Spotify’ın ‘Niş Karışımlar’ özelliği, yalnızca birkaç kelimeyle çalma listeleri oluşturmanıza olanak tanır

Rita El Khoury / Android Otoritesi TL;DR Spotify, Niche Mixes adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bu özellik, kullanıcıların yalnızca birkaç kelimeyle kişiselleştirilmiş oynatma listeleri oluşturmasına olanak tanır. Karışımlar günlük olarak güncellenir. Spotify deneyiminin büyük bir kısmı öneriler almak ve yeni sanatçılar keşfetmek. Bunun için şirket, Tür Karışımları, On Yıl Karışımları ve daha fazlası gibi […]

Spotify’ın ‘Niş Karışımlar’ özelliği, yalnızca birkaç kelimeyle çalma listeleri oluşturmanıza olanak tanır

Rita El Khoury / Android Otoritesi

TL;DR

  • Spotify, Niche Mixes adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu.
  • Bu özellik, kullanıcıların yalnızca birkaç kelimeyle kişiselleştirilmiş oynatma listeleri oluşturmasına olanak tanır.
  • Karışımlar günlük olarak güncellenir.

Spotify deneyiminin büyük bir kısmı öneriler almak ve yeni sanatçılar keşfetmek. Bunun için şirket, Tür Karışımları, On Yıl Karışımları ve daha fazlası gibi kategorileri içeren Spotify Karışımları adını verdiği şeyi sunuyor. Görünüşe göre Spotify, Mix’lere kullanıcıların kendi kişiselleştirilmiş çalma listelerini oluşturmalarına olanak tanıyan yeni bir araç ekledi.

Spotify bugün bir duyuru yaptı. Blog yazısı Niche Mixes adlı yeni bir özelliği kullanıma sunarak Mix’leri genişletiyor. Şirkete göre Niche Mixes, kullanıcıların yalnızca birkaç kelimelik açıklamaya dayalı özelleştirilmiş karışımlar oluşturmasına olanak tanıyacak.

Çalışma şekli, kullanıcılar Arama sekmesine gittiklerinde, bir “aktivite, ortam veya estetik”i tanımlayan herhangi bir kelimeyi girebilmeleridir. Ardından “mix” kelimesi eklendiğinde, özel bir çalma listesi oluşturulacaktır. Örneğin, “Feel Good Morning Mix”, “Driving Singalong Mix” veya “Night Time Mix” yazabilirsiniz.

Bu yeni özellik, “Mikslerimizin sunduğu her şeyi eğlenceli bir şekilde birleştiren bir dizi kişiselleştirilmiş çalma listesi” olarak tanımlanıyor. Spotify ayrıca, “Dinleyicilere, düşünebilecekleri neredeyse her şeye dayalı olarak kendilerine özgü on binlerce Mix’e erişim sağlıyoruz” diyor.

Bir Niche Mix oluşturulduktan sonra şirket, bu çalma listelerinin “Sizin İçin Üretildi” merkezinde “Niş Karışımlarınız” altında bulunabileceğini söylüyor. Görünüşe göre bu oynatma listeleri oluşturulduktan sonra aynı kalmayacak. Spotify, her Mix’in günlük olarak güncelleneceğini belirtir.

Niche Mixes’in şu anda tüm ücretsiz ve premium kullanıcılar için küresel olarak mevcut olduğu bildiriliyor. Ancak şirket, kullanıcıların İngilizce arama yapması gerektiğini belirtiyor.

Spotify’ın ‘Niş Karışımlar’ özelliği, yalnızca birkaç kelimeyle çalma listeleri oluşturmanıza olanak tanır

Teknory