”

PlayStation kullanıcıları yine de oyun anlarını manuel olarak kırpabilecek, içeriği bilgisayarlarına veya mobil cihazlarına aktarabilecek ve ardından içeriği X uygulamasından buradan yayınlayabilecek. Bu o kadar sezgisel değil, ama bu geçici çözüm Sony olduğunu tavsiye etmek.

Sony, PlayStation’ın X entegrasyonlarını neden kaldırdığını tam olarak söylemedi. Ancak şirket bunu yapan ilk şirket değil. Sony’nin rakibi Microsoft benzer şekilde kaldırıldı Nisan ayında Xbox video oyun konsolundan aynı entegrasyon. Microsoft da duyurdu kaldırma Aynı ay içinde çevrimiçi reklam platformundan Twitter entegrasyonunu da gerçekleştirdi.

AYRICA BAKINIZ:

Microsoft, API ücreti artışının ardından Xbox oyun video paylaşımını Twitter’da kaldırıyor

Ancak diğer şirketler müşteri hizmetleri canlı sohbet şirketini seviyor İnterkom, Nisan ayında da değişiklik yaptıklarında Twitter entegrasyonlarını neden kaldırdıklarını açıkladılar: Elon Musk’un Twitter API’sinde yaptığı değişiklikler. Yani bunun nedeni, Musk’ın daha önce ücretsiz olan API erişimi için almaya karar verdiği fahiş ücretti.

Bu yılın başlarında Musk, Twitter’ın API programını kaldırdı ve erişim için fahiş ücretler talep eden yeni bir model başlattı. O zamanlar Twitter’ın API’sini kullanan birçok uygulamanın kapat Kurucuları, sosyal medya hizmetinin yeni API modeli kapsamında ayda minimum 42.000 dolara mal olacağını keşfetti.

Henüz kesin olarak bilmesek de Sony muhtemelen diğer birçok şirketin ulaştığı sonuca varmıştır: X’in API’si bu maliyete değmezdi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow