Star Wars, Ön Bölüm Üçlemesinden Bir Uzaylı Irkının Korkunç Kaderini Ortaya Çıkarıyor

Özet Önceki üçlemedeki Kamino halkının trajik kaderi nihayet yeni bir Star Wars kitabında doğrulandı. Klon Askerlerinin Sırları, muhtemelen Kamino’ya yapılan bir İmparatorluk saldırısı nedeniyle Kaminoluların soyunun tükendiğini ortaya koyuyor. İmparatorluğun, klonlama uzmanlıkları nedeniyle Kaminoluları yok etme ihtiyacı, onların galakside yok olmasına yol açtı. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN Yeni bir Yıldız Savaşları […]

Star Wars, Ön Bölüm Üçlemesinden Bir Uzaylı Irkının Korkunç Kaderini Ortaya Çıkarıyor

Özet

  • Önceki üçlemedeki Kamino halkının trajik kaderi nihayet yeni bir Star Wars kitabında doğrulandı.
  • Klon Askerlerinin Sırları, muhtemelen Kamino’ya yapılan bir İmparatorluk saldırısı nedeniyle Kaminoluların soyunun tükendiğini ortaya koyuyor.
  • İmparatorluğun, klonlama uzmanlıkları nedeniyle Kaminoluları yok etme ihtiyacı, onların galakside yok olmasına yol açtı.GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Yeni bir Yıldız Savaşları kitap, üçlemenin öncesindeki bir uzaylı ırkının trajik kaderini doğruladı ve olay örgüsünü şöyle anlattı: Yıldız Savaşları’ filmler ve TV şovları daha da acımasız. Orijinali iken Yıldız Savaşları üçleme, Jawas’tan Hutts’a kadar çok sayıda yabancı türü tanıttı, ön bölüm üçlemesi daha da fazlasını ekledi ve onları önemli ölçüde detaylandırdı, hatta bazılarını Yıldız Savaşları’ en güçlü Jedi’lar. Bununla birlikte, ön bölüm üçlemesindeki bir uzaylı ırkın yürek burkan bir ölümü yaşandı ve bu ancak şimdi, yani filmin yayınlanmasından neredeyse yirmi yıl sonra doğrulandı. Yıldız Savaşları: Bölüm II – Klonların Saldırısı.


İnteraktif, resimli rehberde Yıldız Savaşları: Klon Askerlerinin SırlarıMarc Sumerak tarafından yazılan, Kamino gezegeni hakkında bilgi içeren bir sayfa, görünüşe göre Kamino halkının neslinin tükendiğini doğruluyor. Metin şunu belirtir:

“Galaksinin en uzak köşelerinde yer alan bu sularla kaplı dünya, parlak bilim adamlarından oluşan bir ırka ev sahipliği yapıyordu. Kaminolular, Cumhuriyet için bir ordu kurmak üzere askere alınmadan çok önce, galaksinin klonlama konusunda önde gelen uzmanlarıydı.”

Alıntı boyunca geçmiş zamana dayanarak, özellikle de Kaminoluların kim olduğunu anlatırken, Klon Askerlerinin Sırları şunu öne sürüyor ki, İmparatorluk’un Kamino’ya yaptığı saldırının ardından Yıldız Savaşları: Kötü Gruptüm Kaminolular yok edildi.

Star Wars: The Secrets of the Clone Troopers’ın ön siparişini verin

İlgili

Star Wars: Tüm Büyük Türler En Zayıftan En Güçlüye Sıralandı

Star Wars’ta sayısız tür var. Bazıları son derece güçlü olsa da bazıları sandığımız kadar muhteşem değil.Star Wars, Kaminoluların Yok Edildiğini Doğruladı

İçinde Kötü Grup 1. sezon sona erdiğinde, klonların ana gezegeni Kamino saldırıya uğradı ve klonlama tesislerinin bulunduğu gezegenin başkenti Tipoca Şehri yok edildi. Ancak o zamanlar bu saldırıdan kaç Kaminolunun etkilendiği belli değildi. Bu olaydan sonra yaşanan can kaybının sarsıcı olduğu açıktı ve bölümün başlığının “Kamino Kayıp” olduğu göz önüne alındığında, ciddi bir hasar meydana geldiği açıktı. Ancak bu saldırı yalnızca bir şehri temsil ediyordu ve bu da tüm Kaminoluların ölümü anlamına gelmiyordu.


Şimdi ne yazık ki Yıldız Savaşları Bu uzaylı ırkının galaksiden tamamen yok edildiğini doğrulamış görünüyor. İle Klon Askerlerinin Sırları Kaminoluların kim olduğunu o kadar açık bir şekilde anlatıyor ki, tüm ırk yok edilmiş ve artık tarihe gömülmüş gibi görünüyor. Bu ölümün Tipoca Şehri’nin düşmesiyle aynı zamanda mı meydana geldiği açıklığa kavuşturulmamış olsa da, büyük olasılıkla suçun İmparatorluğun olduğu görülüyor, bu da tamamen ortadan kaldırmanın Karanlık Zamanlar sırasında bir noktada gerçekleşeceği anlamına geliyor.

Her ne kadar trajik olsa da bu mantıklıdır. Aynı alıntıda belirtildiği gibi, Kaminolular klonlama bilimi ve teknolojisinde benzersiz bir beceriye sahipti. Bu Cumhuriyet için uygun olsa ve Klon Savaşları boyunca kullanılsa da, kendi planlarını yapan İmparatorluk için bir tehdit haline geldi. Spesifik olarak Necromancer Projesi ve Palpatine’in klonlara ihtiyaç duyan diriliş planı nedeniyle İmparatorluk, Kamino’nun ayakta kalmasına veya Kaminoluların hayatta kalmasına izin veremezdi. Ne yazık ki bu da öneriyi destekliyor Klon Askerlerinin Sırları bu uzaylı ırkının gerçekten yok edildiği Yıldız Savaşları.


TÜM STAR WARS FİLMLERİ VE TV ŞOVLARI DISNEY+’DA İZLENEBİLİR

Teknory