Taylor Swift Albümü ‘İşkence Yapan Şairler Departmanı’ Çıkış Tarihi, Şarkı Listesi ve Daha Fazlası

16 Nisan 2024 17:08 Taylor Swift ‘İşkence Gören Şairler Departmanı’nı duyurdu. Resim: Getty Taylor Swift’in yeni albümü ne zaman çıkıyor, ‘İşkence Gören Şairler Departmanı’ ne anlama geliyor? Peki parça listesinde hangi şarkılar olacak? Şimdiye kadarki tüm ayrıntılar için okumaya devam edin. Tam da Taylor Swift’in son iki yeniden yayınlama projesi üzerinde çalıştığı ve The Eras […]

Taylor Swift Albümü ‘İşkence Yapan Şairler Departmanı’ Çıkış Tarihi, Şarkı Listesi ve Daha Fazlası

16 Nisan 2024 17:08

Taylor Swift ‘İşkence Gören Şairler Departmanı’nı duyurdu.

Resim: Getty


Taylor Swift’in yeni albümü ne zaman çıkıyor, ‘İşkence Gören Şairler Departmanı’ ne anlama geliyor? Peki parça listesinde hangi şarkılar olacak? Şimdiye kadarki tüm ayrıntılar için okumaya devam edin.

Tam da Taylor Swift’in son iki yeniden yayınlama projesi üzerinde çalıştığı ve The Eras Tour’da dünya çapında performans sergilediği için sürpriz albümlerini duyurmaya ara verdiğini düşündüğümüz sırada, 2024 Grammy’de bunu açıkladığında ağzımız açık kaldı. Son iki yıldır yeni bir rekor üzerinde çalışıyorum.

‘Midnights’ ile En İyi Pop Vokal Albümü ödülünü alırken, 14 kez Grammy kazanan sanatçı, sahneden inip sosyal medya kanallarında kapak fotoğrafını yayınlamadan önce yepyeni albümünü duyurdu.

Konuşması sırasında şunları söyledi: “Son iki yıldır sizden sakladığım bir sırrı size anlatarak hayranlarıma teşekkür etmek istiyorum. Yani yepyeni albümüm 19 Nisan’da çıkıyor. Adı ‘İşkence Gören Şairler Dairesi’.”

Taylor, aşağıda görebileceğiniz parça listesini çıkardığından beri hayranlar, yeni şarkıların eski sevgilisi Joe Alwyn hakkında olduğuna inanıyor.

Erkek arkadaşı Travis Kelce’nin yakında The Eras Tour’da kendisine katılacağı Taylor da albüm kapağını yayınladı; kendisinin siyah iki parçalı beyaz bir yatakta uzandığı siyah beyaz bir fotoğraf. Taylor, ilk duyurudan bu yana albümün dört versiyonunu yayınladı; hepsi bonus parçalarla birlikte.

‘Tortured Poets Departmanı’ ne zaman çıkıyor ve şarkı listesinde hangi şarkılar var? En son gelişmeleri aşağıda bulabilirsiniz…

Taylor Swift, 2024 Grammy Ödülleri'nde yeni albümünü duyurdu

Taylor Swift, 2024 Grammy Ödülleri’nde yeni bir albüm duyurdu.

Resim:
Getty


‘İşkence Gören Şairler Departmanı’ yeni bir albüm mü?

Evet! ‘Tortured Poets Departmanı’ Taylor’ın yepyeni bir albümü ve yeniden kayıt projesi üzerinde çalışmaya devam ederken ‘Reputation – Taylor’s Version’ın bir sonraki albümü olacağını düşünen hayranlar tarafından tamamen beklenmedik bir albüm.

Ancak iki yıldır gizlice 2024 albümü üzerinde çalışıyor! Bayan Swift’i ancak bu konuda alkışlayabiliriz Bu sürpriz yapma konusunda iyidir.

Taylor Swift’in The Eras Tour fragmanını izle

‘İşkence Gören Şairler Dairesi’ nedir, ne anlama gelir?

Taylor’ın beynindeki muamma göz önüne alındığında, ‘İşkence Gören Şairler Departmanı’nın ilhamının nereden geldiği henüz bilinmiyor ancak adı şu: tür 1989 filmine benzer Ölü Ozanlar Derneği Öğrencilerini statükoya karşı çıkmaya teşvik eden şiir öğretmeni Robin Williams başrolde.

‘İşkence Gören Şairler Departmanı’, geçmişte Taylor’ın yakın arkadaşı Phoebe Bridgers ve Andrew Scott ile çıkan Paul Mescal ile ‘İşkence Gören Adamlar Kulübü’ adlı bir grup sohbetinde olduğunu söyleyen eski Joe Alwyn’e de bir gönderme olabilir. Taylor, 2023’ün başında ayrılmadan önce Joe ile altı yıl boyunca ilişki içindeydi.

