Tales of Kenzera: Zau, Bantu Efsanesinden Esinlenen Büyülü Bir Metroidvania’dır

oyun Ödülleri, merakla beklenen oyunlara yönelik hevesli bakışlarla dolu ama tören aynı zamanda pek çok sürprizle de dolu. Bunlardan biri, Surgent Studios’un ilk oyunu olan Tales of Kenzera: Zau adlı gösterişli Metroidvania’dır. Zau, babasını ölümden geri getirme arayışında olan bir çocuktur. Ölüm Tanrısı Kalunga’nın rehberliğinde, savaşçı bir şaman olarak yeteneğini Kenzera topraklarında dolaşan ataların ruhlarını […]

Tales of Kenzera: Zau, Bantu Efsanesinden Esinlenen Büyülü Bir Metroidvania’dır

oyun Ödülleri, merakla beklenen oyunlara yönelik hevesli bakışlarla dolu ama tören aynı zamanda pek çok sürprizle de dolu. Bunlardan biri, Surgent Studios’un ilk oyunu olan Tales of Kenzera: Zau adlı gösterişli Metroidvania’dır.

Zau, babasını ölümden geri getirme arayışında olan bir çocuktur. Ölüm Tanrısı Kalunga’nın rehberliğinde, savaşçı bir şaman olarak yeteneğini Kenzera topraklarında dolaşan ataların ruhlarını yenmek için kullanıyor. Başlıca araçları bir çift sihirli maskedir; Ay maskesiyle zamanı manipüle edebilir ve düşmanları kristalize edebilir ve Güneş maskesi onun ateşli mızraklar fırlatmasına olanak tanır. Stüdyo kurucusu Abubakar Salim, iki maskenin, oyuncunun menzilli ve yakın dövüş modları arasında geçiş yapmasına olanak sağlaması açısından Devil May Cry serisini anımsattığını söylüyor.

Dünya, parlak renkler ve efsanevi canavarlarla Bantu bilgisinden ve görüntülerinden ilham alıyor. Ayrıca oyunun müzikleri Half Mermaid’s Telling Lies ve Immortality’nin müziklerini yapan İngiliz besteci Nainita Desai tarafından yapılacak.

Salim, Surgent’i 2019’da kurdu ancak çoğu oyuncu onu şu anda Assassin’s Creed Origins’teki Bayek’in sesi olarak tanıyor. Ona göre babasının vefatı onu yeni bir proje yaratmaya motive etti; bir video oyunu biçiminde bir acı hikayesi anlatmak istiyordu. Beş yıl sonra Ridley Scott Yaratıcı Grubu ve Kritik Rol’ün yardımıyla Tales of Kenzera: Zau bu hikayeyi anlatıyor.

Fragman, Tales of Kenzera: Zau’nun 23 Nisan 2024’te PlayStation, Xbox, Switch ve PC’ye geleceği haberiyle sona erdi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow