Şu anda Disney+’taki en iyi 10 korku filmi (Aralık 2022)

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-12-09T10:30:00 ❘ Güncellenmiş: 2022-12-09T10:46:27 Alien ve The Sixth Sense’den Predator ve The Fly’a kadar şu anda Disney+’taki en iyi korku filmleri burada. Disney, daha çok aile dostu ücretlerle uğraşmayı tercih eden, korku çıktılarıyla tanınan bir stüdyo değil. Ancak Mouse House, 20th Century Fox’u satın aldığından beri, akış hizmeti Disney + ‘daki […]

Şu anda Disney+’taki en iyi 10 korku filmi (Aralık 2022)

Yayınlanan: 2022-12-09T10:30:00

Güncellenmiş: 2022-12-09T10:46:27

Alien ve The Sixth Sense’den Predator ve The Fly’a kadar şu anda Disney+’taki en iyi korku filmleri burada.

Disney, daha çok aile dostu ücretlerle uğraşmayı tercih eden, korku çıktılarıyla tanınan bir stüdyo değil. Ancak Mouse House, 20th Century Fox’u satın aldığından beri, akış hizmeti Disney + ‘daki korku filmlerinin miktarı gibi değişti.

Ve 2022’nin şimdiye kadarki en hafife alınan korku filmleri, en iyi korkutucu olmayan korku filmleri ve en iyi korku filmleri listelerimizden de görebileceğiniz gibi, Dexerto’da korkuyu seviyoruz.

Aşağıda, şu anda Disney+’ta mevcut olan, alfabetik sırayla listelenmiş ve zombiler, iblisler, uzaylılar, hayaletler, büyük bir sinek ve ölü insanları görebilen bir çocuk gibi karakterlerin yer aldığı en iyi 10 korku filmi yer almaktadır.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Disney+’daki en iyi korku filmleri: Alien (1979)

sigourney-weaver-uzaylı20. Yüzyıl Tilkisi

Alien’daki Sigourney Weaver.

Bir zenomorf maratonu yapmak istiyorsanız, tüm Alien filmleri Disney+’ta. Ancak orijinal 1979 filmi, yalnızca serinin en iyisi değil, aynı zamanda tüm zamanların en büyük korku filmlerinden biri olmaya devam ediyor. Nostromo ekibine hayat veren muhteşem oyuncu kadrosu sayesinde. Geminin ve yaratığın inanılmaz tasarımı sayesinde. Ve Ridley Scott’ın Dan O’Bannon’ın uzaylı kadar acımasız ve verimli senaryosundaki gerilimi son damlasına kadar çekmesiyle, ustaca bir yönetmenlik sayesinde.

Disney+’daki en iyi korku filmleri: The Empty Man (2020)

boş adamboş adam20. Yüzyıl Stüdyoları

The Empty Man’de korkunç olaylar!

Serbest bırakıldığında bir nebze gömülen The Empty Man, uzun soğuk bir açıktan yıkıcı bir sona kadar korkuttuğu için aranmaya değer. James Badge Dale, karısının ve çocuğunun ölümüyle uğraşırken, unvan efsanesini araştıran eski bir dedektifi oynuyor. Soruşturma onu bir tarikatla çatışma rotasına sokar ve çok geçmeden her şeyin bağlantılı olduğunu görür…

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Disney+’daki en iyi korku filmleri: The Fly (1986)

jeff-goldblum-in-the-flyjeff-goldblum-in-the-fly20. Yüzyıl Tilkisi

The Fly’daki Jeff Goldblum.

Bir filmi yeniden yapacaksan, onu farklı ya da daha iyi yapmalısın derler. David Cronenberg’in 1958’deki The Fly’ın 1986 güncellemesi, selefinden daha tuhaf, daha kanlı ve daha korkutucu olarak her ikisini de yapmayı başarıyor. Jeff Golblum, maddeyi ışınlamak için bir makine icat eden, ancak daha sonra yanlışlıkla kendini ışınlayan garip bir bilim adamı rolünde. ve ciddi şekilde berbat sonuçları olan bir sinek. Çarpık korku kadar trajik bir aşk hikayesi olan The Fly en iyi aç karnına izlenir.

Disney+’daki en iyi korku filmleri: Jennifer’s Body (2009)

jennifers-vücutta megan-tilkijennifers-vücutta megan-tilkiDisney+

Jennifer’s Body’deki Megan Fox.

Jennifer’s Body, şeytani bir mizah anlayışına sahip akıllı, sofistike, feminist bir korku filmi. Megan Fox, Şeytan’a bakire kurban olarak sunulduğunda erkeklerle beslenen bir iblise dönüşen popüler bir amigo kız olan başlık karakterini oynuyor. Amanda Seyfried, çaresizce onu durdurmaya çalışmadan önce Jennifer’a yardım etmeye başlayan muhtaç en iyi arkadaşı Needy’yi oynuyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Disney+’daki en iyi korku filmleri: The Night House (2020)

rebecca-hall-in-the-gece-evinderebecca-hall-in-the-gece-evindeProjektör Resimleri

The Night House’da Rebecca Hall ve Sarah Goldberg.