Ancak bunların hepsi sadece spekülasyon; Taylor önümüzdeki aylarda albümün adının ardındaki anlam hakkında şüphesiz daha fazla bilgi paylaşacak.

İşkence Gören Şairler Bölümü ne zaman çıkıyor?

Taylor’ın yeni albümü ‘İşkence Gören Şairler Bölümü’ 19 Nisan 2024 Cuma günü vizyona giriyor.

Swifties’e bundan daha fazla bilgi vermese de, bir şarkı sözü sayfasında el yazısının resmini paylaştı. Daha fazlası aşağıda!

Taylor Swift 2024'te yeni bir albüm çıkaracak

Taylor Swift 2024’te yeni bir albüm çıkaracak.

Resim:
Getty


‘İşkence Gören Şairler Bölümü’ şarkı listesi nedir?

İşte ‘İşkence Gören Şairler Bölümü’nün tam şarkı listesi:

Yan a:

 • “İki Hafta (feat. Post Malone)”
 • ‘İşkence Gören Şairler Dairesi’
 • ‘Oğlum Sadece En Sevdiği Oyuncaklarını Kırıyor’
 • ‘Kötü Aşağı’

B Tarafı:

 • ‘Elveda, Londra’
 • ‘Ama baba onu seviyorum’
 • ‘Slammer’ı Tazeleyin’
 • “Florida!!!” (feat. Florence + The Machine)

C tarafı:

 • “Günah kadar suçlu mu?”
 • “Küçük Yaşlı Benden Kim Korkar?”
 • “Onu Düzeltebilirim (Hayır Gerçekten Yapabilirim)”
 • ‘hahaha’

D tarafı:

 • ‘Bunu Kırık Bir Kalple Yapabilirim’
 • ‘Şimdiye Kadar Yaşamış En Küçük Adam’
 • ‘Simya’
 • ‘Clara Yay’

Ekstra şarkılar:

 • ‘El Yazması’
 • ‘Bolter’
 • ‘Albatros’
 • ‘Kara Köpek’
Taylor Swift, 'Tortured Poets Departmanı'nın şarkı listesini paylaştı

Taylor Swift, ‘Tortured Poets Departmanı’nın şarkı listesini paylaştı.

Resim: Taylor Swift/Instagram


Duyuru gönderilerinden birinde, yeni şarkılarından birinden bir dize gibi görünen bir şeyi de paylaştı:

Ve böylece kanıtlara giriyorum

Kararmış armam

İlham perilerim morluklar gibi edinilmiş

Tılsımlarım ve takılarım

Aşk bombalarının tik tak tik takları

Zifiri siyah mürekkep damarlarım.

Şöyle imzaladı: “Aşkta ve şiirde her şey mübahtır… Saygılarımla, İşkence Gören Şairler Dairesi Başkanı.”

‘İşkence Gören Şairler Bölümü’nün özel baskıları nelerdir?

Taylor yeni albümün dört özel versiyonunu duyurdu; El Yazması’, ‘Colter’, ‘Albatros’ ve ‘Kara Köpek’.

Her baskının farklı çizimleri vardır ve baskıyla aynı adı taşıyan bir bonus parça içerir. Mart ayında şarkıcı, albümün son özel baskısının “The Black Dog” olacağını duyurdu.

Taylor Swift ‘İşkence Gören Şairler Departmanı’nda kiminle çalıştı?

Taylor yeni albümünde Post Malone ve Florence and the Machine ile işbirliği yaptı; Florence ‘Florida’da, Post Malone ise ‘Fortnight’ta yer alıyor. Bu arada Aaron Dessner parça listesindeki 16 şarkıdan beşinin ortak yazarı oldu.

Yaşam boyu birlikte çalıştığı ve en yakın arkadaşı Jack Antonoff da albümde yer alıyor ve neredeyse her eserinde onunla birlikte çalışıyor.

Taylor, ömür boyu dostu olan Jack’e, Grammy’de ‘Gece Yarısı’ dalında Yılın Albümü ödülünü alırken övgüde bulundu.

“Sadece en iyi arkadaşlarımdan biri değil, aynı zamanda nesilde bir kez yapımcı olan en iyi arkadaşlarımdan biri olan Jack Antonoff ile çalışıyorum. Çok şanslıyım.”

Ayrıca mühendisleri Laura Cisk ve Serban Ghenea’ya ve ‘Snow On The Beach’te birlikte çalıştığı ve onunla birlikte sahneye çıkan yakın arkadaşı Lana Del Rey’e de teşekkür etti.

Capital’i canlı dinleyin ve kaçırdığınız programları takip edin Küresel oyunçu.

Teknory