Steam ile VPN Nasıl Kullanılır

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez. Eğer bir oyuncuysanız, muhtemelen coğrafi kısıtlamalara aşinasınızdır. Belirli oyunlar ülke veya bölgeye göre kısıtlanmıştır ve bazı ülkelerde Steam’i erişilemez kılan kısıtlayıcı sansür yasaları vardır. Steam’deki kısıtlanmış içeriğe erişmek ve yurtiçinde veya yurtdışındayken daha iyi fiyatlar elde etmek istiyorsanız, VPN teknolojisi […]

Steam ile VPN Nasıl Kullanılır

Feragatname: Bu sitedeki bazı sayfalar bir satış ortağı bağlantısı içerebilir. Bu, yazımızı hiçbir şekilde etkilemez.

Eğer bir oyuncuysanız, muhtemelen coğrafi kısıtlamalara aşinasınızdır. Belirli oyunlar ülke veya bölgeye göre kısıtlanmıştır ve bazı ülkelerde Steam’i erişilemez kılan kısıtlayıcı sansür yasaları vardır. Steam’deki kısıtlanmış içeriğe erişmek ve yurtiçinde veya yurtdışındayken daha iyi fiyatlar elde etmek istiyorsanız, VPN teknolojisi ağınızın bölgesini değiştirmenize yardımcı olabilir, böylece başarılı bir şekilde giriş yapabilir ve istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz.

Bu yazıda, nerede yaşarsanız yaşayın, coğrafi kısıtlamaları atlayabilmeniz ve Steam’deki herhangi bir oyuna erişebilmeniz için Steam ile bir VPN’i nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Neden Steam ile VPN Kullanmalı?

Steam, oyun satın almanıza ve oynamanıza izin veren popüler bir dijital dağıtım platformudur. Hizmette 50.000’den fazla başlık bulunan 120 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. En popüler özelliklerinden biri, dünyanın herhangi bir yerindeki arkadaşlarla veya yabancılarla çok oyunculu çevrimiçi oyunlar oynamaktır. Ancak, bu oyunların bazıları ülke veya bölgeye göre kısıtlanabilir.

Coğrafi kısıtlamalar sinir bozucu. En sevdiğiniz oyunu oynamanızı, en yeni sürümleri görmenizi ve hatta Steam gibi bir çevrimiçi hizmete erişmenizi engelleyebilirler. Kısıtlanmış içeriğe erişmek isteyen oyuncular için, ağlarının bölgesini değiştirmek için VPN teknolojisini kullanmak uygun bir seçenektir.

Bir sanal özel ağ veya VPN, IP adresinizi gizler ve sizi gözetimden korumak için verilerinizi şifreler. Bir VPN, daha kapsamlı bir oyun kitaplığı, cep dostu fiyatlandırma veya daha hafif sansür yasaları ile başka bir ülkede bir IP adresi sağlayarak çevrimiçi etkinliğinizi maskeler.

Bölgenizi değiştirmek için VPN teknolojisini kullanma sürecine “coğrafi konumu değiştirme” veya “konumunuzu yanıltma” denir.

Sınırlı Fırsat: 3 ay ÜCRETSİZ!

Bugün piyasada birkaç VPN hizmeti olmasına rağmen, çoğu oyuncu kullanmayı tercih ediyor. ExpressVPNve iyi bir nedenden dolayı.

Ayrıca Bakınız: oyun İçin En İyi VPN

Steam için ExpressVPN Kullanmanın Avantajları

İster yeni oyunların kilidini açmak, ister sadece gizliliğinizi korumak isteyin, ExpressVPN sizin için mükemmel VPN’dir. Hizmet, kullanımı güvenli ve kolay hale getiren tonlarca özelliğe sahiptir.

Sınırsız Sunucu Anahtarı

İle ExpressVPN, oyuncular 94’ten fazla ülkede 160 sunucuya erişebilir. Verilerinizin güvenliği ve güvenliği konusunda endişelenmenize gerek kalmadan sunucuları istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz. Örneğin, Chicago’daysanız, Doğu Londra’daki bir sunucuya bağlanabilir ve yalnızca Birleşik Krallık’ta bulunan oyunların keyfini çıkarabilirsiniz.

Güvenilir bir VPN ile, en sevdiğiniz oyunun sansürlenmediği bir ülkede bulunan bir sunucuya erişme şansınız daha yüksek olacaktır.

Cihazlarla Mükemmel Uyumluluk

ExpressVPN, Mac, Android, iOS, Windows ve yönlendiriciler dahil olmak üzere herhangi bir cihaz için kurulabilir. Size HD olarak akış yapma veya herhangi bir kısıtlama veya saklama kaydı olmaksızın istediğiniz herhangi bir şeyi indirme özgürlüğü veren gelişmiş özelliklerle tasarlanmıştır.

sınırsız bant genişliği

yapan bir diğer özellik ExpressVPN rakiplerinden sıyrılmak, sınırsız bant genişliğidir. İnternet servis sağlayıcınız (İSS) tarafından aylık bir üst sınır veya kısıtlama yoktur. Bu, abonelik döngünüzün başından sonuna kadar ışık hızında tarama hızlarına kilitlenebileceğiniz anlamına gelir.

Bölünmüş Tünel Açma

Hizmet, trafiğinizin bir kısmını şifreli sanal özel ağ (VPN) tüneli üzerinden gönderen, geri kalanını ise açık ağ üzerindeki ayrı bir tünel üzerinden yönlendiren bölünmüş tünel adı verilen harika bir özellikle birlikte gelir.

Bu, endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir ExpressVPN internet bağlantınızı yavaşlatıyor.

