Starfield Konsol Komutları

Bu büyüleyici RPG oyununda hile kodlarını etkinleştirmenin tek yolu konsol komutlarını kullanmaktır. Bunları nasıl uygulayacaklarını bilmek, oyuncuların beceri puanlarını artırmasına, tanrı modunu etkinleştirmesine, duvarlardan geçmesine ve oyundaki tüm öğeleri ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Olasılıklar sonsuzdur. Diğer Bethesda Game Studio oyunlarının hayranıysanız ve sıklıkla hileler kullanıyorsanız, “Starfield” konsolu komutlarını anlamak çok zor olmayacaktır. Size oyunda avantaj […]

Starfield Konsol Komutları

Bu büyüleyici RPG oyununda hile kodlarını etkinleştirmenin tek yolu konsol komutlarını kullanmaktır. Bunları nasıl uygulayacaklarını bilmek, oyuncuların beceri puanlarını artırmasına, tanrı modunu etkinleştirmesine, duvarlardan geçmesine ve oyundaki tüm öğeleri ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Olasılıklar sonsuzdur. Diğer Bethesda Game Studio oyunlarının hayranıysanız ve sıklıkla hileler kullanıyorsanız, “Starfield” konsolu komutlarını anlamak çok zor olmayacaktır.

Size oyunda avantaj sağlayacak temel “Starfield” konsol komutlarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Starfield’daki En İyi Konsol Komutları

Bu oyunda kullanabileceğiniz çok sayıda konsol komutu bulunmaktadır. Ancak hepsi işlevsel değildir ve bazılarını diğerlerinden daha fazla kullandığınızı göreceksiniz. Ayrıca “Starfield” komutlarını ve hilelerini etkinleştirmenin oyundaki tüm başarılarınızı devre dışı bırakacağını unutmayın. Aşağıdaki listede, muhtemelen günlük olarak kullanacağınız en iyi “Starfield” konsol komutlarından bazıları yer almaktadır.

Komutları Değiştir

Konsol Komutu Detaylar
zaman Ölümsüz Modu Geçişi Sağlar – Hasar alırken bile sağlık çubuklarınızın asla sıfıra düşmemesini sağlar.
thm Tanrı Modunu Değiştir – Oyunculara tam bir yenilmezlik ve sınırsız cephane kaynağı sunar.
psb Bu, oyundaki tüm güç ve yetenekleri etkinleştirmenize yardımcı olur.
tespit etmek Komut, NPC’lerin tespitini engellemenize ve bunlardan kaçınmanıza yardımcı olur.
tcai Bu komut, savaş yapay zekasının size saldırmamasını sağlar. Oyuncular, istemi iki kez uygulayarak hileyi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir.
tcl Karakter çarpışmasını ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Komut size duvarlar ve zeminler gibi engellerin üzerinden uçma yeteneği verir.
tgp Bu komutla duraklatma durumunu etkinleştirin.
tfc Bu komut serbest kamerayı değiştirir.
tmm 1 Bu komut, bir gezegenin yüzeyindeki tüm konumları vurgulamak için haritaya işaretçiler eklemenize yardımcı olur. Bu komutun kalıcı olduğunu ve tmm 0 yazarak geri alınamayacağını unutmayın.
sgtm (Değer) Bu komutla oyunun hızını değiştirin. 1’den küçük bir değer onu yavaşlatır, daha yüksek bir değer ise artırır.
geçmiş zaman [#] Bu komut belirli sayıda saati geçirir.
yerçekimi ölçeğini (Değer) ayarla Bu komut yerel yerçekimini ayarlamanıza yardımcı olur.
ayar ölçeği (Değer) Komut öncelikle NPC’ler için tasarlanmıştır. oyun içinde kendisinin veya belirli bir nesnenin boyutunun küçültülmesine veya arttırılmasına yardımcı olur.

Hedeflenen Komutlar

Additem (Öğe Kimliği) (Değer) Bu komut diğer oyunlardan tanıdık gelebilir. Karakterinizin envanterine belirli türdeki öğeleri tanıtır.
Ref (ID).amod (OMOD Kimliği) Bu komutla seçtiğiniz cephaneye benzersiz silah modları ekleyin. Komut konsolu menüsüne gidip yere düşen herhangi bir öğeye tıklayarak bir öğenin referans kimliğini bulabilirsiniz. Bu, tanımlayıcıyı elde etmenize yardımcı olacaktır.
Ref ID.rmod (OMOD Kimliği) Bu komut, oyuncuların önceden tanımlanmış silah modlarını referans mühimmattan silmelerine yardımcı olur. Kimlik alma yöntemi yukarıda belirtilen komuta benzer.
hepsini öldür Bu komutu kullanmak bölgenizdeki tüm NPC’leri öldürecektir.
kah Bu komut yakınınızdaki tüm kötü NPC’leri ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.
diriltmek Eğer istemeden bir NPC’yi ortadan kaldırırsanız, bu komut hatanızı düzeltmenize yardımcı olacaktır. Bunu başarılı bir şekilde yapmak için oyuncuların, hile kodunu uygularken referans kimliklerini görebilmeniz için konsolun komut menüsünde karakteri seçtiklerinden emin olmaları gerekir.
Kilidini aç Bu komut hedef kapınızı veya konteynerinizi açmanıza yardımcı olur. Ancak bu yalnızca komuta girmeden önce girişin kilidini açmaya çalışırsanız işe yarayacaktır.
menüyü göster uykubekleme menüsü Uyku/Bekle Menüsünü Göster – Bekleme menüsü aracılığıyla zamanı değiştirmenin kolay bir yolu. Bu işleve hızlı erişim sağlar.
zorla kanama Bu komutu kullanmak karakterin taşmasına neden olur.