The Night House, hayata bir Hellraiser sunumu olarak başladı ve burada iş başında olan kötü güçler ile Clive Barker klasiği arasında benzerlikler var. Rebecca Halls, korkunç rüyalar görmeye başlayan kocasının ölümüyle sersemlemiş bir kadın olarak büyüleyici bir performans sergiliyor; korkutucu ve nihayetinde yürek burkan sonuçlarla onu geçmişini araştırmaya iten vizyonlar.

Disney+’daki en iyi korku filmleri: The Omen (1976)

henry-spencer-stephens-in-the-omenhenry-spencer-stephens-in-the-omen20. Yüzyıl Tilkisi

The Omen’deki Henry Spencer Stephens.

The Omen, ünlü bir yönetmen tarafından yönetilen ve büyük yıldızların yer aldığı büyük bütçeli bir korku filmidir ve bu genellikle bir felaket tarifidir. Ya da en azından korku eksikliği. Neyse ki, The Omen, Gregory Peck’in başrolünde oynadığı, Amerikalı bir diplomatın Şeytan’ın soyunu büyütme hikayesini anlatan etkileyici bir oyuncu kadrosu sunuyor. Öldürmeler unutulmaz, bolca korku var ve Harvey Spencer Stephens, genç Damien olarak ürkütücü.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Disney+’daki en iyi korku filmleri: Predator (1987)

avcıavcı20. Yüzyıl Tilkisi

Predator’daki Predator.

Alien’a çok benzer şekilde, tüm Predator filmleri Disney+’ta ve her biri mitosa ilginç bir şeyler katıyor, son çıkan Prey ile göze çarpan bir giriş. Ama orijinali tavsiye ediyoruz çünkü itibari canavarı insan özel efektli Arnold Schwarzenegger ile karşı karşıya getiriyor, bu da dövüşü adil kılıyor ve aksiyon sinemasındaki en kanlı ölümlerden bazılarıyla sonuçlanıyor.

Disney+’daki en iyi korku filmleri: Ready or Not (2019)

samara-dokuma-hazır-ya da-değilsamara-dokuma-hazır-ya da-değilFox Projektör Resimleri

Samara Dokuma Hazır mı Değil mi.

Samara Weaving, kayınvalidesi onu öldürmeye çalıştığında evliliği sallantılı bir başlangıç ​​yapan yeni evli bir kadın olarak muhteşem bir performans sergiliyor. Komedi ve korkuyu zahmetsizce birleştiren Ready or Not, en karanlık yerlerde mizah bulurken, öldürmeler, özellikle şok edici ve komik doruk sırasında, tutarlı bir şekilde zekice yaratıcıdır.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Disney+’daki en iyi korku filmleri: Altıncı His (1999)

bruce-willis-ve-haley-joel-osment-altıncı anlamdabruce-willis-ve-haley-joel-osment-altıncı anlamdaİyi manzara

Altıncı His filminde Bruce Willis ve Haley Joel Osment.

Yazar-yönetmen M. Night Shyamalan, küresel gişede bütçesinin 15 katından fazlasını kazanan bu hayalet hikayesiyle korku sahnesine fırladı. Bruce Willis, sorunlu çocuk psikoloğu Malcolm Crowe rolünde hiç bu kadar iyi olmamıştı, Haley Joel Osment ise “her zaman” ölü insanlar gören 9 yaşındaki hastası Cole Sear rolünde harika çocuk performanslarından birini sergiliyor. Bükülme efsanevidir, ancak hem harika bir karakter çalışması hem de dokunaklı bir dram olan Altıncı His onsuz da çalışırdı.

Disney+’taki en iyi korku filmleri: Gece Kurtadam (2022)

Disney+'daki en iyi korku filmlerinden biri olan Werewolf by Night.Disney+'daki en iyi korku filmlerinden biri olan Werewolf by Night.Disney+

Meksikalı aktör Gael Garcia Bernal, Werewolf by Night’ta baş karakteri oynuyor.

Eksiksiz bir özellik olmasa da, Marvel’in bu ‘Özel Sunumu’ yine de bir TV şovundan daha uzun, bu yüzden listemizi oluşturuyor. Gael Garcia Bernal, ölümcül bir canavar avına karışan itibarlı kurt adamı oynuyor. Dexerto incelemesinde Werewolf by Night hakkında şunları söylemek zorunda kaldık: “Jack’in Malibu’dan 18 yaşında zengin bir çocuk olduğu çizgi roman kaynak materyalinden oldukça uzak. Ancak değişiklikler mantıklı, komediye trajedi katıyor ve filme, canlandırdığı pek çok büyük dehşetle uyumlu, zamansız bir kalite kazandırıyor.”

Daha fazla korku için hemen Netflix, Amazon ve Hulu’daki en iyi korku filmlerine göz atın. Disney+’a kaydolabilirsiniz burada.

Teknory