Kullanım kolaylığı

ExpressVPN’i kurmak, uygulamayı yüklemek ve cihazınızı güvenli bir sunucuya bağlamak kadar kolaydır; kullanmak için teknik becerilere ihtiyacınız yok.

Steam ile VPN Nasıl Kullanılır

Steam’de ExpressVPN gibi bir VPN kullanmak için iki ana adımdan geçmelisiniz:

VPN’inizi Kurun

ExpressVPN kullanarak bir VPN kurmak nispeten basittir. Halihazırda ExpressVPN’niz varsa, bir sonraki bölüme geçebilirsiniz.

 1. Resmi web sitesini ziyaret edin ve üye olmak bir hesap için.
 2. İhtiyaçlarınıza uygun bir abonelik planı edinin. Aylık plan, altı aylık plan ve hatta yıllık planla gidebilirsiniz.
 3. ExpressVPN uygulamasını cihazınıza yükleyin. Android, iOS, Windows ve Mac dahil olmak üzere herhangi bir cihaz için bir sürümü vardır.
 4. Uygulama cihazınıza yüklendikten sonra, başlatın ve oturum açmak için kimlik bilgilerinizi girin.
 5. Hizmeti etkinleştirmek için uygulamanın ana ekranında “Açık” simgesine tıklayın. Bu noktada, uygulama sizin için otomatik olarak bir Akıllı Konum seçecektir. Bu, deneyiminizi hız, gecikme ve mesafe açısından optimize eden sunucu konumudur. Aklınızda belirli bir sunucu konumu yoksa, uygulamanın seçimini yapabilirsiniz. Ancak, trafiğinizi belirli bir konumdaki bir sunucu üzerinden tünellemek istiyorsanız, 6. adıma geçin.
 6. Ana sayfadaki üç noktaya (üç küçük nokta) dokunun.
 7. ExpressVPN kullanıcıları arasında en yüksek miktarda trafiği gören sunuculardan birini seçmek için “Önerilen” seçeneğine dokunun. Kullanabileceğiniz tüm sunucuların genişletilmiş bir listesini görmek için “Tüm konumlar”a dokunun.
 8. Bir VPN sunucusu barındıran şehirleri görmek için listedeki herhangi bir ülkeye dokunun. Örneğin, İngiltere ile giderseniz, Londra’da bir sunucu seçebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz sunucu konumunu seçtikten sonra, ExpressVPN otomatik olarak bağlanır ve sizi anonim gezinme için güzel bir şekilde ayarlar. Artık kurulum sürecinde seçilen ülkeden bir oyuncu kılığında çok oyunculu oyunlara katılabilirsiniz.

Ek olarak, artık verilerinizi dijital arenada bilgisayar korsanlarına ve diğer kötü niyetli aktörlere ifşa etme konusunda çok fazla endişe duymadan Steam ve diğer platformlara internet üzerinden göz atabilirsiniz.

İstediğiniz Mağazadan oyun Satın Alın

Steam’deki bir oyunun maliyeti genellikle yaşadığınız yere göre değişir. Örneğin, Asya’daki bir oyuncu, söz konusu başlık aynı olsa bile ABD’deki başka bir oyuncuyla aynı fiyatı ödemeyecektir.

Bölgesel fiyatlandırma genellikle yaşam maliyeti ve yerel içerik yetkilileri tarafından uygulanan lisans ücretleri gibi konuları yansıtır.

Cihazınızda etkinleştirilen bir VPN ile Steam mağazası ülkenizi değiştirebilir ve dünya çapındaki herhangi bir mağazadan oyun satın alabilirsiniz.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Steam’i başlatın ve menüye gidin.
 2. “Hesap ayrıntıları”nı tıklayın.
 3. “Mağaza ülkesini güncelle”yi seçin. Bu noktada, Steam’in algoritmaları konumunuzu otomatik olarak algılayacaktır (ya ExpressVPN Akıllı Konumunuz ya da seçtiğiniz herhangi bir konum). Manuel olarak bir konum giremezsiniz.
 4. “Mağaza”ya gidin, satın almak istediğiniz ürünü seçin ve sepetinize ekleyin.
 5. “Kendim İçin Satın Al”ı tıklayın.
 6. Açılır ekrandan bir ödeme yöntemi seçin.
 7. Fatura bilgilerinizi ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 8. Satın alma işlemini tamamlamak için yeni ülkenizi seçin.

Tüm bunlar kulağa kolay gelse de bir püf nokta var: Belirli bir mağazadan başarılı bir şekilde satın almak için o ülkede kayıtlı bir ödeme yöntemi eklemelisiniz. Örneğin, Birleşik Krallık Steam mağazasından Visa kartı kullanarak bir oyun satın alıyorsanız, kartınızın Birleşik Krallık’ta kayıtlı olması gerekir.

En Sevdiğiniz Başlıkların Kilidini Açın

Steam, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce oyun içeren harika bir oyun platformudur. Ne yazık ki, yalnızca bölgenizdeki onaylanmış oyunların keyfini çıkarabilirsiniz ve şirketin bölgesel fiyatlandırması, her zaman en iyi teklifi alamayacağınız anlamına gelir.

İyi olan şey, bir VPN’in bu kısıtlamaları aşmanıza ve istediğiniz mağazadan istediğiniz oyunu satın almanıza yardımcı olabilmesidir.

ExpressVPN Steam için en iyi VPN’dir. Hızlıdır, güvenilirdir, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sunucuya sahiptir ve risksiz deneyebilmeniz için para iade garantisi sunar. ExpressVPN yanınızdayken bir daha asla gecikme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Artık bir VPN’i buharla nasıl kullanacağınızı ve bunu yapmanın faydalarını bildiğinize göre, bir dener misiniz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

Teknory