Oyuncu Komutları

player.setlevel (Değer) Bu hile, karakterinizi oyunda tercih ettiğiniz bir aşamaya yerleştirmenizi sağlar.
player.additem (Öğe Kimliği) (Değer) Envanterinizde belirtilen öğelerin sayısını artırmanıza yardımcı olur.
player.placeatme (Öğe Kimliği) (Değer) Komut, karakterinizin önünde belirli öğeleri ve yaratıkları ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.
player.paycrimgold 0 0 (Grup Kimliği) Bu komut, oyuncuların hapisten uzak kalmaları için ödül ödemelerine yardımcı olur. Ayrıca belirli bir gruptan gelen tüm ganimeti korumalarına da olanak tanır.
Gösterim menüsü oynatıcısı 1 Karakterinizin adı, özellikleri ve görünümü gibi özelliklerini değiştirmek için görünüm menüsüne erişin.
player.removeperk (Avantaj Kimliği) Bu komut, beceri, özellik ve arka plan gibi belirtilen oyuncu özelliklerini kaldırır.
player.addperk (Park Kimliği) Bu komutla karakterinize belirtilen özellikleri, becerileri ve geçmişi ekleyin. Bunun çalışması için yedek bir avantaj slotunun olması gerekir.
player.setav taşıma ağırlığı (Değer) Bu komutla taşıma ağırlığınızı belirli bir değere ayarlayarak artırın.
player.additem t [#] Bu komut envanter kredilerinizi artırır. “Hash” değeri eklenmesini istediğiniz miktarı temsil eder.
player.additem a [#] Bu komutla digipick’i envanterinize ekleyin.
player.setav sağlığı (Değer) Bu komut, sağlığınızı oyundaki en yüksek standartta optimize etmenize olanak tanır.
player.setpos x (Değer) Bu komut karakterinizi X ekseni boyunca hareket ettirmek için idealdir.
oyuncu. setav.speedmult (Değer) Bu komut karakterinizin hızını artırır. Efektin artması için girdiğiniz değerin 100’ün üzerinde olduğundan emin olun.
cinsiyet değiştirme Bu komutla karakterinizin cinsiyetini değiştirin ve onu varsayılan yapısına döndürün.
player.setav yıldız gücü (Değer) Bu komutla tam gücünüzü belirtilen sayı kadar artırın.
setforcespeechchallengeher zaman başarılı ol [1 or 0] 1’e girerseniz karakteriniz tüm konuşma zorluklarında başarılı olacaktır. Komuta [setforcespeechchallengealwaysfail] ters etki yaratır.

Görev Komutları

sak Bu komut oyundaki ana hikayeyi ve tüm yan görevleri başlatır. Bu komutu çalıştırmak oyununuzu bozabilir, bu nedenle dikkatli ilerleyin. Bu hileyi uygulamadan önce oyununuzu kaydetmeniz en iyisidir.
çaklar Bu komutla oyundaki tüm görevleri anında tamamlar. Ayrıca oyununuzun çökmesine de neden olabilir.

PC’de Starfield Konsol Komutlarını Kullanma

“Starfield”da komutları girmek ve çalıştırmak için oyuncuların öncelikle konsola erişmesi gerekiyor. Aşağıdaki adımlar bunu nasıl yapacağınız konusunda size yol gösterecektir:

  1. Konsolu açmak için klavyenizdeki “tilde” (~) tuşuna basın. “ESC” tuşunun hemen altında bulunur.
  2. Konsol komutunuzu yazın.
  3. Hileyi uygulamak için “Enter” tuşuna basın.

Konsol büyük/küçük harfe duyarlı değildir; bu nedenle, amaçladığınız işlemi etkilemeden komutu küçük ve büyük harflerle yazabilirsiniz.

Xbox’ta Starfield Konsol Komutlarını Kullanma

Oyuncular Xbox’ta komut konsolu bulunmadığından “Starfield” komutlarını ve hilelerini kullanamazlar. Ancak oyunu bir PC’ye yüklediyseniz, istemleri bilgisayar aracılığıyla etkinleştirebilirsiniz. PC’nizde etkinleştirdiğiniz hileleri kullanabilmeniz için kaydı oyun konsolunuza yükleyin. Xbox’ta “Starfield”ı satın aldıysanız başka bir kopya satın almanıza gerek yoktur. “Her Yerde Oynat” özelliği aynı zamanda oyunu bilgisayarınızda oynamanıza da olanak tanır.

Starfield’ın Konsol Komutlarıyla Evreni Yönetin

Bethesda’nın en son RPG’sinde manevra yapmanın ve ona hükmetmenin bir yolunu arıyorsanız, konsol komutları başvuracağınız kaynaktır. Oyunu kendi avantajınıza olacak şekilde değiştirmenize olanak tanırlar. Bunlar yenilmezlik kazanmak ve kredinizi artırmak gibi şeyleri içerir. Çok sayıda “Starfield” konsol komutunu kullanabilseniz de bu makale, kazanmanıza yardımcı olacak en önemli komutları ele aldı.

“Starfield”da konsol komutlarını kullanıyor musunuz? En sevdiğiniz hangisi ve neden? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory