Telegram kendi Stories sürümünü başlatacak

Telegram, Snapchat tarafından popüler hale getirilen ve güneş altındaki her sosyal medya uygulaması tarafından kopyalanan geçici karma medya formatı olan Stories’in kendi versiyonunu piyasaya sürüyor. Sohbet uygulamasının kurucusu ve CEO’su Pavel Durov haberi paylaştı(yeni bir sekmede açılır) Pazartesi günü Telegram kanalında. “Yıllardır, kullanıcılarımız bizden Telegram’da Hikayeler uygulamamızı istiyorlar. Aldığımız tüm özellik isteklerinin yarısından fazlası Hikayeler […]

Telegram kendi Stories sürümünü başlatacak

Telegram, Snapchat tarafından popüler hale getirilen ve güneş altındaki her sosyal medya uygulaması tarafından kopyalanan geçici karma medya formatı olan Stories’in kendi versiyonunu piyasaya sürüyor.

Sohbet uygulamasının kurucusu ve CEO’su Pavel Durov haberi paylaştı(yeni bir sekmede açılır) Pazartesi günü Telegram kanalında.

“Yıllardır, kullanıcılarımız bizden Telegram’da Hikayeler uygulamamızı istiyorlar. Aldığımız tüm özellik isteklerinin yarısından fazlası Hikayeler ile ilgili” diye yazdı. Durov’a göre şirket, Hikayeler “zaten her yerde” olduğu için başlangıçta bu özelliğin eklenmesine karşıydı, ancak fikrini değiştirip kullanıcılarını dinlemeye ve Hikayeleri “Telegram yöntemiyle” başlatmaya karar verdi.

AYRICA BAKINIZ:

YouTube, YouTube Hikayelerini kaldırıyor

Telegram’ın Hikaye özelliği sürümü, ayrıntılı gizlilik kontrolleri, çift kamera desteği, altyazı desteği ve Hikayenin ne zaman sona ereceğini belirleme veya kalıcı olarak kullanılabilir bırakma özelliğini içerir.

Durov, hikayelerin Telegram profillerini daha bilgilendirici ve renkli hale getireceğini, şirket kanal mesajlarını hikayelerde yeniden yayınlama özelliğini başlattığında kanalların daha fazla görünürlükten ve abonelerden yararlanacağını söyledi.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Post Like a Kardashian: PCMag, Liz Hagelthorn ile sosyal medya stratejisini konuşuyor


Durov’a göre Telegram ekibinde bu özelliğe karşı çıkanlar bile dahili testlerden sonra özelliği takdir etmeye başladılar. “Artık Telegram’ı onsuz hayal edemiyoruz” diye yazdı.

Telegram Hikayeleri şu anda “son test aşamasında” ve Temmuz başında kullanıma sunulacak.

Teknory