Google, resimlerdeki müstehcen içeriği otomatik olarak bulanıklaştırmak için Arama’yı günceller

Google resmen yeni sürümünü yayınlıyor Güvenli arama Arama sonuçlarında yer alan müstehcen resimleri (kan ve şiddet veya yetişkinlere uygun sansürlenmemiş içerik dahil) filtreleyebilen bir özellik bu ay tüm kullanıcılara ayar. Artık Google Arama, bu tür içeriği herkes için otomatik olarak işaretleyecek ve bulanıklaştıracak ve dünya çapındaki kullanıcılar için varsayılan bir ayar olacak. Bu özellik, aile […]

Google, resimlerdeki müstehcen içeriği otomatik olarak bulanıklaştırmak için Arama’yı günceller

Google resmen yeni sürümünü yayınlıyor Güvenli arama Arama sonuçlarında yer alan müstehcen resimleri (kan ve şiddet veya yetişkinlere uygun sansürlenmemiş içerik dahil) filtreleyebilen bir özellik bu ay tüm kullanıcılara ayar. Artık Google Arama, bu tür içeriği herkes için otomatik olarak işaretleyecek ve bulanıklaştıracak ve dünya çapındaki kullanıcılar için varsayılan bir ayar olacak.

Bu özellik, aile hesapları altında izlenen kullanıcıların Arama’da yanlışlıkla müstehcen görüntülerle karşılaşmasını önlemeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir ebeveyn denetimi seçeneği olarak başladı. 2021’de Google, ebeveyn denetimleri özelliklerini şuraya genişletti: Aile Bağlantısı (Google’ın aile güvenliği merkezi) 18 yaşından küçük kullanıcılar için Güvenli Arama’yı otomatik olarak etkinleştirdi. Bu ayar, Arama sonuçlarında görünen tüm müstehcen içeriği filtreledi ve çocukların çevrimiçi deneyimini daha güvenli hale getirmek için ek çabaları destekledi. Google, Şubat ayı güncellemesinde gelecekteki bir bulanıklaştırma seçeneğini duyurdu bu, Güvenli Arama ayarları bir hesaba uygulanmamış olsa bile tüm aramalar için geçerli olacaktır.

AYRICA BAKINIZ:

Apple, Ebeveyn Denetimlerinde Ekran Süresi hatasını doğruladı

Artık Güvenli Arama bulanıklaştırma seçeneği, Google Görseller deneyiminin standart bir parçası olacak. Google, bir vasi veya okul ağı yöneticisi ayarı kilitlemediği sürece, ayarın istenildiği zaman hesap ayarlarından değiştirilebileceğini veya kapatılabileceğini açıklıyor. Bir ebeveyn veya bakıcı şunları yapabilir: Family Link uygulamasında çocuk hesaplarını yönetmeVe yöneticiler Güvenli Arama ayarlarını yönetebilir Google Workspace for Education hesabında oturum açmış veya bir K-12 kurumuyla ilişkili 18 yaşından küçük kullanıcılar içindir.

Google, yeni Güvenli Arama işlevine ek olarak ebeveyn denetimlerine erişimi de kolaylaştırıyor. Kullanıcılar, “google ebeveyn denetimleri” veya “google aile bağlantısı” gibi ilgili herhangi bir arama ifadesini yazabilir ve denetimlere nasıl erişileceği ve yönetileceği hakkında bilgiler içeren bir bilgi kutusu görüntülenir.


Kredi bilgileri: Google

Daha fazla S istiyorumresmi İyi gelen kutunuzdaki hikayeler? İçin kayıt olun Mashable’ın En Çok Okunan Haberler bülteni Bugün.

Teknory