Şu Anda Piyasadaki En İyi 8 80+ İnç TV

Sony’nin Bravia XR serisindeki herhangi bir modelde hata yapmak zordur ve X95K 85 inç, grubun en büyüğüdür. Markanın XR işleme teknolojisi, her kareyi analiz eder ve yalnızca renk veya kontrast temelinde optimize etmek yerine, görüntüleyenlerin bakma olasılığının en yüksek olduğunu düşündüğü alanları vurgular. X95K, OLED kullanımına bir alternatif olan mini LED teknolojisini kullanan kendi boyutunda […]

Şu Anda Piyasadaki En İyi 8 80+ İnç TV

Sony’nin Bravia XR serisindeki herhangi bir modelde hata yapmak zordur ve X95K 85 inç, grubun en büyüğüdür. Markanın XR işleme teknolojisi, her kareyi analiz eder ve yalnızca renk veya kontrast temelinde optimize etmek yerine, görüntüleyenlerin bakma olasılığının en yüksek olduğunu düşündüğü alanları vurgular. X95K, OLED kullanımına bir alternatif olan mini LED teknolojisini kullanan kendi boyutunda birkaç TV’den biridir. Geleneksel LED’ler, arkadan aydınlatma gerektirdiklerinden OLED panellerle aynı mükemmel siyahları üretmekte zorlanırken OLED gerektirmez. Bunu çözmek için Sony, ekranın her alanında daha fazla karartma kontrolü sağlayan mini LED’ler kullandı. Bu, daha parlak alanlardan daha karanlık alanlara “sızan” ışığın azaltılmasına yardımcı olur, daha derin, daha zengin bir görüntü oluşturur ve Sony’nin Bravia XR serisini OLED TV’lerin en iyileriyle görüntü kalitesinde tam oraya getirir.

Biraz daha dayanabilirseniz, Sony kısa süre önce 2023 XR serisinin elden geçirildiğini duyurdu ve yakında piyasaya sürülecek, ancak şimdilik somut bir çıkış tarihi yok. Ekstra işlem gücü eklemenin yanı sıra bu güncelleme, VRR ve Hareket Bulanıklığı Azaltma seviyesini ayarlama seçenekleri ve yeniden tasarlanmış oyun Menüsü ile PlayStation 5 oyuncuları için iyi bir haber anlamına geliyor. Şimdilik, Bravia XR serisinin en iyi performansı X95K olmaya devam ediyor. Amazon’da 3.998 dolara satışta yazarken.

Teknory