Sony, Xperia 1 V için gerçekten daha iyi bir lansman tarihi belirleyebilirdi

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi TL;DR Sony, Google’ın Pixel duyurularından bir gün sonra, 11 Mayıs 2023 için bir Xperia ürün duyurusunu resmen onayladı. Tanıtım videosu, “sonraki ONE’ın geldiğini” vurguluyor. Bunun Snapdragon 8 Gen 2 ile Sony Xperia 1 V amiral gemisinin lansmanı olması bekleniyor. Sony’nin en iyi amiral gemisi çok fazla birim satmıyor olabilir, ancak […]

Sony, Xperia 1 V için gerçekten daha iyi bir lansman tarihi belirleyebilirdi

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

TL;DR

  • Sony, Google’ın Pixel duyurularından bir gün sonra, 11 Mayıs 2023 için bir Xperia ürün duyurusunu resmen onayladı.
  • Tanıtım videosu, “sonraki ONE’ın geldiğini” vurguluyor.
  • Bunun Snapdragon 8 Gen 2 ile Sony Xperia 1 V amiral gemisinin lansmanı olması bekleniyor.

Sony’nin en iyi amiral gemisi çok fazla birim satmıyor olabilir, ancak Sony’nin bir amiral gemisi vizyonuna ne kadar bağlı olduğu övgüye değer. Sony Xperia 1 IV’ü (“Sony Xperia one mark four” olarak okuyun) piyasaya sürdükten sonra, şirket şimdi halefi Xperia 1 V’yi piyasaya sürmek için hazırlanıyor.

Sony, amiral gemisinin yaklaşan lansmanıyla dalga geçmeye başladı. şirket var resmen açıklandı 11 Mayıs 2023’te yapılması planlanan yeni bir Xperia ürün duyurusuyla “sonraki ONE” geliyor. Etkinlik, Sony’nin resmi YouTube kanalında gece yarısı ET’de yayınlanacak.

Sony Xperia 1 V duyuru tarihi

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

Teaser videosu, o gün piyasaya sürülen ürünün Xperia 1 V olduğunu açıkça belirtmese de, bu adil bir varsayımdır. Amiral gemisi dışında başka Xperia “one” ürünü yok ve Sony’nin 2023 sürümüyle marka konvansiyonuna devam edeceğini varsaymak da adil.

Xperia 1 V hakkında görseller ve ön bilgiler çoktan sızdırıldı. Sızan görsellere göre telefon, selefinin belirgin uzun ve kutulu tasarım dilini takip etmeye devam edecek. Telefonun 3,5 mm kulaklık jakını ve microSD depolamayı elinde tutan birkaç amiral gemisinden biri olması beklendiği için bu iyi bir haber. Tabii ki, 2023 için Sony’nin ayrıca 16 GB RAM’e kadar olası bir artışla Snapdragon 8 Gen 2 SoC’ye yükseltmesi bekleniyor.

Sony Xperia 1 V oluşturma 1

Değişiklikler açısından, Sony’nin geniş açılı sensörü 48 MP’lik bir atıcıya yükseltmesi bekleniyor. Birincil ve telefoto kameraların 12 MP kamera olarak kalması bekleniyor, ancak sensörlerin geçen yıla göre değişip değişmediğini bilmiyoruz. Ön tarafta da 12 MP kamera bulunacak.

Sony’nin elinde neler olduğunu görmek için çok fazla beklememize gerek yok. Sony Xperia 1 V, her ikisinin de 10 Mayıs’ta Google I/O 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen Google Pixel 7a ve Google Pixel Fold ile dikkatinizi çekmek için mücadele edecek.

Sony, Xperia 1 V için gerçekten daha iyi bir lansman tarihi belirleyebilirdi

Teknory